Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Подгрев на дизелов двигател

w0r7h снимка w0r7h 17 октомври 2011 - 22:26

Здравейте колеги,искам да ви питам някой ако е запознат по-добре...От доста време когато паля студена колата и като пусна да подгряват свещите ,щом угасне лампата трябва да стоя така поне още 20-30 сек. и тогава да въртя иначе ако не изчакам въртя 10 пати докато запали,а като изчакам пали от 1 оборот и наистина зимата на -10 извадих 1-та свещ и пуснах да вида -за 10тина секунди изгасна лампата а свещта стана напълно червена към 40-та секунда..та мисълта ми е че ходих на жичкаджия да ми види релето че при определена работна температура на двигателя при палене и се чуди дали да пусне или не и се чува 1 бръмчене от релето, смениха го и го питах за тоя проблем и той ме убеждава че това било нормално се 1 не му се занимаваше,а колата си палеше от раз след като изгасне лампичката за подгрева...Моторът е Х17DTL 68 к.с.Астра Ф
Отговори

slav40 снимка slav40 18 октомври 2011 - 10:40

Aз забелязах подобно поведение при моя дизел.Като изгасне лампата чакам още 7-8 секунди преди да въртя и пали от раз.Иначе се мъчи и пали от 3тоо-4тоо въртене и след това припушва бяло ако се е "мъчил".
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 18 октомври 2011 - 17:56

При мене мъчил не мъчил си изпушва леко ,но немога да определя какъв цвят между черно и никакво :Д
Отговори

slav40 снимка slav40 19 октомври 2011 - 10:41

По принцип е нормално да изпушва(леко черно) като запалиш.
Лятото преди да изгасне лампата за подгрева съм въртял и е палила от раз.Сега на студеното чакам 7-10 сек преди да въртя иначе се мръщи и пали трудно. Стари коли, всяка с номера си.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 октомври 2011 - 23:25

Аз чакам поне 20-25 секунди преди да завъртя и пали веднага без да се мъчи. Ако температурата е под нулата чакам 20 секунди, връщам ключа и пак 20 секунди, след това пали веднага. Така съм я палил до минус 14 от първия път, по-ниска температура не е виждала колата ми.
Отговори

Niki_As снимка Niki_As 22 октомври 2011 - 10:25

 w0r7h, на 17 октомври 2011 - 22:26, каза:

Здравейте колеги,искам да ви питам някой ако е запознат по-добре...От доста време когато паля студена колата и като пусна да подгряват свещите ,щом угасне лампата трябва да стоя така поне още 20-30 сек. и тогава да въртя иначе ако не изчакам въртя 10 пати докато запали,а като изчакам пали от 1 оборот и наистина зимата на -10 извадих 1-та свещ и пуснах да вида -за 10тина секунди изгасна лампата а свещта стана напълно червена към 40-та секунда..та мисълта ми е че ходих на жичкаджия да ми види релето че при определена работна температура на двигателя при палене и се чуди дали да пусне или не и се чува 1 бръмчене от релето, смениха го и го питах за тоя проблем и той ме убеждава че това било нормално се 1 не му се занимаваше,а колата си палеше от раз след като изгасне лампичката за подгрева...Моторът е Х17DTL 68 к.с.Астра Ф

При мен процедурата на палене е следната: изгасвами ламата за подгрева и изчаквам някво реле да цъкне в предната дясна част на колата, ама това винаги и лято и зиме. Определено старта на ДВГ е по добър. И още го практикувам.
Отговори

Niki_As снимка Niki_As 22 октомври 2011 - 10:25

 w0r7h, на 17 октомври 2011 - 22:26, каза:

Здравейте колеги,искам да ви питам някой ако е запознат по-добре...От доста време когато паля студена колата и като пусна да подгряват свещите ,щом угасне лампата трябва да стоя така поне още 20-30 сек. и тогава да въртя иначе ако не изчакам въртя 10 пати докато запали,а като изчакам пали от 1 оборот и наистина зимата на -10 извадих 1-та свещ и пуснах да вида -за 10тина секунди изгасна лампата а свещта стана напълно червена към 40-та секунда..та мисълта ми е че ходих на жичкаджия да ми види релето че при определена работна температура на двигателя при палене и се чуди дали да пусне или не и се чува 1 бръмчене от релето, смениха го и го питах за тоя проблем и той ме убеждава че това било нормално се 1 не му се занимаваше,а колата си палеше от раз след като изгасне лампичката за подгрева...Моторът е Х17DTL 68 к.с.Астра Ф

При мен процедурата на палене е следната: изгасвами ламата за подгрева и изчаквам някво реле да цъкне в предната дясна част на колата, ама това винаги и лято и зиме. Определено старта на ДВГ е по добър. И още го практикувам.
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 08 декември 2011 - 14:41

Проблема е решен,купих си реле 2-ра ръка от същата Астра и сега като изгасне лампата въртя и пали без проблеми !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg