Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос относно Opel Corsa 1.7 DTI двигател и диагностика

Гостserpentiny_* 24 март 2011 - 09:15

Здравейте,
мисля да купувам следният автомобил:
Opel Corsa 1.7 DTI, мод. 2003г.
Имам следните въпроси:
1. Дали избора ми на двигател е правилен като икономичен и безпроблемен двигател :) ?
2. Понеже съм от София, а колата се намира в Пловдив, някой може ли да ми препоръча добър сервиз за диагностика в близост до магистралата/околовръстното който да работи и в Събота?

Блогадаря предварително!
Отговори

Гено снимка Гено 24 март 2011 - 09:31

Опел - Стефанов  си е точно там, на Голямо Конарско шосе ( първия вход в Пловдив от магистралата). Мисля че работят в събота , но може да питаш първо по телефона ( с търсачката ще го намериш)




п.с. Двигателя е като моя, доста е икономичен, а на Корса сигурно още повече. Вече за безпроблемен, не бих твърдил за нито един двигател, че е такъв, просто гледай, като купуваш.


Мнението беше редактирано от Гено: 24 март 2011 - 09:33
Отговори

hudson снимка hudson 24 март 2011 - 10:10

 serpentiny, на 24 март 2011 - 09:15, каза:

2. Понеже съм от София, а колата се намира в Пловдив, някой може ли да ми препоръча добър сервиз за диагностика в близост до магистралата/околовръстното който да работи и в Събота?

Сервиз "Стефанов" работят в събота до обяд - до към 14 часа по спомен.
Бих ти препоръчал и да се обърнеш към колегата Shades - има адаптор за диагностика, вече е доста запознат с опеловите дизели, пък и 4 очи виждат по-добре от две.
Успех
Отговори

Гостserpentiny_* 24 март 2011 - 13:12

Благодаря за съветите ще пиша пак ако има нещо :)
Отговори

Гено снимка Гено 24 март 2011 - 13:19

за този мотор по-конкретно си отваряй очите за следи от масло в казанчето за антифриза и да не са мокри( омаслени или по-точно онафтени   :icon_razz2:)  куплунзите на компютъра, дето е точно  зад двигателя, отгоре 
Мнението беше редактирано от Гено: 24 март 2011 - 14:04
Отговори

hudson снимка hudson 24 март 2011 - 14:00

Ако е олято ЕКУто с нафта - поне ще знае за какво да се пазари. Проблемния датчик се сменя за около 200-250 лв.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg