Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Молба за съвет преди покупка на Астра H

Тази тема е заключена « Prev

pojo снимка pojo 28 април 2010 - 20:23

Здравейте,

Първо Извинявам се горещо ако темата не е сложена на място, просто се надявам на бърз отговор защото съм притиснат от времето

Много харесах една астра H, GTC (двуврата) двигател 1.7 CDTi 101 коня (мисля) на реални 112 хил. километра - от познат, купувана е от България, 1 собственик.
Днес я водих на сервиз. Няма почти нищо по нея, никакви течове, няма изменение в геометрията - сериозни удари, турбото изглежда добре, за смяна са тампони задни на предни носачи и отзад на носачи също. Нищо друго сериозно. :beer:

Обаче проблема идва тук, при натискане на съединителя при запален двигател се чува по средата му лек шум, като бучене или все едно пластмаса се опира например в гумата при движение, все едно си сложил сламка между спиците на колело! Майстора каза "демпферен маховик" на път да се разваля. Майстора ми е познат и каза, че не се знае колко ще изкара можело и 1 месец и 2-3 години. Обаче ме посъветва да не я взимам! Иначе цената е добра - нормална, разбрахме се да ми свали още 500 лв. след като тръгнахме от сервиза, заради потенциалния проблем. Майстора провери цената на маховика, която е 1,100 лв. обаче това е без лагер съединител и там още каквото евентуално може да трябва.

А пък аз съм я харесал доста!!! :mhihi:

Моля дайте ми съвет по отношение: ще се счупи ли скоро, как мога да разбера това? Опасно ли е? Какви може да са последствията ако съвсем се счупи? Колко струва според вас ремонта. И като цяло бихте ли я взели на мое място? :icon_wink2:

Много благодаря предварително на всички които се отзоват! :beer:

P.S. В момента карам Астра Ф '92г. от години насам и съм голям фен на опел :drinkin2:
Мнението беше редактирано от pojo: 28 април 2010 - 22:33
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 28 април 2010 - 20:44

Колега, незнам дали си чел тази тема. Дълга е, но смятам, че ще ти бъде полезна.
Успех
Отговори

Vladko снимка Vladko 28 април 2010 - 20:46

Колега, за да ти дадем този съвет трябва да кажеш каква е цената на автомобила!
Относно маховици, лагери, съединители не можеш да избягаш от това нещо, тъй като всички нови дизели, а и не само дизели, имат демпферен маховик, който определено е доста капризен!
Ако цената е изгодна си струва, това е един здрав и красив автомобил!
Успех!
Отговори

pojo снимка pojo 28 април 2010 - 20:50

 Liubeznia, на 28 Apr 2010, 21:44, каза:

Колега, незнам дали си чел тази тема. Дълга е, но смятам, че ще ти бъде полезна.
Успех



Захващам се да я прочета тогава. Все пак, ще се радвам да продължавате с мненията! Благодаря!

Относно цената - не мога да спомена цифра, но е средна, може би леко клоняща към ниска за автомобил купен от БГ което според мен е предимство!?
Мнението беше редактирано от pojo: 28 април 2010 - 20:52
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 28 април 2010 - 21:19

Оригинален комплект маховик +притискател +феродов и лагер е към 2000-2500лв
За алтернативни части не знам как стоят нещата
Като цяло този мотор е много здрав, ако не е прегряван -тогава е за боклука
А твоят познат само заради маховика ли ти каза да не я взимаш или
Мнението беше редактирано от SEKSTAZI: 28 април 2010 - 21:21
Отговори

pojo снимка pojo 28 април 2010 - 21:30

Еми да само заради това! Иначе е в много добро състояние, с изключение на тампоните за смяна.
Отговори

pojo снимка pojo 28 април 2010 - 21:39

 Liubeznia, на 28 Apr 2010, 21:44, каза:

Колега, незнам дали си чел тази тема. Дълга е, но смятам, че ще ти бъде полезна.
Успех



Прочетох темата но не намерих нищо по моя проблем?
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 28 април 2010 - 22:03

Този проблем се получава при газене и ако си държиш крачето на педала
Общо взето е сполучлив мотор
От часно лице ли я взимаш
Отговори

Wolf1001 снимка Wolf1001 28 април 2010 - 22:06

Аз пък съм с GTC 1.8 бензин при мен пък ако се озори да дръпне на малка скорост издава някакъв звук като тракане и 4 сервиза никой неможе да разбере какво е,а го имам от 2 месеца някъде...Колега моя съвет към теб е,да поизчакаш малко сигурен съм,че ще си харесаш някоя GTC която да няма този проблем.Според мен не я взимай тъй като проблема си е проблем и да го оправиш не е като да го е нямало :) :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Wolf1001: 28 април 2010 - 22:06
Отговори

pojo снимка pojo 28 април 2010 - 22:38

Благодаря за отговорите, но моля ако някой може да отговори и на останалите ми въпроси, а именно:

Ще се счупи ли скоро, как мога да разбера това? Дали това наистина е проблема според този симптом, има ли някаква точна диагностика? Опасно ли е? Какви може да са последствията ако съвсем се счупи? Колко струва според вас ремонта? :icon_wink2:
Отговори

Gomes снимка Gomes 28 април 2010 - 22:57

Всъщност на 112к едва ли ще има кола, която да няма някакъв проблем! Ако познаваш човека, който ти я продава, и ако не я продава на пожар, не виждам от какво толкова се страхуваш. Щом и майстор не може да каже, ще се счупи ли нещо по нея, значи ситуацията е, все едно взимаш напълно непозната кола. Пък и като гледам много си я харесал, така че по-добре се хвърляй. Иначе, цената е около 2000 лева, ако наистина се стигне дотам, но според мен, човек винаги си втълпява най-лошия сценарий. Каквото и да решиш - УСПЕХ! :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Gomes: 28 април 2010 - 22:58
Отговори

becinko снимка becinko 28 април 2010 - 23:08

Колега,от ентусиазмът ти личи,че имаш голямо желание да я купиш.Естесвено е ,че всяка кола си има проблеми.Аз ако бях на твое място,щях да отида в сервиза и да попитам колко ще струва ремонта.След ,което делиш на 2 и си го поделяш с продавача.Щом ти е приятел,би трябвало да НЕ те лъже за здравето на колата.И точно защото ти е приятел,трябва да споделите разходите за ремонта,а не да го прекараш само той да го плаща ( така си мисля,аз ).А това дали ще се счупи ,едва ли някой колега от форума може да каже по постове,колко време ще изкара.Моят съвет я,вземи я направи я и си карай спокойно!

Успех !
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 29 април 2010 - 06:44

Ако съдя по написаното "притиснат съм от времето", това за мен означава само едно нещо.
То е: продавачът иска да се отърве спешно от колата, защото знае за проблем/ите и колко струва ремонтът им!
Минал съм по този път и със заминаването в чужбина и със заема от банката и т.н.
Резултатът беше, че ремонтите се почнаха още първият ден - пружини, амортисьори, акумулатор, стъклоповдигачи, гърнета, аспух, ламбда сонда. Всичко отиде към 2000лв. А ти поне отсега знаеш, че можеш да се набълбукаш минимум с 2500лв.!
Преди да се свали съединителя, никой нищо не може да каже за състоянието му.

Моят съвет е да си търсиш друга кола, а ти си прецени сам как да постъпиш!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 29 април 2010 - 06:44
Отговори

Оги снимка Оги 29 април 2010 - 07:28

Хора .. съединителя е КОНСУМАТИВ, износва се и се сменя! На всеки му се кара нова и хубава кола, а не му се дават пари ?!
Забравете тези цени на поддръжка, които имат Автомобилите преди 2000г. Ще дойде времето за гърнета, дебитомери, ламбда сонди и т.н., техните цени също са главозамайващи .. да не говорим по common rail системата ако стане нещо! Не мисля, че 'счупването му' може да стане изведнъж и да повлече нещо след себе си. Преди да си замине тотално ще почне да тресе яко, ще приплъзва и като цяло ще върви още хиляди километри преди да се наложи смяната му.
Общо взето това е, решение можеш да вземеш само ти дали е по джоба ти, ама да не си купиш кола, защото съединителя и е за смяна, е все едно да не си я купиш защото гумите и са изтъркани :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Оги: 29 април 2010 - 07:32
Отговори

blagom снимка blagom 29 април 2010 - 08:26

 Оги, на 29 Apr 2010, 8:28, каза:

Хора .. съединителя е КОНСУМАТИВ, износва се и се сменя!

:icon_wink2:
аз доколкото знам от прецакан маховик колата тресе при потегляне. според мен не може така да се съди за състоянието на някои елемент от съединителя и съответно не може да се каже колко още ще изкара. ако имаш намерение да не го сменяш, т.е. да караш 1-2-3 г. и да я продадеш преди нещо да се е прецакало и съответно сменяш с нова - по - добре не я купувай.
Отговори

Жорко снимка Жорко 29 април 2010 - 20:50

Моят съвет е да не купуваш колата! Километрите не са и малко и тепърва очаквай нови изненади от тази кола. А за да тръгне маховика  и съединителят да се развалят, тогава собственикът я е настъпвал здраво и много-много не е задържал педалът на съединителя при смяна на предавките.
Изречението "Притиснат съм от времето" също наклонява везните в отрицателна посока. Явно собственикът и иска по-скоро да я шутира на някого. Той много добре знае проблема и цената на ремонта.
Моята кола е вече на 230 000 км и още съм с оригиналния съединител. Предполагам, че е оригинален, защото я купих на 197 000. Тя пък ми сервира други повреди, които се появиха в течение на шофирането- нещо нормално за автомобил на възраст и навъртени километри.
Не я взимай!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 29 април 2010 - 21:10

Колегата пише, че купува колата ОТ ПОЗНАТ, като колата е купувана от БГ - има си доказана история и всичко необходимо.
Също така пише, че вече е карал автомобилът за проверка и тя е показала само лек проблем с Маховика.

Какви филми измисляте, как му завъртяхте на човека главата - готови сте за сценаристи в Холивуд :25:
Те 112хил.км ако за Вас са много, незнам какви коли карате - все от магазина, или "карани от монахиня", "от бабичка", "от ветеринар" и т.н. :mhihi:
За първите 4-и месеца направихме 20хил. на служебната - това според Вас значи ли, че до края на годината трябва да изхвърлиме чисто нов автомобил и да преминеме към следващия :drinkin2: :beer:

Моето мнение - прекрасен мотор, сравнително надежден автомобил. Ако цената те задоволява, а и както казваш, че автомобилът ти харесва - мятай се - няма автомобил, който да няма нужда от поддръжка ! Оги вече го каза - Съединителят е консуматив, не го забравяйте !

Колкото повече се чудиш - все по-зле ще става. А и не мисли, че докарана от Италия Астричка не крие потенциални проблеми :icon_wink2:

Успех с покупката и само напред и нагоре :beer:
Отговори

stei снимка stei 29 април 2010 - 21:37

 pojo, на 28 Apr 2010, 23:38, каза:

Благодаря за отговорите, но моля ако някой може да отговори и на останалите ми въпроси, а именно:

Ще се счупи ли скоро, как мога да разбера това? Дали това наистина е проблема според този симптом, има ли някаква точна диагностика? Опасно ли е? Какви може да са последствията ако съвсем се счупи? Колко струва според вас ремонта? :icon_wink2:

Колега дали ще се счупи скоро божа работа. По въпроса за цената в БГ цената е висока на комплект съединител включващ Демфер маховик притискателен диск феродов диск и лагер помпа излиза около 2000 лв и то не в официален сервиз. Там цената е около 2600 само за части без работа. Алтернативи няма специално за маховика. Произвежда се единствено и само от LUK. Решението ти е комплект съединител от Ebay. Цената е 1200 лв от Англия. За ремонт не мога да ти кажа цена. Като двигател здрав двигател ходова част здрава но не колкото Астра Г. Ако е добра цената я взимай и добре дошъл в семейството на Астра Н
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 29 април 2010 - 21:59

 Оги, на 29 Apr 2010, 8:28, каза:

е все едно да не си я купиш защото гумите и са изтъркани :icon_wink2:

Да, аз не бих си я купил по тази причина! Защото ако са износени неравномерно, нали се сещаш, че може да е удряна колата, а купето - усукано!
Също и по 10-тина други "дребни" за някого и причини, като изгорели лак и боя, напукани гумени уплътнения, мръсна и скъсана тапицерия, хлопащи врати и дръжки и т.н. Всичко това е доказателство за над 200 000км пробег. При това - доказан!
За сервизна книжка в БГ - смях в залата! За 20 до 50 Euro албанците ги правят по-достоверни от оригиналните, че нашите ли няма да ги фалшифицират? Имаше някаква тема по въпроса, но не помня в кой форум. Услужливо бяха "загубили" сервизната книжка и километражът бил "върнат "само със 100000. На rent-a-car автомобил, забележете, което съответно не било даже и загатнато!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 29 април 2010 - 22:06

Незнам 'що се зачекна за Метафората, която Оги употреби....
Ако трябва да отговоря в същия дух - как пък разбра от едно изречение, че са изтъркани неравномерно, а не вследствие на 3-4 сезона употреба :drinkin2:

Темата е от Този форум и визира покупка на автомобил, продаван от ЮЛ - съответно лизингодател, който всячески се опитва да се отърве от возилото.
Колегата е набелязал автомобил, който му продава негов познат.

Или пишете по темата, или ще трябва да се трие наред :icon_wink2:
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg