Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Автомивка

BECK0 снимка BECK0 20 март 2010 - 21:41

Колеги, четох една тема, която е затворена и няма как да пиша в нея, но и тя е с друга тема.. (методи за измиване). Така като колата ми има 2 пръста прах за 2 дни откакто се стопли времето се чудя къде мога да я измия евентуално и за по-малко пари.. все пак студент съм :) Има ли автомивки на самообслужване? Нищо не ми пречи сам да си измия колата, дори предпочитам така, защото знам, че си я пазя колкото мога.. Ще се радвам да чуя вашите препоръки и варианти, евентуално ако кажете и някой по-близък вариант до Студентски град ще е идеално.
Поздрави,
Веско
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 20 март 2010 - 21:47

В Студенстски - Софавто Авангард, на гърба на Зимния дворец. Скъпчии са, но действат наистина Качествено.

Иначе, когато мия колата си на Автомивка - мястото е Автомивка "Грийн" - на Околовръстното шосе, Бояна, до входа на Историческия мзуей. Далечко ми е, защото живея в Люлин, но си струва :icon_razz2:
Отговори

proleten снимка proleten 20 март 2010 - 22:18

Някои бензиностанции на ОМВ предлагат възможност да си я измиеш сам.Като пуснеш 1 лев ти се осигуряват мисля,че бяха 110 секунди миене.Пускаш един лев и набираш първо пароструйка,после изплакване със студена вода.При по -енергично миене се успява с 3-4 лева.Такава бензиностанция има в Младост 1 на бул"Ал.Малинов".Успех!
Мнението беше редактирано от proleten: 21 март 2010 - 12:58
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 март 2010 - 22:28

За мен мивката от доста време насам е само една! Намира се на улица генерал Асен Николов между Люлин 8 и 9 до 139 ЦДГ. Сравнително нова е и работи с много добри препарати. Има възможност за ръчно измиване с пароструйка и четка с активна пяна, и автоматизирано измиване в камера. Последното има и опция за измиване под всякакво налягане на дъното на автомобила. Препоръчвам я горещо на всички колеги, които си обичат автомобила! На ОМВ вече не стъпвам, защото развалиха всичко - пестят от препаратите, намалиха времето и качествено измиване реално не може да се постигне!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 20 март 2010 - 22:28
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 20 март 2010 - 22:29

 proleten, на 20 Mar 2010, 22:18, каза:

Някои бензиностанции на ОМВ имат предлагат възможност да си я измиеш сам.Като пуснеш 1 лев ти се осигуряват мисля,че бяха 110 секунди миене.Пускаш един лев и набираш първо пароструйка,после изплакване със студена вода.При по -енергично миене се успява с 3-4 лева.Такава бензиностанция има в Младост 1 на бул"Ал.Малинов".Успех!

Такова ОМВ има и на Г.М. Димитров на крастовището срещу метро станцията. Иначе на Радиала за 16 лв вътрешно, външно и гуми.
Отговори

Gomes снимка Gomes 20 март 2010 - 22:29

Аз моята я водя само на едно място винаги и съм страшно доволен, автомивката е залепена за Шел-а в Дружба 1, няма как да се сбърка. Цените са добри, момчетата си вършат работата.
Отговори

BECK0 снимка BECK0 21 март 2010 - 09:01

За автомивките на ОМВ знам, но чували ли сте как стои въпроса с автомивките на ЕКО? Бях чул от приятел, че 3 лв си миеш колата сам (но колко време не знам, а и ставаше въпрос за Шумен..).
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 21 март 2010 - 10:51

Зависи колко си бърз колега и зависи колко ти е мръсна колата. Аз ползвам мивката на ЕКО-то на София Ленд и за 3-4лв. я измивам отвън. Отскоро там имат и прахосмукачка, така че предполагам за още 1-2 лв. ще я почистиш и отвътре.
п.с. Ако ходиш там по-добре избери отделението към парка, там четката е по-читава :icon_razz2:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 21 март 2010 - 12:31

На всяка 5 минутка можеш да си я миеш сам,но аз предпочитам формулата срещу ОМВ-Дружба под моста.
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 21 март 2010 - 13:18

 tonkata92, на 21 Mar 2010, 10:51, каза:

Зависи колко си бърз колега и зависи колко ти е мръсна колата. Аз ползвам мивката на ЕКО-то на София Ленд и за 3-4лв. я измивам отвън. Отскоро там имат и прахосмукачка, така че предполагам за още 1-2 лв. ще я почистиш и отвътре.
п.с. Ако ходиш там по-добре избери отделението към парка, там четката е по-читава :icon_razz2:


Колега на еко-то въобще не съм доволен секи път, който съм я миел там не става като хората винаги остава мръсотия колкото и да се мие .. за района на студ. град виж като влезнеш във комплекса на дунев има хубава мивка пробвай там
Отговори

BECK0 снимка BECK0 21 март 2010 - 13:27

 slav9081, на 21 Mar 2010, 12:31, каза:

На всяка 5 минутка можеш да си я миеш сам,но аз предпочитам формулата срещу ОМВ-Дружба под моста.


Каква е тази 5 минутка?
Отговори

Hercules4o снимка Hercules4o 21 март 2010 - 13:31

Аз пред блока или в енигма :icon_razz2:
Отговори

savski снимка savski 21 март 2010 - 13:32

siegfrid каза:

Иначе, когато мия колата си на Автомивка - мястото е Автомивка "Грийн" - на Околовръстното шосе, Бояна, до входа на Историческия мзуей. Далечко ми е, защото живея в Люлин, но си струва th_up.gif


Един глас за автомивка "Грийн" и от мен! Иво (Maiky) ме заведе там веднъж. Пичовете си разбират много от работата, не претупват нещата и колата просто лъщи. :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от savski: 21 март 2010 - 13:34
Отговори

portocala снимка portocala 21 март 2010 - 16:31

Абе на тва куцо време само OMV му е майката.. пусни си 2лв. и за 2мин. я правиш ЛЪСКАЧ!
Сега вече като се постопля времето си я пускам тука в кварталната (илинден-разсадника) мивка и пичовете си знаят работата :icon_razz2:
Отговори

Gen4o снимка Gen4o 22 март 2010 - 17:39

Един "-" за автомивката на Газком зад Деница и Билла в Младост. Преди работеха добре момчетата, но в последно време яко претупват... и си взимат 20 лв...

Имам едно принципно питане... не ви ли притеснява "безконтактното миене"? Пръскат колата с нещо, което сваля мръсотията... а чувам от доста места за коли със скапан лак. Дали няма връзка?
Отговори

Icemann снимка Icemann 22 март 2010 - 19:23

До колкото знам, безконтактното вреди ако има уязвими места по колата. Т.е. наранен лак, тръгнала ръжда, или свалеа до метал боя. Това естествено ако е разреден и приготвен правилно самия препарат. При предозировка може да скапе и чисто нов лак. Доста е агресивен!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 22 март 2010 - 20:26

На един приятел Пасата беше с прецакан лак и след безконтактно боята стана абсолютно мазало...
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 28 август 2010 - 13:12

Аз съм доволен от мивката на София Ауто на Челопешко шосе 40(пътя за Кремиковци).
Горещо ми я препоръчвам.Много съм доволен от мивката.
Може ръчно миене с гъба,имат и автоматична мивка.
Имат и услуга автоматично пастиране с вакса,автоматично измиване на шасито на автомобила.
Работят с качествени препарати.Пък и цените са си абсолютно нормални.
Отговори

vulka снимка vulka 28 август 2010 - 13:37

Аз си мия колата на бензиностанция темпо в младост 1 и съм супер доволен.Момчетата бачкат здраво и не претупват,чистят доста добре.По някога удрям и промоция зимат ми по малко и така просто наистина я препоръчвам.Съгласен съм с комегата за Газ кома вече доста претупват нещата и зимат доста скъпо.А лично аз несъм фен на петминутката и ОМВ,не ми пречи да си измия сам колата но не е същото



ПОЗДРАВИ
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg