Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Избор на моторно масло

i.ganchev снимка i.ganchev 21 юни 2019 - 14:41

Здравейте колеги,
извинявам се, че повдигам стара тема, но видях, че става дума за масла.
От скоро съм собственик на Опел Зафира 1.8 бензин/газ 2010-та година.
Интересувам се какво масло бихте ми препоръчали да сложа, тъй като ми предстои смяна.

До момента колата е карана с 5w30, не знам каква марка. Огледах се за цени по сайтовете, най по джоба ми идва I.G.A.T 5/30, но не знам нищо за това масло.
Вие какво бихте препоръчали :)

Също проблем ли е да се кара с 5/40 ... индекса след W не е ли по-добре да е по-висок?
Мнението беше редактирано от i.ganchev: 21 юни 2019 - 14:42
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 юни 2019 - 14:44

Това е на евро07 едната марка. Ако питаш мен по-добрата, но по-добре си купи опелско масло. Ако не е ментак ти гарантирам, че е по-добро. Тук в секции платени обяви има едни пичове дето продават. Никой не се е оплаквал до сега от качеството пък цените им са доста добри. Аз лично карам с такова масло, но си го купувам от София от друго място и съм много доволен.
Отговори

i.ganchev снимка i.ganchev 21 юни 2019 - 15:00

За IGAT ли говориш колега?
Аз точно от euro07 мога да го взема, с отстъпка 40%, и ми идва на прилична цена. За това питах за него дали си заслужава :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 юни 2019 - 15:02

Точно за него. Да кажем става, няма да счупиш колата, но не ми харесва. След 3/4 000 км не ми харесва как работи колата, почва и да го гори по малко. В пъти по-добро е от статойла.
Отговори

indi снимка indi 21 юни 2019 - 20:28

 Ne6to Smisleno, на 21 юни 2019 - 14:44, каза:

.... Аз лично карам с такова масло, но си го купувам от София от друго място и съм много доволен.

Би ли споделил от къде точно """от София" го купуваш,освен ако не е непозволено да го напишеш? Щото и аз купувам "Опел"-ско от Сф,но ако от твоя продавач цената е по-добра...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 юни 2019 - 20:39

Не е тайна. Автофар Люлин. Не го пиша, за да не се третира като реклама. 5/30 е към 65 лв, 10 40 мисля към 38.
Отговори

i.ganchev снимка i.ganchev 24 юни 2019 - 13:14

Сипах вече въпросния ИГАТ 5/30, който имал няколко варианта ми казаха. Сложих ДЛС версията на маслото, има и ФЕ версия, която била по-нисък клас.
Ще видим как ще се държи.
А има ли проблем да се кара с 5/40 примерно, не е ли по-добре да е 40 вместо 30?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 юни 2019 - 13:19

Теории всякакви. Един мой приятел твърди, че 5 40 не може да го правят и мешат със органично и било по-добре такова да слагаш, защото било по-вероятно да е синтетика. Все пак всеки си има мнение и никога не знаеш. В един по-добър свят това дето пише на етикета би било вярно. Игата ти препоръчвам да не му прехвърляш 10 000 и почне ли да го гори повече от обичайното мисли за смяна.
Отговори

i.ganchev снимка i.ganchev 24 юни 2019 - 14:25

Ясно, благодаря за препоръката... следващото няма да е ИГАТ :)
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 14 юни 2020 - 15:34

В много сайтове пишат как да избираме маслата за автомобилите си и са вярни, но никъде и никой не пише как и от къде да си закупуваме оригинален продукт! Смятам, че това е голям проблем на българския пазар и още по-голям проблем за всеки отделен автомобилист. Не е едно и също когато на пациента венозно му преливат медицинска глюкоза или подсладена чешмяна водица, нали? Едното може да ни вдигне на крака а другото вероятно ще ни убие! Отдавна съм престанал да се интересувам от брендове като Мобил, Кастрол, Шел, Мотул и много други. Затова кажете сега, какво мислите за GRANVILLE HYPALUBE C3 5W-30 или WOLVER 5W30- ULTRATEC C3 или Gazpromneft Premium C3 5W-30 ?
Отговори

medyn снимка medyn 15 юни 2020 - 16:56

Здравейте прочетох за вносните масла имам питане някои с мнение за Българско масло Приста смятам да налея от него
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 юни 2020 - 19:00

Карал съм близо 40000 км с Лидер ТД но от тяхният представител в Прага не можах да направя разлика от други марки. Който има здрав мотор и му сипва масло по спецификация за него всички масла са хубави който има масларка марката масло не може да го спаси от ремонта.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 15 юни 2020 - 20:51

Е, аз днес за трети път сложих Газпромче. Сърце ми не даде да си закупя Мобил да речем, макар и да е изкушаващо! Волфера се оказа хидрокрекинг.
Отговори

sathv снимка sathv 18 юни 2020 - 14:10

Те всички са хидрокрек.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 18 юни 2020 - 19:16

 sathv, на 18 юни 2020 - 14:10, каза:

Те всички са хидрокрек.

Газпрома и Гранвила са пълни синтетики.
Отговори

sathv снимка sathv 18 юни 2020 - 19:39

То хидрокрека си е пълна синтетика. Реално вече няма класически синтетични масла освен за специални случаи. Всичко е хидрокрек. Това беше поредния опит на петролната индустрия да бръкне дълбоко в джоба на хората, предлагайки им абсолютно ненужни категории масла на огромни цени, ама последните не се подведоха и в последствие всички минаха на хидрокрек. Западняк пари за масло не дава, щото доказано няма смисъл. В България е друга работата. Маслата са чудодейни елексири.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 юни 2020 - 20:06

 Тодор Ялъмов, на 18 юни 2020 - 19:16, каза:

Газпрома и Гранвила са пълни синтетики.

Дванайста година карам с Гранвил (не питай откъде го взимам:-)), та да питам: знаеш ли каква е доставната му цена на литър? И в тая цена как влиза истинска пълна синтетика?
И не, не се заяждам, само изяснявам въпроса.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 21 юни 2020 - 19:10

 tisho.74, на 18 юни 2020 - 20:06, каза:

Дванайста година карам с Гранвил (не питай откъде го взимам:-)), та да питам: знаеш ли каква е доставната му цена на литър? И в тая цена как влиза истинска пълна синтетика?
И не, не се заяждам, само изяснявам въпроса.

Тишо, много не ти разбрах въпроса но в сайта в който го гледах Гранвила, а той е само един, 5 литра са 54 лева. Газпрома го купувам на същата цена за 5 литра с тая разлика, че е от Дени трейд, които са за продуктите на Газпром официални представители и вносители за България и всички около нея и имат всякаква документация гарантираща оригиналността на продиктите. Защото се обаждах в магазин за масла/и то един от популярните/ и на въпроса ми как гарантират оригиналността на маслото което бих закупил от тях, отговора беше, че имат фактура от доставчика им. Сещаш се, че такава фактура не им гарантира, че качествено ше си избършат гъза, камоли да дава гаранций на потребителя, че ще си закупи от тях оригинално масло. Гледам в руските сайтове да речем тубите на Мобила и виждам, че нямат нищо общо с тези от нашите магазини. От бая години по-известине брендове имат на опаковнките си поне два различни разпознавателни маркера гарантиращи на братушката, че си купува оригинал!А тук какво...?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 21 юни 2020 - 19:39

От поне 4-5 години карам с Comma 5w50. Преди няколко дни сложих 5w30 в комбинация с LUCAS Pure Synthetic Oil Stabilizer. Мога да кажа, че съм доста приятно изненадан. Дори след магистрален преход е много мазно на допир, а турбото се чува едва доловимо.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 юни 2020 - 21:20

 Тодор Ялъмов, на 21 юни 2020 - 19:10, каза:

Тишо, много не ти разбрах въпроса...

Не исках да го пиша, ама когато се каже а трябва да се каже и б.
Всичките синтетики на Гранвил ги взимам на цена от 32 до 38 лева за 5 литрова туба. Доставната цена за последните шест месеца се движи около 18-20 лева за петлитровата туба. Сега как мислиш- дали са синтетични или са хидрокрек?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg