Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Покупка на Опел

icakissaes снимка icakissaes 22 януари 2018 - 10:58

Здравейте бъдещи колеги.Нов съм във форума току що се регистрирах :) Както личи от заглавието :) Искам да си направя една покупка на дадения автомобил.Става въпрос за жената ще е колата.Така....

Обмислям покупката на автомобил,с който всеки ден ще се изминават около 50-60 километра,20-21 дена в месеца.Идеалният разход на гориво за мен е 4-5/100,бюджетът с който разполагам е 2 000 лева.Има ли изобщо такова животно?Насочил съм се към Корсичка бензин.Може ли малко повече информация за тази кола.Става въпрос за Корса Б.Не съм запознат с дадения модел.Претенции ми са най вече в разхода на горивото и да е запазена по кипричка.Не да я купя и да почна да я правя.Може ли малко повечко инфо за дадената кола плюсове минуси и т.н.
Предварително благодаря на всички отзовали се!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 януари 2018 - 12:06

Корсите са относително здрави и евтини за поддръжка. Като мотори има различни варианти - 1,4 примерно е най-популярен. Бих те насочил и към 1,2 75 коня бих ти препоръчал. Гледай да е поне 97/98-ма година. От към разход на извънградско горе долу 5 ще докара. За 2000 може да я вземеш с газ или ако намериш евтино читава да и сложиш газ. Определено няма да съжаляваш. Слагаш на мястото на резервната гума.

1 - окачването, скорости мотор са здрави
2 - не харчи много
3 - не върви много
4 - след 97-ма не гният освен ако не са удряни лошо
5 - относително тежки са за класа си
6 - търпят газ без проблем

Дтуго не знам какво да ти кажа.
Отговори

icakissaes снимка icakissaes 22 януари 2018 - 12:30

1.2 75 коня.е по добре от 1.4 или1.0 Така ли да го разбирам?Търся най икономичния вариант.Другото което искам да попитам гледам че някои са с обортомер други не.Каква е разликата?Гкедам има и 3 цилиндра?Корса Б или Ц да бъде?Или Астра като тея на ченгетата.Но по принцип най ми допада по визия Б-вариянта.Гледам някои са с верига други с ремък,кое е по добър вариант?Благодаря предварително...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 януари 2018 - 12:36

Мисля 3 цилиндровите са с верига. Това не е добър вариант. Ангренажната верига на тия мотори се сменя горе долу на 60/70 000 км и струва много пари. Ангренажния ремък на колите с ремък ти е 50/60 лв със смяната и се сменя на почти същите километри.
Отговори

icakissaes снимка icakissaes 22 януари 2018 - 14:42

А каква е разликата с обортомер и без?Или просто зависи вече от модела?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 януари 2018 - 15:39

 icakissaes, на 22 януари 2018 - 14:42, каза:

А каква е разликата с обортомер и без?Или просто зависи вече от модела?


Това е нещо като екстра. Демек зависи от оборудването. Иначе май няма проблем да се подмени таблото без с такова с оборотомер и да се подкара. Дори при първите вектра б също има такива, които са произведени без оборотомер.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 22 януари 2018 - 15:40
Отговори

icakissaes снимка icakissaes 22 януари 2018 - 17:43

Аха ясно :)И послено дето се вика :) Каква да търся?Те са дето се вика по 50-60-70 коня има гледам и 45 коня Като се пусне и климатика дали ще бива работата?Кой мотор дето се вика по надежден здрав и издражлив? :clapping:
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 януари 2018 - 20:55

Вече за тези пари плюс още 200-300 лева може да се купи Корса Ц, и то в добро състояние. Корса Б си изпя песента за жена за първи автомобил. Купувайки Корса Б вече е като да купиш мелница на 9.09.1944г. Не се насаждай на 3 цилиндровата Корса. Най-добре 1,2 литровия.
Помисли и за Корса Ц дизел. Варианта от първите с мотор Y17DT. Може без кулер 65 коня или с кулер 75 коня.
Или по новите с мотор Z17DTH от 101 коня.
Карах такава кукла и я махнах, без да знам защо. Реве ми се.
Отговори

icakissaes снимка icakissaes 23 януари 2018 - 10:02

 k opel e, на 22 януари 2018 - 20:55, каза:

Вече за тези пари плюс още 200-300 лева може да се купи Корса Ц, и то в добро състояние. Корса Б си изпя песента за жена за първи автомобил. Купувайки Корса Б вече е като да купиш мелница на 9.09.1944г. Не се насаждай на 3 цилиндровата Корса. Най-добре 1,2 литровия.
Помисли и за Корса Ц дизел. Варианта от първите с мотор Y17DT. Може без кулер 65 коня или с кулер 75 коня.
Или по новите с мотор Z17DTH от 101 коня.
Карах такава кукла и я махнах, без да знам защо. Реве ми се.

Ще покарам и едната и другата да видя за какво става въпрос :) Какво е кулер???
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 януари 2018 - 11:37

Кулера е охладително тяло, през което минава входящия въздух след като мине през турбината, за да се охлади. Слага се на турбо мотори. Интерсува те главно ако ще купуваш дизелова. Тия с кулер са малко по-мощни заводски.
Отговори

sdonio снимка sdonio 23 януари 2018 - 11:49

За този бюджет и за градска кола бих те посъветвал да обърнеш внимание и на Agila - двигателите и скоростите са като на Corsa C, а купето е доста обемисто.
Отговори

sathv снимка sathv 23 януари 2018 - 12:48

Каквото и да гледа за 2000 все ще го поправя. Агила и корса С са още по проблемни от корса б. Иначе корса б с 1.2 16v мотора е най добрия избор. И е 65 коня, не 75. Ще сменя верига, егр, дебитомер, блок нобина, моторче за управление на дроселова клапа и изключитено скъпия електроусилвател на волана.... Все скъпи ремонти. Дизелите на исузо за ремонт при корса б са със солени цени. Иначе са надеждни. Отделно нито горят малко, нито вървят много. Бензиновия 1.4 16 v няма да влезеш в разхода. 1.0 го изключвам, макар, че след 97 година е основен бензинов двигател. Общо взето за толкоз пари забрави израза "Не да я купя и да почна да я правя". Че ще я купиш, ясно. Че ще я правиш, още по ясно.
Само не разбрах един беше писал като недостатък, че е тежка за класа си. Коя кола е по лека от 800 килограма в този клас, щото корсата е толкова?
Мнението беше редактирано от sathv: 23 януари 2018 - 12:59
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 януари 2018 - 13:26

 sathv, на 23 януари 2018 - 12:48, каза:

Само не разбрах един беше писал като недостатък, че е тежка за класа си. Коя кола е по лека от 800 килограма в този клас, щото корсата е толкова?


Рено клио 1 фаза 3 - 4/5 врати е 681 кг.

Корса 1,4 е 8 клапана и като цяло имах такава на времето и беше съвсем здрав и надежден автомобил, но не ми харесваше. Трябваше да продам нея или клиото, като клиото беше в доста по-лошо състояние и си запазих клиото. Въпрос на избор. На мен ми харесва, че клиото е по-леко, по-бързо и по-широко отпред. Корсата е по-широка отзад.

1,2 е 65 коня наистина. Карах веднъж такава и много ми хареса как върви. Не знаех че е с верига. На един приятел е и той твърдеше че не е имал никога проблеми с мотора.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 23 януари 2018 - 13:39
Отговори

sathv снимка sathv 23 януари 2018 - 14:06

Не вярвам, че клиото е 681 килограма. Дай линк да го видя. Отделно говоря за 16 клапановия 1.4 двигател. Осем клапановия го няма във фейслифтовите корси 97-2000г. Пъл да купиш корса 95 г. вече е хептен да си излееш парите в канала.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 януари 2018 - 14:13

Явно гледаме различни източници. Мойта корса беше 98-ма и беше 8 клапанова (всъщност беше на жена ми и сестра и имаше същата). В един сайт сега гледам и не виждам фейслифтовите да имат 16-клапанов 1,4, но не претендирам че са ми достоверни източниците. Моето клио по талона от австрия, който беше за първоначална регистрация беше написано - 681 кг. Колата е осезаемо по-лека от корсата и доста по-бърза, а корсата беше 60 кс, а клиото 58.
Отговори

sdonio снимка sdonio 23 януари 2018 - 14:15

Абе и всички гореизброени проблеми и части за смяна да се съберат в един конкретен автомобил е мнооого малко вероятно. Или трябва да е разпилян и така да си го взел, или да го караш едни 10-12 години отсега нататък... А иначе съм съгласен - няма кола втора употреба, на която съвсем нищо да не се налага да смениш или ремонтираш, та камо ли в ценовият клас 2000 лв. Въпросът е обаче да се избере възможно по-надеждната и икономична моторизация - като разход и поддръжка.
Отговори

icakissaes снимка icakissaes 23 януари 2018 - 14:20

 sathv, на 23 януари 2018 - 12:48, каза:

Каквото и да гледа за 2000 все ще го поправя. Агила и корса С са още по проблемни от корса б. Иначе корса б с 1.2 16v мотора е най добрия избор. И е 65 коня, не 75. Ще сменя верига, егр, дебитомер, блок нобина, моторче за управление на дроселова клапа и изключитено скъпия електроусилвател на волана.... Все скъпи ремонти. Дизелите на исузо за ремонт при корса б са със солени цени. Иначе са надеждни. Отделно нито горят малко, нито вървят много. Бензиновия 1.4 16 v няма да влезеш в разхода. 1.0 го изключвам, макар, че след 97 година е основен бензинов двигател. Общо взето за толкоз пари забрави израза "Не да я купя и да почна да я правя". Че ще я купиш, ясно. Че ще я правиш, още по ясно.
Само не разбрах един беше писал като недостатък, че е тежка за класа си. Коя кола е по лека от 800 килограма в този клас, щото корсата е толкова?


Добре де :) Ехеееее то 1.2 то сменихме цялата кола направе :) Другия пък разхода дизела скъп за подръжка...?Какво предлагаш тогава колега???Дай някакво предложение с тея мойте критерии.Ади и някой лев отгоре да кажем.Какво да е?

 sdonio, на 23 януари 2018 - 14:15, каза:

Абе и всички гореизброени проблеми и части за смяна да се съберат в един конкретен автомобил е мнооого малко вероятно. Или трябва да е разпилян и така да си го взел, или да го караш едни 10-12 години отсега нататък... А иначе съм съгласен - няма кола втора употреба, на която съвсем нищо да не се налага да смениш или ремонтираш, та камо ли в ценовият клас 2000 лв. Въпросът е обаче да се избере възможно по-надеждната и икономична моторизация - като разход и поддръжка.



А точно :) виж как ме разбра :) И какво да е я? :drinkin:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 януари 2018 - 14:22

1,4 го намирам за евтин за поддръжка, но ми е много слаб. Клио не ти препоръчвам, защото то има други недостатъци и между клио 2 и корса ц бих избрал корсата, а клио едно е старо вече. Помисли над варианта шкода фабиа. може да се вземе по-нова година и е доста надежден и икономичен автомобил.

Разгледах няколко сайта за спецификации и клиото го дават 5 врати от 780 до 830 кг, а корсата от 870 до 920. Предполагам това са различни стандарти за тегло. Някои май включват заредено до горе, други с шофьор и гориво. Предполагам от там идват разликите. Предполагам това дето пише в моя талон е напълно празно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 23 януари 2018 - 14:27
Отговори

icakissaes снимка icakissaes 23 януари 2018 - 14:25

 Ne6to Smisleno, на 23 януари 2018 - 14:22, каза:

1,4 го намирам за евтин за поддръжка, но ми е много слаб. Клио не ти препоръчвам, защото то има други недостатъци и между клио 2 и корса ц бих избрал корсата, а клио едно е старо вече. Помисли над варианта шкода фабиа. може да се вземе по-нова година и е доста надежден и икономичен автомобил.


Е слаб ама....1.2 не е ли по слаб?
Отговори

sdonio снимка sdonio 23 януари 2018 - 14:26

 icakissaes, на 23 януари 2018 - 14:20, каза:

Добре де :) Ехеееее то 1.2 то сменихме цялата кола направе :) Другия пък разхода дизела скъп за подръжка...?Какво предлагаш тогава колега???Дай някакво предложение с тея мойте критерии.Ади и някой лев отгоре да кажем.Какво да е?




А точно :) виж как ме разбра :) И какво да е я? :drinkin:


Колега, обърка двата щата - не аз изброих възможните дефекти и нещата за смяна. Според мен 1.2 бензин е приемлив вариант - но освен Корса погледни и за Агила - цените им са по-ниски от Корса, но механиката им е същата - двигател, скоростна кутия. Проблемът е, че са ръбати по-грозновати, но пък са по-обемни. Типично градска кола по японски /купето е на Сузуки, все пак/...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg