Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Не е същата

kokimoki снимка kokimoki 18 август 2019 - 15:32

Отскоро време забелязвам ,че като натискам педала на газта колата не е същата.Кракът ми отива чак до ламарината и едва тогава върви.Гореше ми около 6 а сега 4.Възможно ли е да е дюза или запушен филтър.Слагал съм добавки за чистене на дюзи но пак си е така.егр клапана съм го чистил и си отваря и затваря.Моля дайте мнения
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 август 2019 - 15:36

Дебитомера чистен ли е? Всукателен колектор?
Покарай малко на обороти, примерно на 3000-3500-4000 и ще видиш дали ще отпуши.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 август 2019 - 16:01

По-добре недей кара, а закачи един Оп-ком и виж дали ти отчита някакво налягане МАП сензора. Да не си като мен - че и при мен не върви, защото не надува никак турбото. И да, от това пък се реже и гориво за да няма пушилки.

Затова диагностиката и гледаш Boost pressure какво показва.
След това гледаш Mass air flow какво дава. Около 300-350 трябва да е числото на обороти.

Но щом не върви, според мен тръгни от това.

А пали ли си нормално ?

Има един човек тук , който казва : Тези дюзи са бетон.
Затова не очаквай да са запушени или счупени.

Не прави излишни неща, като да караш "до ламарината". Това няма да оправи колата.
Ако не си чистил всмукателна част, то е хубаво да го направиш.
Две гарнитури са около 20-25 лева, затова не си струва да не го направиш. Още повече че не е кой знае какво. Има да се отвият едни тръбички на дюзите за горивото и всичко е пред очите ти.

Един два препарата, но не знам колко мръсотия имаш навътре в главата(в отворите). И таме хубаво да се мине с нещо. Но ако е препарат някакъв, ще отиде всичко втечнено в цилиндрите. Не че няма да го издуха, но не е хубаво. Обикновено се върти така че клапаните да са затворени и тогава може да пръскаш навътре и да издухваш с въздух, смятам че няма да навреди.

Ето тук се вижда какво къде
https://www.youtube....h?v=IKR68NLvERw

След като се махнат "клапите", за там "навътре в отворите" имам предвид.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 август 2019 - 16:15
Отговори

k opel e снимка k opel e 19 август 2019 - 07:17

Не е възможно да не свети чека и да не пише грешка. А, наистина дюзите може да се строшат само с бой с чука.
Мнението беше редактирано от k opel e: 19 август 2019 - 07:38
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 август 2019 - 07:29

Възможно е, възможно е. Три години с какво се борих, а?
Колегата да хване и да си провери и профилактира всичко по вакуума и зайчето ще изскочи.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 19 август 2019 - 07:31
Отговори

kokimoki снимка kokimoki 19 август 2019 - 15:51

 JorkataG, на 18 август 2019 - 15:36, каза:

Дебитомера чистен ли е? Всукателен колектор?
Покарай малко на обороти, примерно на 3000-3500-4000 и ще видиш дали ще отпуши.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 август 2019 - 20:46

Аз ли не разбирам или кво значи некой да ти "отговори" без коментар? Иначе кое не ти е ясно колега? И Димов ти го каза почти същото като мен. Чистиш всмукателния колектор, чистиш дебитомера. Това последното можеш с TRV cleaner за спирачки. Пробвано по съвет от тук пишещите колеги (Тишо, Оги). Ако пръскаш и в колектора, ще го изхвърлиш или през ауспуха (като караш) или на земята като го свалиш.
Отговори

kokimoki снимка kokimoki 19 август 2019 - 21:10

С яко каране нямаше ефект.Днес разглобих по смукателния колектор.Имаше нагар но не много клапите се затварят.Утре ще я сглобя и ще видя имали ефект.Дебитомера не съм го чистил от миналата година.Единия тройник на излишната нафта много лесно се счупи като вадих маркучите,но пък не е имала проблеми с паленето /въздух/.Извинявам се че веднага не мога да прочета отгворите ви и да отговоря
Мнението беше редактирано от kokimoki: 19 август 2019 - 21:42
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 август 2019 - 22:13

Да напиша още веднъж да си прегледаш всичко по вакуума? Щото от това, дето си направил ефект няма да усетиш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 19 август 2019 - 22:14
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 август 2019 - 23:58

И аз още веднъж да му напиша, да си закачиш ОП-ком (ако нямаш, купи си, това е аксесоар в жабката на Опел) и да гледаш разни живи данни. Те могат да кажат защо "не е същата".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 август 2019 - 00:04
Отговори

kokimoki снимка kokimoki 20 август 2019 - 19:25

След като започнах да Разглобявам смукателния колектор на капака два болта бяха с развалена резба и явно оттам е изпускало налягане сега колата отново си е същата
Отговори

k opel e снимка k opel e 20 август 2019 - 20:19

И пак си сложил старите три гарнитури. И пак старите три "О" пръстена. А защо, като струват дребни пари?
Да, затова не е имало грешка! Старата песен на нов глас и после Y22DTR били боклуци и помпата VP44 PSG 16 била лабава!

Да пукна, ако се бъзикам, но не лъжа!
Мнението беше редактирано от k opel e: 20 август 2019 - 20:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg