Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Национални Срещи

Снимки/Видео от ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР

Тази тема е заключена

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 05 юли 2009 - 16:22

Най-важното от случилото се е да си извадим поуката и, че колегата ivo-barai е без наранявания. Дано организаторите догодина да наблегнат на сигурността по време на състезанията! Гледайки драга, се бях пласирал след финалната линия, точно където от другата страна на правата се излиза от един десен завой. Няколко човека потръпвахме, когато виждахме как състезателите се засилваха за завоя и дърпаха спирачките. Ами, ако се подхлъзне колата?!? Отива право в нас и ни залепва завинаги на бетонните блокове. На няколко пъти момчетата със зелените елеци правеха забележки на състезателите, но някои хора не разбираха от дума. Пък и трябва да е напълно ясно къде точно е финала и след него да се прави интензивно спиране. Кой спечелил-спечелил, а не газ до ламарината до завоя и после...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 юли 2009 - 16:32

 SkiGeorgi, на 05 Jul 2009, 05:22 PM, каза:



Колега, какво да направят организаторите като има малоумни по пистата? Всичко става за секунди и в повечето случаи няма време за реакция. Всичко опира до самосъзнанието на отделния човек! Моля Ви спрете с заяжданията!
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 05 юли 2009 - 16:34

 IvailoM, на 05 Jul 2009, 05:32 PM, каза:

Колега, какво да направят организаторите като има малоумни по пистата? Всичко става за секунди и в повечето случаи няма време за реакция. Всичко опира до самосъзнанието на отделния човек! Моля Ви спрете с заяжданията!


1.Не виждам кой с кого се заяжда.
2.Има какво да направят:
2.1.Човек със знаме на финалната линия, човек със знаме преди въпросния завой и съответно преди и след другите.
2.2.При неспазване на сигналите на тези хора да следва директна елиминация.

Малко ли е?!?
Отговори

Гостpeshokn_* 05 юли 2009 - 16:43

Малко е! Няма да промениш манталитета на шофьора по този начин! Боли го него фара, че ще го елиминират! Повечето бяха на пистата и караха само и единствено заради кеф. Щом Роджър не се разсърди когато отпадна, смятай!
Отговори

Shades снимка Shades 05 юли 2009 - 16:51

Колеги, определено имаше пропуски, които допуснахме на пистата, но смятам, че догодина много от тях ще са поправени. Наистина можеше да сме една идея по-строги с участниците. Важното е, че няма пострадали. Надявам се да сте си прекарали добре. Лично аз се забавлявах много, макар и "на служба" през двата дни. Оттук нататък само нагоре! Догодина няма избори, така че се стягайте - трябва да има поне 2 пъти повече коли!

Съжалявам единствено, че при толкова много бързи Опели, за които се пише във форума, видях съвсем малка част от тях. Специални поздравления за Владо, който беше брилянтен за пореден път, въпреки повредата. Съответно не е чудно, че направи и най-добро време 1:01:12, ако не се лъжа какво отчетохме. Също така поздравления за плевенската група. Много силно представяне, Астрите и Кадета бяха на страхотно ниво. Много респект и за пилотите на черния Кадет, които също бяха много бързи.
Отговори

Гостpeshokn_* 05 юли 2009 - 16:57

Аз също искам да благодаря на организаторите на събора за добрата организация и хубавото прекарване! Видях всички ви, радвах ви се, успях да си кажа няколко сериозни приказки с хора на които държа и всичко беше точно. Макар, че хваля толкова много колегите от ОКБ, трябва да се признае, че имаше пропуски! Но пък реално не бяха чаааакк толкова фрапиращи, все пак това е първия национален събор организиран от клуба. Тази година добре, догодина по-добре, а на третата отлично! Това е!
Отговори

ivo-barai снимка ivo-barai 05 юли 2009 - 17:15

Гледаите ся бацки ако ониа с калибрата не ме беше натиснал нямаше да излезна от пътя и после тоя пич изчезна незнаино защо :mhihi: но както и да е.А за организацията мога да кажа че беше пълен леш даже една смешна техника не си направиха труда изкарат и за кво си трошихме колите по тая смешна писта ...... ми еи така да може ся компютарните рацери да се плюнчат.
Отговори

vforvrej снимка vforvrej 05 юли 2009 - 17:16

 Shades, на 05 Jul 2009, 05:51 PM, каза:

Колеги, определено имаше пропуски, които допуснахме на пистата, но смятам, че догодина много от тях ще са поправени. Наистина можеше да сме една идея по-строги с участниците. Важното е, че няма пострадали. Надявам се да сте си прекарали добре. Лично аз се забавлявах много, макар и "на служба" през двата дни. Оттук нататък само нагоре! Догодина няма избори, така че се стягайте - трябва да има поне 2 пъти повече коли!

Съжалявам единствено, че при толкова много бързи Опели, за които се пише във форума, видях съвсем малка част от тях. Специални поздравления за Владо, който беше брилянтен за пореден път, въпреки повредата. Съответно не е чудно, че направи и най-добро време 1:01:12, ако не се лъжа какво отчетохме. Също така поздравления за плевенската група. Много силно представяне, Астрите и Кадета бяха на страхотно ниво. Много респект и за пилотите на черния Кадет, които също бяха много бързи.


Shades а случайно нямали да излезе някво класиране кой какво е спечили в коя дизциплина!
Мнението беше редактирано от vforvrej: 05 юли 2009 - 17:16
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 05 юли 2009 - 17:27

 Petio, на 05 Jul 2009, 04:57 PM, каза:

На събора имаше само една вектра ц и никой май не я видя :mhihi: :blink: :mhihi:
Някой има ли снимки на всички момчета останали на пистата и разпънали :flag:

Oхаа и питаш............снимки има и от вечерта .......ето снимка за всички които искат да видят какво се случи след поройния дъжд на пистата......


Публикувано изображение

Публикувано изображение

Недейте да си мислите обаче че атмосферните условия ни попречиха да реализираме това.......

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Тоа па кой е ?  :blink:

Публикувано изображение

Линк към целия албум
Отговори

Petio снимка Petio 05 юли 2009 - 17:58

Аз вчера си тръгнах точно в най големия дъжд и едвам прекосих палатковия лагер беше като в блато а по пътя за калояново имаше реки по пътищата едвам се движех на втора размина ли се с камион и трябваше да спирам че направо ме заливаше ужас
Надявам се купона да е продължил вечерта и настроението да не е било провалено от дъжда, искаше ми се да остана да се запозная с някои колеги ама бях нощна смяна на работа

 Shades, на 05 Jul 2009, 05:51 PM, каза:

Колеги, определено имаше пропуски, които допуснахме на пистата, но смятам, че догодина много от тях ще са поправени. Наистина можеше да сме една идея по-строги с участниците. Важното е, че няма пострадали. Надявам се да сте си прекарали добре. Лично аз се забавлявах много, макар и "на служба" през двата дни. Оттук нататък само нагоре! Догодина няма избори, така че се стягайте - трябва да има поне 2 пъти повече коли!

Съжалявам единствено, че при толкова много бързи Опели, за които се пише във форума, видях съвсем малка част от тях. Специални поздравления за Владо, който беше брилянтен за пореден път, въпреки повредата. Съответно не е чудно, че направи и най-добро време 1:01:12, ако не се лъжа какво отчетохме. Също така поздравления за плевенската група. Много силно представяне, Астрите и Кадета бяха на страхотно ниво. Много респект и за пилотите на черния Кадет, които също бяха много бързи.

Да дано да се получи по добро представяне и повече коли догодина иначе на мене страшно много ми хареса

 ivo-barai, на 05 Jul 2009, 06:15 PM, каза:

Гледаите ся бацки ако ониа с калибрата не ме беше натиснал нямаше да излезна от пътя и после тоя пич изчезна незнаино защо :mhihi: но както и да е.А за организацията мога да кажа че беше пълен леш даже една смешна техника не си направиха труда изкарат и за кво си трошихме колите по тая смешна писта ...... ми еи така да може ся компютарните рацери да се плюнчат.

Значи почти съм бил прав че калибрата те е затворила и да не направите мелето си излезнал от пътя малко не колегиално е постъпил колегата, а що се отнася до пистата мисля че пистата си е добра но техниката наистина куцаше, момчето с червения кадет с бургаската регистрация колко фалстарта направи заради проблеми с времената (трансподера), неможаха ли да му махат от другата страна на пистата да не дава газ момечето да си хаби гумите, поне това се жалваше той

В крайна сметка кои победи тиили калибрата че бяхте на кантар
Отговори

Petio снимка Petio 05 юли 2009 - 18:31

Все пак последната част от програмата е спазена а именно;
"Кебапче атак, бира атак, музика атак, купон no limit"
Отговори

Гостpeshokn_* 05 юли 2009 - 18:35

Ето малко снимки и от мен! :mhihi:

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  33.jpg (150,34K)
    Брой изтегляния: 119
  • Прикачен файл  32.jpg (195,5K)
    Брой изтегляния: 93
  • Прикачен файл  31.jpg (169,62K)
    Брой изтегляния: 90
  • Прикачен файл  30.jpg (238,8K)
    Брой изтегляния: 102
  • Прикачен файл  1.jpg (164,07K)
    Брой изтегляния: 155
  • Прикачен файл  2.jpg (205,55K)
    Брой изтегляния: 52
  • Прикачен файл  3.jpg (232,57K)
    Брой изтегляния: 102
  • Прикачен файл  4.jpg (219,21K)
    Брой изтегляния: 56
  • Прикачен файл  5.jpg (247,35K)
    Брой изтегляния: 91
  • Прикачен файл  6.jpg (199,59K)
    Брой изтегляния: 38
  • Прикачен файл  7.jpg (277,84K)
    Брой изтегляния: 106
  • Прикачен файл  8.jpg (246,59K)
    Брой изтегляния: 57
  • Прикачен файл  9.jpg (204,45K)
    Брой изтегляния: 44
  • Прикачен файл  10.jpg (145,58K)
    Брой изтегляния: 80
  • Прикачен файл  11.jpg (223,97K)
    Брой изтегляния: 46
  • Прикачен файл  12.jpg (230,79K)
    Брой изтегляния: 29
  • Прикачен файл  13.jpg (203,38K)
    Брой изтегляния: 44
  • Прикачен файл  14.jpg (257,48K)
    Брой изтегляния: 49
  • Прикачен файл  15.jpg (229,66K)
    Брой изтегляния: 25
  • Прикачен файл  16.jpg (223,94K)
    Брой изтегляния: 23
  • Прикачен файл  17.jpg (152,7K)
    Брой изтегляния: 18
  • Прикачен файл  18.jpg (203,32K)
    Брой изтегляния: 37
  • Прикачен файл  19.jpg (204,38K)
    Брой изтегляния: 20
  • Прикачен файл  20.jpg (210,52K)
    Брой изтегляния: 20
  • Прикачен файл  21.jpg (177,24K)
    Брой изтегляния: 22
  • Прикачен файл  22.jpg (198,38K)
    Брой изтегляния: 11
  • Прикачен файл  23.jpg (225,55K)
    Брой изтегляния: 87
  • Прикачен файл  24.jpg (199,93K)
    Брой изтегляния: 22
  • Прикачен файл  25.jpg (226,66K)
    Брой изтегляния: 29
  • Прикачен файл  26.jpg (229,4K)
    Брой изтегляния: 18
  • Прикачен файл  27.jpg (227,44K)
    Брой изтегляния: 24
  • Прикачен файл  28.jpg (191,52K)
    Брой изтегляния: 31
  • Прикачен файл  29.jpg (230,48K)
    Брой изтегляния: 22
  • Прикачен файл  34.jpg (237,23K)
    Брой изтегляния: 40
  • Прикачен файл  35.jpg (284,39K)
    Брой изтегляния: 34
Отговори

Гостpeshokn_* 05 юли 2009 - 18:45

Значи съжалявам, че не съм снимал на всички колите, ама бях у мензис след тия скорости дето развивахме и хич не ми се снимаше. Снощи пуснах един клип, но поради факта, че евентуално щеше да се разрази конфликт, реших да го махна. Сега ще го пусна пак, като ПОДЧЕРТАВАМ, ЧЕ НЕ СМЕ ПРАВИ ДА КАРАМЕ ПО ТОЗИ НАЧИН! Моля без конфликти!

http://www.youtube.c...h?v=xpyuFaXBKuE
Отговори

Petio снимка Petio 05 юли 2009 - 19:01

 peshokn, на 05 Jul 2009, 07:45 PM, каза:

Значи съжалявам, че не съм снимал на всички колите, ама бях у мензис след тия скорости дето развивахме и хич не ми се снимаше. Снощи пуснах един клип, но поради факта, че евентуално щеше да се разрази конфликт, реших да го махна. Сега ще го пусна пак, като ПОДЧЕРТАВАМ, ЧЕ НЕ СМЕ ПРАВИ ДА КАРАМЕ ПО ТОЗИ НАЧИН! Моля без конфликти!

http://www.youtube.c...h?v=xpyuFaXBKuE


лудички сте си аз лично моята съм я пробвал до 240 и ме хвана шубето
Отговори

Zender снимка Zender 05 юли 2009 - 19:17

Деба тея Вектри и братята луди :mhihi:
Отговори

vasko-z снимка vasko-z 05 юли 2009 - 19:24

да кажа и аз две думи събора не беше това което очаквах надявах се да е по весело
до колкото за организацията основателите въобще не бяхя подготвени
нещо никакви класове доста хорасе бяха записали да покарат но с тия директни елиминаци им отрязаха квитанците
незнамколко ръсите за пистата но я ползваите тя е за каране вчера да е имало най-много 15 сеси за които чакаш като луд
другото което вчера не се знаеше коя дисциплина се кара
можели дапуснете коли да участват без да да имсе проведе някакъв брифинг до това доведе и инцидента
ана края каква е тая Българска работа гледах никои не взе дапомогне на този човек
та общо взето всичко беше да мине там и аиде на тагадък та хората затова и избягаха сигорно
вечерта всички си фъснаха и вечерта се провали а днес пък беше празнотия

да кажа браво на всички участници които се класираха и бяха наградени
евала на Влатко за кадета стана първи на драг и с добро движение на елиминациите 2ри
и на зарко за първото място както ина Ангел които е на всякаде
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 05 юли 2009 - 19:40

да кажа само две думи накратко......

немога да коментирам организацията относно пистата и самите състезания защото несъм участвал там.Но за веселото не съм съгласен........там е кой както си го направи.....

Имаше много хора с много се запознах и вечерта беше повече от страхотна......но такава си я направихме ние самите........не някой друг.
Според мен екипа на Опел Клуб България беше на ниво.Това си е мое мнение и не ангажирам никой с него
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 05 юли 2009 - 19:41
Отговори

Shades снимка Shades 05 юли 2009 - 19:42

Казах го преди малко, казвам го и сега. Правим го за първи път, така че нямаше начин да сме перфектни. За времеизмерването, тъй като поех от Светльо втора смяна, мога да кажа, че от всичките фалстартове, едва 2 бяха по наша вина. Причини много - спря токът към апаратурата до пистата, някои транспондери не бачкаха съвсем коректно, други отчитаха 2 обиколки за 1 и т.н. Затова и се премина на директни елиминации, както между другото се съгласиха съвсем охотно голяма част от състезателите, затова и драгът беше без замерване на време.

От това което видях имам няколко забележки и към състезателите. На първо място няколко стрелвания на отделни хора в "публичния" паркинг и съответното "ровене и копаене". На второ място драгът - сума ти пилоти започваха да спират много време след финала и никой не може да ме убеди, че са им толкова слаби рефлексите, просто се увлякоха от адреналина. За щастие нямаше сериозни инциденти освен този с Иво, но и там причината беше друга. Тази права си е печално известна с това колко коли са "изяли" оградата и нивата, затова и трябва да се спира с мисъл. И на трето място - шпоренето след края на драга, все едно почва италианско, въпреки флаговете на стюардите и предупрежденията. Цяло щастие е, че не стана някоя голяма беля.

Пак казвам - не сме били перфектни. Но ако и организатори и пилоти, и публика се научим от грешките си, догодина ще е още по-добро. Не казвам "перфектно", това остава за 5-тия национален събор :mhihi:
Отговори

ivo-barai снимка ivo-barai 05 юли 2009 - 19:48

 Petio, на 05 Jul 2009, 07:18 PM, каза:

Значи почти съм бил прав че калибрата те е затворила и да не направите мелето си излезнал от пътя малко не колегиално е постъпил колегата, а що се отнася до пистата мисля че пистата си е добра но техниката наистина куцаше, момчето с червения кадет с бургаската регистрация колко фалстарта направи заради проблеми с времената (трансподера), неможаха ли да му махат от другата страна на пистата да не дава газ момечето да си хаби гумите, поне това се жалваше той

В крайна сметка кои победи тиили калибрата че бяхте на кантар

Ами според мен бях с много малко отпред,ако бяха сложили един човек на финиша щеще да се знае ама даже и за това ги мързеше.

 Shades, на 05 Jul 2009, 08:42 PM, каза:

Казах го преди малко, казвам го и сега. Правим го за първи път, така че нямаше начин да сме перфектни. За времеизмерването, тъй като поех от Светльо втора смяна, мога да кажа, че от всичките фалстартове, едва 2 бяха по наша вина. Причини много - спря токът към апаратурата до пистата, някои транспондери не бачкаха съвсем коректно, други отчитаха 2 обиколки за 1 и т.н. Затова и се премина на директни елиминации, както между другото се съгласиха съвсем охотно голяма част от състезателите, затова и драгът беше без замерване на време.

От това което видях имам няколко забележки и към състезателите. На първо място няколко стрелвания на отделни хора в "публичния" паркинг и съответното "ровене и копаене". На второ място драгът - сума ти пилоти започваха да спират много време след финала и никой не може да ме убеди, че са им толкова слаби рефлексите, просто се увлякоха от адреналина. За щастие нямаше сериозни инциденти освен този с Иво, но и там причината беше друга. Тази права си е печално известна с това колко коли са "изяли" оградата и нивата, затова и трябва да се спира с мисъл. И на трето място - шпоренето след края на драга, все едно почва италианско, въпреки флаговете на стюардите и предупрежденията. Цяло щастие е, че не стана някоя голяма беля.

Пак казвам - не сме били перфектни. Но ако и организатори и пилоти, и публика се научим от грешките си, догодина ще е още по-добро. Не казвам "перфектно", това остава за 5-тия национален събор :mhihi:

Съгласен съм с теб но съм сигурен че 80%от учасниците в драга не са знаели къде е финиша :mhihi: :blink:
Мнението беше редактирано от ivo-barai: 05 юли 2009 - 19:49
Отговори

Shades снимка Shades 05 юли 2009 - 19:48

Имаше човек на финала. Даже 3-ма бяхме :mhihi: Скоро ще има резултати надявам се. За съжаление точно тогава говорих по телефона и не обърнах внимание кой беше напред, но имаше още 2-ма от екипа и ще се знае с точност.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg