Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Аstra Н обем на резервоара

dkolev76 снимка dkolev76 11 ноември 2016 - 18:27

Здравейте нов съм и отскоро имам Астра Н 2004 1,7 CDTI. Въпроса ми е следния като купих колата според имаше към 10 литра нафта. Реших да заредя до горе ,обаче стигна до 60 литра и можеше да събере още поне 10 . Някой пълнил ли е до горе да ми каже колко събира тая кола , че нещо не ми се връзва. По каталог го дават 52 литра. И ако найстина е събрала толкова като гледам как ми гори , значи разхода ми ще е на 10 на 100 , а не съм я настъпвал още :( Няма течове никъде нито мирише на нафта даже и не изпушва , турбината се чува над 2000 об. Възможно ли е да гори много или ме цакаха с литрите.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 11 ноември 2016 - 19:03

Доколкото разбирам от написаното,а това не е много лесно-събрал си около 60 литра? Резервоара си е точно 52 литра,при стрелка застанала една черта под половин резервоар, събира точно 35 литра до капачката.Но тя е по-скоро ориентировъчна и не особено точна.
Мнението беше редактирано от DanZKi: 11 ноември 2016 - 19:05
Отговори

dkolev76 снимка dkolev76 11 ноември 2016 - 19:10

Ами на показател имаше почти една четвърт , което е доста далече от резервата. Може да е имало над 10 литра . И още 60 стават 70 а можеше да вземе поне още 10 защото не се чуваше в гърловината да е пълна вече. След като сложих 60 литра уж на показател не показваше пълен искаше още малко .
Отговори

Лазар С. снимка Лазар С. 11 ноември 2016 - 20:59

 dkolev76, на 11 ноември 2016 - 19:10, каза:

Ами на показател имаше почти една четвърт , което е доста далече от резервата. Може да е имало над 10 литра . И още 60 стават 70 а можеше да вземе поне още 10 защото не се чуваше в гърловината да е пълна вече. След като сложих 60 литра уж на показател не показваше пълен искаше още малко .



Здравейте,

Аз също имам Astra H комби от скоро, 1,7. Резервоара е 52 литра. Ето какво забелязах аз. Пълня я до горе. Преди да отлепи стрелката има едни 4 литра. След това голямото разграничение е на 12 литра и съотвено малкото разграничение е на 6 литра. Щом си имал 1/4, значи е имало 12 литра в резервоара. Явно много са те цакали с горивото. При твоето състояние е можело да събере още 40 литра най - много. Моята съм я засичал много пъти и съм сигурен в написаното до тук. Според мен не зареждай повече от там.
Мнението беше редактирано от Лазар С.: 11 ноември 2016 - 21:00
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 ноември 2016 - 21:14

Мисля до капачката може да събере към 60 литра, но е много играчка, а трябва и да е празна. Вектра б по каталог е 65 литра, но от сухо до пълно събира 75. мисля никога не съм събирал над 52/53 литра на астрата, но ще събере 60, ако я пресуша.
Отговори

Лазар С. снимка Лазар С. 11 ноември 2016 - 21:21

 Ne6to Smisleno, на 11 ноември 2016 - 21:14, каза:

Мисля до капачката може да събере към 60 литра, но е много играчка, а трябва и да е празна. Вектра б по каталог е 65 литра, но от сухо до пълно събира 75. мисля никога не съм събирал над 52/53 литра на астрата, но ще събере 60, ако я пресуша.


Това няма как да стане. Все едно в бутилка от 2 литра да събереш 3 литра. Пълнил съм моята до горе и съм сигурен, че няма как да събере 60 литра. Нещо са ви цакали с горивото.
Отговори

dkolev76 снимка dkolev76 11 ноември 2016 - 21:27

Благодаря ,ще сменя колонката :) явно съм прецакан.
Отговори

sathv снимка sathv 12 ноември 2016 - 14:56

Никой не те е прецакал. Не са ти наляли 60 литра, а за 60 лева.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 12 ноември 2016 - 16:21

 sathv, на 12 ноември 2016 - 14:56, каза:

Никой не те е прецакал. Не са ти наляли 60 литра, а за 60 лева.

:smile3560:
Отговори

sathv снимка sathv 13 ноември 2016 - 01:58

Пък може и да си забравил да изключиш двигателя когато си зареждал.
Отговори

dkolev76 снимка dkolev76 13 ноември 2016 - 12:05

 sathv, на 12 ноември 2016 - 14:56, каза:

Никой не те е прецакал. Не са ти наляли 60 литра, а за 60 лева.


Платих около 122 лв. Литрите 60. Днес ще заредя другаде и ще пиша.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 ноември 2016 - 11:00

В интерес на истината и аз не съм зареждал повече от 52, но по показание на борд компа още 30 км примерно. Предполагам има още малко резерв след това. Нещо което обсъждахме в друга тема, техническите данни за резервоара - 52 литра производителите дават до нивото на което изключва пистолета от пяната. Ако зареждаш до капачка имаш още няколко процента, които ще събере над стандарта. Интересното е, че последните няколко зареждания в омв зареждам до капачката без да чакам да сляга пяна, нафтата се показва от гърлото без никаква пяна. Това е много странно. Преди винаги е имало много пяна като съм сипвал на вектрата. На астрата може би обезвъздушителя е по-добър или нафтата не се пеняви толкова вече. На вектрата не съм зареждал до горе скоро. На нея и спивам по 100 лв, че тя много събира :moderator:
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 ноември 2016 - 11:32

 Лазар С., на 11 ноември 2016 - 21:21, каза:

Това няма как да стане. Все едно в бутилка от 2 литра да събереш 3 литра.


С тази разлика, че резервоара не е бутилка!!! Има доста кривини и гърловина и всичко това поема количество гориво. НЕ казвам, че не са излъгали колегата, просто казвам, че може да се налее повече гориво от предписаното. Имаме доста Дачии с резервоар 50л, почти винаги сипват повече от това гориво. Пробвал съм на различни вериги бензиностанции. Накрая питах в Дачия и ми казаха, че е възможно...
Отговори

denis_strandjaliev снимка denis_strandjaliev 20 ноември 2016 - 17:52

Аз винаги пълня до горе и побира поне 3-4 литра отгоре,но не и повече.Което значи 55-6 литра.Става въпрос за Астра Х 1.9 120к.с.
Отговори

dkolev76 снимка dkolev76 24 ноември 2016 - 09:55

Заредих на друго място и наистина са ме излъгали. Сега всичко е ОК.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори

Skara снимка Skara 24 ноември 2016 - 19:23

Със касовата бележка право при данъчните.
Уговорка със данъчните: празен резервоар на друга Астра или твоята, те отстрани и пълнене догоре. Ако влязат повече от 52л - бой по шапката!
Резервоара на Астра е 52л до клапана във резервоара, но обема на резервоара е 54л.
Моята съм я карал до 51,5л по показания на борд-компютър. Толкова сипах на зареждането.
Но 54л във резервоара и още 2-3л по тръболяците - това е максимума!
Преди години бяха спипали едни тарикати (стигнало се до разпарчадисване на колонките и компютрите): до 20л (което е обема на мярната кофа у нас, или 5 галона във случая) сипва нормално. Над това - яко рязане - стигало до 2л за галон!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 ноември 2016 - 10:47

А сипвали ли са ви 60 литра газ в 50 литрова бутилка, в която трябва да има поне още 10 литра? Схемата е много проста. Блокират пръстчето дето трябва да блокира предната сметка, касиерката взема 20 лв за предната сметка без да даде бележка, а на теб на газта ти сипват със стартова такса 20 лв. Като се разбесняхме и поискахме да викнат пичовете с теглилките, веднага ни свалиха 20 лв. Това на ОМВ-то в Сандански. От тогава си сипвам сам гориво, да се убедя че колонката се рестартира.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg