Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Голяма разлика в цената на маслото

charlim снимка charlim 02 май 2018 - 14:36

Гледайки голямата разлика в цената на маслото, Opel 10W40 - 5 литра, се питам дали по-евтиното не е менте?

Opel 10W40 - 5 литра Цена: 27 лв.
https://www.motorni-...products_id=562

GM Opel 10w40 - 5 литра Цена: 52.00 лв.
https://www.autopowe...p777-iap20.html

Има ли повод за притеснение ниската цена?
Отговори

боян-м снимка боян-м 02 май 2018 - 15:19

В качеството няма как да си сигурен никога. Ако същото е 100 лв., дали е по-истинско. В случая повод за притеснение е високата цена.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 май 2018 - 15:33

Това от сигурно място върви 35 до 40 лв. Не съм го виждал до сега никъде на 27. За 6/7 лв по-добре го вземи от сигурно място.
Отговори

Auto снимка Auto 02 май 2018 - 17:42

Принципно 27-30 лева е нормалната цена за това масло. Среща се на много места за тия пари. Това е най-евтиното масло на пазара и най-нискокачественото, не знам да има ментета, но съвсем не е изключено (то в България всичко ментосват - Castrol, Motul, Shell и т. н.), него така или иначе го предлагат за мотори, които горят много масло, че по-евтино да излиза доливането. С две думи за X16XEL e идеално. На мен тоя мотор преди ремонта ми гореше 8 литра на 10 000 км от това масло. Преминах на Motul 15W50 и разхода падна на 5 литра на 10 000 км, обаче цената на маслото е двойна. След ремонта разхода на масло падна в пъти.
Отговори

CuMo снимка CuMo 02 май 2018 - 20:09

Колега, ти в някоя химична лаборатория, тясно свързана с изследването на моторното масло ли работиш, че правиш такива крайни изводи? И да ти кажа честно, на тоя масларник ако си мислиш, че "намаления" разход на масло ти е от смяната на марката масло - много се бъркаш, пробваш с М16Д - може да спре да ти го гори ;) сега по темата - до преди да започна да работя в сервиз, където ползват отстъпки от разни складове и аз бях в подобни размисли, но сега вече знам - всичко си зависи от крайния търговец и това колко е решил да натовари. За да не ме обвинят в голословие ще дам примери - маслото Champion, което се внася от Тех Ко и четири литра от него 10w40 се продава на "клиентска" цена на около 45 кинта, с отстъпката същото това масло на нас ни го дават на 22 ;) прехваления Castrol Edge 5w30 LL, клиентска цена при тях е близо 100 кинта, на нас ни го дават по около 50. Говорил съм с момче, което дълги години е работило по складове за авточасти и ми е казвал, че при маслата печалбата за търговеца е най-голяма и по някога има надценки до над 100%. Тъй, че на колегите, които им се струва много евтино и "боклук" подходящ само за бараки дето не могат да ги сквасят с масло - купувайте скъпото, за другите - всеки сам да си прецени :)
Отговори

indi снимка indi 02 май 2018 - 20:34

 боян-м, на 02 май 2018 - 15:19, каза:

В качеството няма как да си сигурен никога. Ако същото е 100 лв., дали е по-истинско. В случая повод за притеснение е високата цена.



 CuMo, на 02 май 2018 - 20:09, каза:

Колега, ти в някоя химична лаборатория, тясно свързана с изследването на моторното масло ли работиш, че правиш такива крайни изводи? И да ти кажа честно, на тоя масларник ако си мислиш, че "намаления" разход на масло ти е от смяната на марката масло - много се бъркаш, пробваш с М16Д - може да спре да ти го гори ;) сега по темата - до преди да започна да работя в сервиз, където ползват отстъпки от разни складове и аз бях в подобни размисли, но сега вече знам - всичко си зависи от крайния търговец и това колко е решил да натовари. За да не ме обвинят в голословие ще дам примери - маслото Champion, което се внася от Тех Ко и четири литра от него 10w40 се продава на "клиентска" цена на около 45 кинта, с отстъпката същото това масло на нас ни го дават на 22 ;) прехваления Castrol Edge 5w30 LL, клиентска цена при тях е близо 100 кинта, на нас ни го дават по около 50. Говорил съм с момче, което дълги години е работило по складове за авточасти и ми е казвал, че при маслата печалбата за търговеца е най-голяма и по някога има надценки до над 100%. Тъй, че на колегите, които им се струва много евтино и "боклук" подходящ само за бараки дето не могат да ги сквасят с масло - купувайте скъпото, за другите - всеки сам да си прецени :)

+1
Отговори

Auto снимка Auto 02 май 2018 - 20:50

Не е нужно да работя в лаборатория, за да ми е ясно, че масло от най-нисък ценови клас не може да има претенции за нещо различно от нискокачествено масло. В самите сайтове, където се продава го препоръчват за мотори с разход на масло над средното ниво. Говорил съм с търговци, които продават това масло и те самите казват, че това е нискокачествено масло, поне това което се продава в България за 27-30 лева. Това не го прави боклук или подходящо само за масларници, дето не можеш да им смогнеш да доливаш, просто няма качествата на по-високите класове масла, които всички ги знаем, да не ги изброявам. На запад същата на външен вид туба пак толкова струва, че и отгоре, ама в евро. Едва ли е същото качество. Тука стана с маслата като с храните - нискокачесвените отиват за източна европа.
Специално на моя мотор разходът на масло наистина се намали чувствително след смяната на марката, но не заради самата марка, а заради по-високия вискозитет. А моторът беше в такова състояние, че каквото и да му сипя щеше да го гори по много.
Работя в областта на търговията и ми е пределно ясно за какви гигантски надценки става въпрос не само при цените на дребно на маслата, при авточастите е дори по-страшно, 100% горница е общо взето минимумът, затова и търговците на дребно често си позволяват да правят отстъпки от порядъка на 30% за редовни крайни клиенти, а тези на едро дори стигат и 60% за някои категории части.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 май 2018 - 09:05

Пък аз си карам колите само с нискокачествено евтино опелско масло. То половината форум така прави, но щото не разбираме.

А дали има ментета, на всичко има ментета. Ако мога да си купя кастрол за 100 лв и да съм сигурен че е кастрол, бих си купил. На времето вземах от един приятел кастрол. Беше в 4 литрови туби и капачката му не беше кръгла и на винт а друг вид затваряне. Маслото беше перфектно. Такова съм виждал да се продава от тогава само в ИПО и 10/40 беше 110 лв. Това дето го продават в метро (моето лично мнение) е по-лошо от оригиналното опелско масло с което се карат и коли 2018 г. Въпроса е да си сигурен че не е ментак. Във форума има един магазин, който изпраща с еконт. Там има поне 50 човека, които са доволни от опелското и от мотула им. Аз лично си купувам от един магазин в София и там знам че е оригинално. Имаше и един онлайн магазин, който предлага това масло на под 30 лв и от там никой не съм чул да се оплаква, но не съм чул и да го хвалят, за това не си купуавм от там. Дет се вика нека който иска да го пробва и да се поуча от опита му безплатно. Последната смяна ми я направиха в сервиз и те сложиха маслто, но съм сигурен че в този сервиз не купуват ментаци. Общо взето е въпрос на доверие. Аз имам поне 200 000 км на ГМ-ско масло и нито една кола не ми пипа масло. Ако това не е добра атестация не знам. Примерно една от колите ми гореше над литър масло до смяна статойл, гм-ското не го пипа, а статойла е доста по-скъпо.

Пък при разход на масло 5 до 10 литра на 10 000 км, хич не разбирам защо гледаш какво сипваш в тая кола.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 май 2018 - 09:09
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 май 2018 - 18:02

Аз пък не разбирам защо така наречените от вас "масларници" не се ремонтират ами се продължава да се налива като в бездънна яма?

Ако караш 50 хиляди и наливаш по 7-8 литра на 10 хиляди това са две туби по 30-35 лева. Значи ще налееш масло за около 350 лева. А частите за тоя двигател (гумички и сегменти) че даже и водачи ако е нужно - са около 80-100 лева, зависи от марката. И колко още ще има за ремонта ? 200-250 лева ако станат, добре е , и 300 да са... И струва ли си цялата работа с това наливане в бездънна каца?

Това не го разбирам - а след ремонта вероятно ще караш много над 50 хиляди.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 май 2018 - 18:03
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 03 май 2018 - 18:26

 Д-и-м-о-в, на 03 май 2018 - 18:02, каза:

200-250 лева ако станат, добре е , и 300 да са... И струва ли си цялата работа с това наливане в бездънна каца?


На мен ми обявиха цена от около 1000 лева именно за подобен ремонт на Омегата. Щях да ги дам, но ме спря ръждата, която избиваше навсякъде по купето и вратите. И за това Омегата си замина:)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 май 2018 - 18:59

Това е еб@ти цифрата човек. Добре че не си ги дал - това си е проба за обир. Да не е било в опел сервиз? Кви 1000 лева - тия са побъркани ли какво ? Ти за 1000 лева ще си го направиш сам че даже и инструментите ще си купиш - гледаш 5-6 клипа за припасването (ако не е ясно как става ) и си 6+ . Даже "гъзобрък" да е човек - ще си го направи. Ние преди 15 години нищо не разбирахме, ама на едно жигули му сменихме сума работи(сегменти, пружини по главата и други и други) и още работи до ден днешен. Еб@@м ги в устата с тез 1000 лева за 1.6 101 коня "масларката" както му викат... макар и задълбочена ревизия да включва. Един клапан е да кажем 13 лева х16 = 208 + още толкова за повдгачи(евентуално) + 40-50 лева сегменти+ водачи още толкова. Станаха около 600 лева, може и малко под.. зависи какво взземеш. Бах тоя ремонт аз за 400 че да станат 1000. Да не говорим че частите за сервиз няма да са 600, като да ги купи господин Х от магазина. Аз давам цена да идеш ти да си ги купиш. А ако е само гумички и сегменти без да се налага друго(айде да сложа и едни повдигачи от мен да мине) - кви 1000 лева, кви 10000. Бахти и бизнеса е станал тука в тая кочина.

не знам какво е включвало това за 1000 лева, но пак звучи като обир за спиране на яденето на масло за тоя прост мотор.

Да не говорим че за толкова пари ще си купиш даже глава, която е била сменяна от гаранцията , когато е било по онова време(100% ги има по бракувани коли).... и пак с едни гуменетки и сегменти няма да стигнеш 1000..

Какво излиза - че дори основен ремонт не излиза скъпо - скъпо излизат алчните "майстори" , които знаят че е масов автомобил и щото е такъв - дай да скубем яко... А бе ей, книга ще изям да си го направя аз - пак няма да ви ги дам бе ! То да е цена , която да е приемлива, разбирам.
За смяна на съединител на дизел ми казаха 200 лева. Аз знам място дето за 150 ще стане и даже ще съм там да гледам и помагам - но това е приемлива цена за всичко, което ще се сваля, маха и сменя. Ама за една глава и сегменти да искат 400-500 лева труд, където няма сваляне на магарета, кутии глупости... сори майка!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 май 2018 - 19:11
Отговори

ceko45 снимка ceko45 03 май 2018 - 21:03

Колега Димов, явно си доста навътре в автремонтната дейност, та да питам... Тоя маслояд дето ти ще го ремонтираш с гумички, сегменти и клапани продължи да гори масло дори и след твоя евтин ремонт, какво ще направиш, като се върне клиента с колата?
Май не е само до смяна на сегменти и май няма да е много успешен ремонта.
Я кажи като ти е толкова скъпа авторемонтната услуга, ти колко двигателя си направил?
Нищо лично, и на мен ми се струват скъпи зъболекарските услуги, но не си правя сам пломби в мазата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 май 2018 - 22:34

Зависи от мотора и от ремонта дето му се прави, но честно казано само ревизията на главата на вектрата ми беше 500 лв. Вярно там части, гарнитури, гумички колкото искаш нови шпилки и какво ли не ама все пак. Само частите ми бяха към 350 лв с не малки отстъпки дето ползвам. На клиото после правих за 220, но там е друга работа и компромиси са допустими. Все пак 1000 лв за пълна ревизия на един по-сложен мотор са нищо пари. Все пак зависи от цената на частите, но ако се прави като хората...

ей на някаква сметка на ум да кажем усреднено за масови мотори

1. глава демонтаж ревизия монтаж - 200 до 250 лв по цени от Норена
2. гарнитури гумички силикон някакви дреболии - 50 до 150 лв x20dth има 7 гарнитури за смяна, ако го правиш като хората почват от 20 лв.
3. шпилк, болтове - някой може да не ги сменя ако си прави сам колата, но ако съм майстор и не искам да правя втори път колата ще те накарам да ги купиш - 50 до 200 лв

Да кажем доста неща може да се спестят със собствен труд до тук - едни 200 лв да кажем

4. лагери - по поне 40 лв за комплект - 80 лв
5. семеригни, гумички дреболии - 30 до 100 лв според мотора
6. сгменти 100-200 лв
7. нещо за труд да сложим?
8. масло от евтиното - 27 лв + 10 лв филтър. Който е с претенции повече.
9. гарнитури картер и други работи ??

че те парите си вървят. И сам да го правиш да кажем 600 лв не ти мърдат за часту, ако не ти се плащат едни 400 лева за тоя труд...
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 май 2018 - 22:43
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 май 2018 - 23:10

То един хидравличен повдигач за x16xel на Ина е 120 лв. само.....Никой в София няма да му вземе за работа под 300 лв. :smile3560: Ама явно в неговия край С-С живеят в друг свят. Да не говорим също, че никой майстор няма да му позволи да му "помага". Една задълбочена ревизия на този мотор ще подмине спокойно 1000 лв. Напоследък все повече "майстори", от типа "гъзобрък", които гледат клипчета от нета се навъдиха. И от това страдат клиентите, ама иди им обяснявай, че плащаш цена не само за действие, но и за познания и опит, натрупани с годините. Слава Богу засега не всеки с интернет у дома си е отворил гаражче, че тогава ще я втасаме съвсем......
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 май 2018 - 19:34

На кого да обясняваш. ДОстатъчно двигатели включително и на приятели сме изпонаправили, защото и те така искаха. Не сме профита, но каквото сме направили си работи досега.
А за "маслояда" - какво точно му е толкова пък мега сложното на тоя мотор - че не разбрах.
Нали като се отвори ще се види и измери какво не е наред. Основните неща съм ги казал какви са . Що освен клапани, гумички, повдигачи и сегменти.. какво друго извънземно има, което да бъде ненаред ? Другото ниво е друга глава - ако тая е окаяна или е от несменяните. Бахти колко чудно. Ми като неще да прави някой - да си кара така и да налива по едни пари на 10к - или се прави или не се прави. Аз само изчислих колко пари ще заминат за 50к и питах струва ли си. Толкова

И може ли линк към тоя тъй златен повдигач за 120 лева за тоя мотор? Щото аз ще дам линк, само да не се почне "ама ти си нам какъв, нам си що".
https://www.autopowe...-i16076832.html

Аз ли нещо не виждам добре или както казах "алчните майстори" си мислят каквото им падне ?
Пак ли ще почваме с доказателствата, по-добре да не почваме. Аз съм проверил преди да го напиша и сега пак някой ще каже нещо каквото си е наумил, нали ? А бе хора, спрете да мислите останалите за глупаци бе! Ако обичате - моля най-учтиво!

А това че аз съм бил там и съм помагал си е мой личен избор. Така се гради доверие - а не като доста колеги, отишъл ми за смяна на съединител - върнали му колата дроб сърма ! Сменяли там датчици, ама казано ли им е , не е ли ... би маа му - важното е да се скубе и мами. И човекът с когото сме правили много пъти така - сме свършвали прекрасна работа, даже и няма нищо против. Като сте майстори - правете както искате. Аз ще правя както знам и предпочитам. И ще ходя където си искам. Досега за каквото съм отишъл всичко е било свършено и няма проблеми. На всичкото отгоре не го познавах дори тоя човек, но... пак ще се доверя и на него и на моята помощ ако се наложи. Това че "преча" на някого - ама хич не ме интересува. Това си е моя кола или на някой когото познавам и както казах, пак ще го направя ако се наложи. Всеки да си гледа чинията. Аз не съм длъжен да "изпълнявам" каквото ми се нареди от "господин майстор". Ако каже 5 хиляди - 5 хиляди !! Тия филми - на друго място.

И е хубаво да се спре да се обсъжда какво съм бил правил аз. Аз не ви обсъждам така какво правите и с кого..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 май 2018 - 19:52
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 май 2018 - 20:09

Абе човек, вземи се успокой малко! Никой не ти казва какво и как да правиш! Троши си главата, ако щеш! Колегите ти обясняват, че хората, които си изкарват прехраната си с ремонти на коли взимат пари за това. Ти ми обясняваш как това ти се виждало много. Ми прави си сам колата, но ако това ти стане основно занимание надали ще работиш на хората за без пари. Както и да е това. Ето линк към сайта, може и да е някаква грешка http://www.drive.bg/...86kj3ifdih6fti4

Явно и този двигател не го познаваш добре щом говориш само за гумички и сегменти.....но това си е твой пропуск, ако имаш желание ще се образоваш. Тук има хора, които са си направили труда да обяснят! Но стига с това.


Колкото до доказателствата, за които говориш в онази тема за Зафирата ОПЦ съм ти представил нагледни такива за афтърмаркет "надуването", ама ти нищо не отговори?! Явно не беше подготвен и по онази материя.....Вземи и прочети, ако имаш желание. :smile3560: Живи и здрави!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 04 май 2018 - 20:36
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 май 2018 - 20:53

Аха , пак някакви извънземни неща си ми предложил, за който само ти знаеш. Да добре..
Колкото до горенето - гледай себе си , не мен.

Какво ми каза там , че ЛЕХ, ЛЕР и другите букви са коренно различни ли ? Недей - и ние знаем как се прави ъпгрейд. Вземаш основа и правиш доработки. А от край време се взема за основа "предната доработка" и докъдето изкара и почват нова разработка от начало. Достатъчно съм потготвен за да ти го кажа. Както казах спрете да мислите останалите по света за някакви пеленачета. Пак повтарям - МОЛЯ УЧТИВО !
2.2 CDI защо през годините от 116 става до 150 коня ? Да не би да са слагали различни мотори на всичките промени на конете. Двигателя и там е един си същ от 116-те, до 150-те (за цедките става дума че и нагоре го има). Та "20" мотора на опел е претърпял същите неща и от по-предишни модификации и еди колко коня, станал 192 коня след това, после 200 и опц са го форсирали на 240 със съответните изменения. И тук ли има нещо толкова чудно че човек трябва да е толкова много потготвен за "тая материя" тъй непозната? Основното тяло на двигателя е едно - това че сменили турбо, други въздуховоди, подсилени бутала или клапани , и други обкръжаващи детайли, не го прави друг двигател. Вероятно този мотор на Зафира Ц ОПЦ ще стане 260 коня и ще се казва A/B20LEЩ или подобно. Ако ли не, друг мотор и пак преправки . И така до безкрайност. Моторите не са по 5 лева, че да си позволяват да правят за всеки 20 коня отгоре нов от начало. Има начало, има някакъв предел и следващия. Ще се окаже че на Зафира E (ако има такава) ще бъде вече 2.2 или 2.5 бензин и той ще почне от някакви коне и ще стигне до някакви.

Да не би X20DTH Y20DTL и Y20DTH да са различни мотори, нищо че имат разлики в буквите ? ами Z19DTL, Z19DT ? Z19DTJ и Z19DTH ? Ами само те ли са..

Нито се паля, нито нищо - просто не желая да ми се дава акъл къде да ходя и дали задължително трябвало еди какво си. Който иска отива където иска. Но ти сега едва ли не ми каза че задължително трябва да ходя на "майстор" - щото той с това си вадел хляба ? Аз като си вадя хляба с друго - какво сега , да забраня на други да го правят ли и да ги задължа само от мен да го взема или да го поправят ? Е....
Това че сте прави за себе си , не означава че сте прави за другите, нали ?
И на теб със здраве , няма да ти пожелавам или насочвам че може да изгаряш, както ти направи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 май 2018 - 21:09
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 май 2018 - 21:00

С жена, радио и Димов НЕ се спори! Гледай си клиповете в youtube и прави основни ремонти :bishop:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 май 2018 - 21:12

Мерси за съвета. Явно всички освен мен тук са се родили готови ремонтаджии на мотори.. нИ е сигурну... но ще го приема, щом ти го намекваш. Аз съм тъп, малоумен, кретен, нямам право нищо да правя - знам я тая песен (пее се за всички, та за мен ли няма)

Лека вечер - жив и здрав.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 май 2018 - 21:15
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 май 2018 - 11:13

 Д-и-м-о-в, на 04 май 2018 - 21:12, каза:

Мерси за съвета. Явно всички освен мен тук са се родили готови ремонтаджии на мотори.. нИ е сигурну... но ще го приема, щом ти го намекваш. Аз съм тъп, малоумен, кретен, нямам право нищо да правя - знам я тая песен (пее се за всички, та за мен ли няма)

Лека вечер - жив и здрав.


Колега, никой не се заяжда с теб. Моя коментар беше просто да изразя мнението си че един ремонт дори на евтин и популярен двигател, трудно ще го направиш без пари, особено ако икаш гаранция от майстор. Ако сам сменяш някакви отелни неща е възможно. Примерно ако свалиш сам картера и бутнеш едни нови сегменти и всичко останало си остане както е да, но няма кой да ти го направи това и да ти даде гаранция.

Виждам че си леко докачлив и няма да те занимавам повече, но наистина никой не ти е казал каквото и да е с лошо чувство тук.

Нека останем конструктивни.

:drinks:
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 08 май 2018 - 11:15
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg