Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дойде и моя ред за грешка след смяна на горивен филтър

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 септември 2018 - 09:49

Грешки за разлика в оборотите пише и от липса на запалване. Опитвам се да си намеря архивите със скриншотове да видя в кои ситуации кои грешки правеше, но по спомен ако е от датчик клони към тоя на разпределителния вал. Ако колегата е прав, и проблема е в коляновия вал, разкачи буксата, намира се от дясно на казанчето на хидравликата, закачено за стойка на мотороа (датчика на колянов вал) и пробвай дали ще запали така. Аз имам други наблюдения. При мен се скапа тая букса докато бях на морето (дето описах къде е). Почнаха да играят оборотите и да гасне в движение. Не помня коя грешка даде но беше за датчик колянов вал. Като откачих буксата не искаше и да чуе да пали. Мисля че не пуска гориво, но пак по спомен говоря. Изрязах буксата и превързах кабелите. Така като запалих липсваше сигнал за оборотите - седеше на 0 и работеше в авариен режим, но колата спря да гасне в движение. Така стигнах до Синеморец и си поръчах нов датчик. По това съдя че не и пречи да няма сигнал от оборотите, както казва колегата, но и трябва някакъв сигнал, маса или + за да пусне гориво. Мисля че Тишо е съвсем наясно с това и може по-добре да го обясни, какъв сигнал му трябва, но се въздържа просто.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 22 септември 2018 - 09:52
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 септември 2018 - 11:14

При мен на шота се вижда че Actual injection start е кръгла 0
Да долните две за Quantity си ги има и са еднакви, но явно регулаторът не работи.
Или де да знам, щом има Actual Quantity то означава че функционира ли ? Еб@м ли му м@м@та.

Въпросът в такъв случай е - трябва ли да си дърпа пак гориво като върти. Ако тоя регулатор е затворен, то значи горивото , което дърпа е през авансаторния клапан. Затова когато върти- си заминава горивото и излиза през дюзите.

Аз започвам да се замислям за една направо "Refurbished" (ако е 011) помпа от Германия, направо слагаш и караш.

Тая поне ще я имам и мога да си я направя евентуално. Не знам колко ще искат, но ако е почти колкото refurbished помпа - то няма смисъл изобщо да си играя.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 септември 2018 - 11:18
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 септември 2018 - 11:30

Вчера някой беше пуснал работеща 011 във форума за 300 лв в обявите.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 септември 2018 - 11:36

Нека да кажа и за Engine speed и Pump speed

Гледам данни от друга кола(запалена) ... че на обороти със същия двигател, дава 800 оборота на двигателя и 400 на помпата, което е 2:1 ratio. Значи щом аз видях помпата да показва 99 оборота, то би трябвало Еngine speed при мен да е 200 ! А не както при мен - диапазон 50-90!?!?
Тука има нещо гнило..

Въпросът е - ако не е както трябва, дали отпушва регулатора или там ако отпушва нещо компютъра за да запали(имобилайзер може би, защото светва количката с ключето след 5-6 секунди въртене.
Когато изключа и пак включа светва и угасва, но когато въртя - след 5-6 секунди светва отново лампата.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 септември 2018 - 11:40
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 септември 2018 - 12:28

А ти твоя датчик сваля ли го за проверка обикновено е с опечена изолация ниско долу и дава на късо две или трите кабелчета.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 септември 2018 - 14:07

Това не съм правил, защото е на пътя и трябва да я вдигна с нещо, което за момента не съм набавил (крикове най-малкото). Иначе от горе не виждам изобщо къде отива тоя "кръгъл кабел" след буксата на планката на двигателя. Виждам че отива надолу, но самия датчик не се вижда. Има и други кабели там из него сноп. Просто от такова положение не виждам нищо.

Иначе да го бях свалил досега. Прав е Тишо че има нещо там с тоя ш*бан датчик (не бях виждал досега такива грешки, изобщо никакви грешки не съм засичал в "Engine" секцията за толкова закачания на оп-кома. Сега са първите... и то какви!
Само за едно не знам прав ли е - дали ако има грешни данни, компа ще позволи стартиране.

Само да кажа че предната смяна, трудно запали от 6-7-мия път, но до това запалване така миришеше на дим и изгорели газове, все едно някой беше ръгал с бутилките "порции впръскване".

Сега от начало пак такова усетих, но без запалването.

И да ви кажа и блокът върху помпата вече след въртене не го усещам "загрял"... в деня на смяната на филтъра - беше топъл.
Не зная дали има значение това за "стар и нов" софтуер - там с градусите и подгрева, но може да има и други промени по него. Но след толкова въртене и дърпане, ако се окаже че тая помпа е оцеляла(твърде съмнително) - не знам ... робокоп
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 септември 2018 - 14:15
Отговори

ceko снимка ceko 22 септември 2018 - 16:30

Моята зафирка един ден просто не запали ,беше си вкъщи в гаража,директно я закачих и я дръпнах 3км нищо,направо свалих блока на помпата,беше прегоряло транзисторчето,след ремонта запали на 300 метра,като всичко беше празно от към гориво.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 септември 2018 - 16:40

Казваш че твоята пък както стояла - изгоряла?
Или се е държало на косъм крачето на сорса на трензера и при завъртането може да се е откършило.
И какво направи? Какъв транзистор навря?

И си извадил само "горницата", не цялата помпа ?
Кой номер беше помпата ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 септември 2018 - 16:42
Отговори

ceko снимка ceko 22 септември 2018 - 17:52

Предния ден ход до софия колата,на сутринта просто не даде и признак на живот,при все че навеса под който стои има наклон доволен и предницата е винаги надолу.Аз свалих само плочката отгоре и я дадох на познат който ги ремонтира в нашият град,той я отвори и се видя ясно как са прекъснати крачетата,след това какво е слагал незнам,несъм се и интересувал,зафирата е x20dtlнезнам помпата кой номер е,най много се измъчих докато оправя кабелите на клапана ,изолацията се размазваше буквално
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 септември 2018 - 17:53

Имали значение как е изгоряла мойта изгоря след доливане на 10л на бензиностанция за да ми е пълен резервоара загасих и повече не запали. Вместо да пишеш цял ден можеше да свалиш датчика да го почистиш провериш за късо между двата проводника и оплетката и качиш,сваля се и отгоре без проблем 1 час е достатъчен и за начинаещ който почти не познава ключовете.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 септември 2018 - 12:20

 mrsch66, на 22 септември 2018 - 17:53, каза:

Имали значение как е изгоряла мойта изгоря след доливане на 10л на бензиностанция за да ми е пълен резервоара загасих и повече не запали. Вместо да пишеш цял ден можеше да свалиш датчика да го почистиш провериш за късо между двата проводника и оплетката и качиш,сваля се и отгоре без проблем 1 час е достатъчен и за начинаещ който почти не познава ключовете.


Стига, какъв един час. един болт и 3 свинси окпашки са. Аз ще попитам пак за по-елеметарната проверка на буксата на помпата какво е показала. И транзистора гори на сухо много лесно. Точно при смяна на филтър може да стане. Моят изгоря както е писал по-горе колегата поради нарушена изолация на кабелите на авансаторния клапан.
Отговори

steve b снимка steve b 24 септември 2018 - 13:02

От оголени кабели на авансаторния клапан транзистора не може да изгори ! Каквото и да измерваш на буксата на помпата не може да определиш дали е изгорял транзистора!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 септември 2018 - 13:09

 steve b, на 24 септември 2018 - 13:02, каза:

От оголени кабели на авансаторния клапан транзистора не може да изгори ! Каквото и да измерваш на буксата на помпата не може да определиш дали е изгорял транзистора!


Ама може да разбере дали проблема не е от кабелите на буксата или компа... Аз се отказвам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 септември 2018 - 13:52

Айде де, доста време мина, какво е положението?

Мите, в момента не са му толкова важни сигналите и какво прави компа с тях. Очевидно датчика на коляновия вал не е наред, но това може да включва и кабелите до него с цялата карантия по тях. След като реши този въпрос едва тогава ще стане ясно дали помпата е оцеляла. А, и той всъщност писа, че си има захранване на ония пинове на буксата на помпата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 септември 2018 - 13:55
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 септември 2018 - 17:17

Положението е следното:
Транзисторът е бил заминал, даже от начало ми се обади човека че била правена вече и нямало как да стане, но се заблудил по някакъв силикон, когато отворил капачето всичко било оригинално и я почна вчера.

Днес си я взех, пали. Но на обороти ми пише 1 L/h , вместо както беше 0.5/0.6 когато е загряла. Когато тръгна с малко газ - пречуква няколко пъти... едно такова претракване.

Дали от какво е и дали се оправя? Не знам какво е вадил, но май не е вадил помпата. Само електрониката. Вероятно това е проблема, не е завил датчика на същото място.

Мога ли да го позная чрез данните от оп-кома? Нещо с ъглите би трябвало да показва разлика между "искан/актуален".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 септември 2018 - 17:21
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 септември 2018 - 17:59

Като закачиш опкома трябва да го видиш. Когато мотора трака актуалния аванс ще бяга от искания. Гледай и на празен ход как е.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 септември 2018 - 18:01
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 септември 2018 - 18:54

А честито ефекта е от това че помпата не е била на стенд майстора е бил сменяч на транзистори а тази работа дето е свършил можеше са я свърши всеки радио техник. Преди години колега от форума се бори с този проблем дълго въртя датчика напред-назад и все нямаше нагаждане и накрая мисля се отказа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 септември 2018 - 19:12

Това явно е така, но може и да е късметлия.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 септември 2018 - 19:43

Късметлия е точно толкова колкото са собствениците на 16-ките които запалят след като някой сменяч на транзистори ги ремонтира или някой който обещава безпроблемен супер чип за тях.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 септември 2018 - 19:49

Тоя проблем, за съжаление, се решава при истински "мастер" със стенд за такива помпи, а по моя информация дори не всеки. Иначе поне според мен няма да стане. А ти само можеш да установиш наличието на този проблем с опкома и дотам.

Остава и една лееека надеждичка- датчика на коляновия вал. Той как е в крайна сметка?

П.п. Димов, ти като си толкова активен у тоя форум поне това не го ли научи? Че тия помпи не са дават на всеки срещнат за ремонт. Аз успях преди време да отърва мойта като ми се натискаха да я ремонтират на морето. А ти май това ще го научиш по трудния начин. Чак мен ме е яд за дивотията ти, да знаеш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 септември 2018 - 20:09
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg