Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Да ви кажа какво си направих

Тази тема е заключена « Prev

kalin09 снимка kalin09 14 март 2007 - 16:37

Имам един стар GSM-сименс C35,и реших да си го сложа в колата.разглобих го и на мястото на еденицата запоих две жички.към тях реле,което се командва от ключетата за плафоните в купето,багажника и на предния капак.телефона е постоянно свързан към зарядно за кола.има и едно дискретно копченце за изключване на цялата система.за сега е в жабката,но обмислям по-скрито място.на "бързо набиране" на бутон"1" разбира се е моят номер.вече 2 седмици и отгоре не съм го изключвал за да го тествам-вече почти откачих от звънене,но системата е безотказна,зарядното не грее,акумолатора не пада,и тел ми звъни ли звъни....и всичко това защото не мисля да си подновявам каското:).пробвах да се качвам по наи-бързите начини които съществуват-пак си набира:)наи-гадното ще е ако ми звънне колата,а аз да съм далече от нея:)(добре че сме като дупе и гащи) :thu: :thu: :thu: :thu:
Отговори

i_p снимка i_p 14 март 2007 - 17:15

И аз съм си направил такова у-во само че работи с алармата и съм много доволен.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 14 март 2007 - 17:20

Браво колега, това е една чудесна идея. Ще я обмисля за мойта Корсичка.
Само че не е лошо да си купиш и една пушка за евентуалните бандити, защото те заслужават само :thu:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 14 март 2007 - 17:20

i_p, на Mar 14 2007, 05:15 PM, каза:

И аз съм си направил такова у-во само че работи с алармата и съм много доволен.
 

не го вързах към алармата,защото те много лесно се деактивират/изключват.и аз съм много доволен :dancin:за лошите имам добър арсенал :thu:
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 14 март 2007 - 18:38

:thu: малееееееееее изкефих се якоо
ша слагам и аз :thu:
Отговори

nikal снимка nikal 14 март 2007 - 18:44

kalin09, на Mar 14 2007, 04:37 PM, каза:

Имам един стар GSM-сименс C35,и реших да си го сложа в колата.разглобих го и на мястото на еденицата запоих две жички.към тях реле,което се командва от ключетата за плафоните в купето,багажника и на предния капак.телефона е постоянно свързан към зарядно за кола.има и едно дискретно копченце за изключване на цялата система.за сега е в жабката,но обмислям по-скрито място.на "бързо набиране" на бутон"1" разбира се е моят номер.вече 2 седмици и отгоре не съм го изключвал за да го тествам-вече почти откачих от звънене,но системата е безотказна,зарядното не грее,акумолатора не пада,и тел ми звъни ли звъни....и всичко това защото не мисля да си подновявам каското:).пробвах да се качвам по наи-бързите начини които съществуват-пак си набира:)наи-гадното ще е ако ми звънне колата,а аз да съм далече от нея:)(добре че сме като дупе и гащи) :thu:  :thu:  :thu:  :thu:
 

Пич,това е много добре с телефона,но каското си е каско.Ако си удариш колата или някой друг теб :thu:
Отговори

peterl снимка peterl 14 март 2007 - 19:28

Аз тази идея мисля да е осъществя от поне година ама все няма време.Моита Вектра няма каско и за това.Иначе браво!!! :thu:


п.с.Даже можеш да чуеш крадците ако вдигнеш :thu: А ти как си кръстил номера на телефона на колата-"Ставаи на пожар" :thu:
Отговори

Krasi Markov снимка Krasi Markov 14 март 2007 - 20:02

я опиши точно как си го направил,че да пробвам и аз.
И за имам свободен гсм пък да го оползотворим по някъкъв начин. :thu:
Отговори

i_p снимка i_p 14 март 2007 - 20:10

kalin09, на Mar 14 2007, 06:20 PM, каза:

i_p, на Mar 14 2007, 05:15 PM, каза:

И аз съм си направил такова у-во само че работи с алармата и съм много доволен.
 

не го вързах към алармата,защото те много лесно се деактивират/изключват.и аз съм много доволен :dancin:за лошите имам добър арсенал :thu:
 

Ами то това е направено за разни лиохмани ако се опитат да бутат некъде а иначе тия дето могат да дезактивират алармите и това няма да ги спре а и по между другото зависи от каде взимаш сигнал от алармата и вида на алармата вариянтите са много.
А така всяка сутрин като си отвориш колата и почва да ти звъни телефона малко е неудачно според мен. :thu:
Отговори

peterl снимка peterl 14 март 2007 - 20:20

Е то не е трудно да се следи дали алармата е пусната и от там вече да си прави извода дали да звъни
Отговори

kalin09 снимка kalin09 14 март 2007 - 22:05

i_p, на Mar 14 2007, 08:10 PM, каза:

kalin09, на Mar 14 2007, 06:20 PM, каза:

i_p, на Mar 14 2007, 05:15 PM, каза:

И аз съм си направил такова у-во само че работи с алармата и съм много доволен.
 

не го вързах към алармата,защото те много лесно се деактивират/изключват.и аз съм много доволен :dancin:за лошите имам добър арсенал :thu:
 

Ами то това е направено за разни лиохмани ако се опитат да бутат некъде а иначе тия дето могат да дезактивират алармите и това няма да ги спре а и по между другото зависи от каде взимаш сигнал от алармата и вида на алармата вариянтите са много.
А така всяка сутрин като си отвориш колата и почва да ти звъни телефона малко е неудачно според мен. :thu:
 

не виждам как ще се изключи отвън такова устроиство ,което може да се изключи само отвътре.това прави тая системка толкова сигурна.пък и едно позвъняване сутрин мисля че не бърка никого.може и да не ти звъни ,ако имаш изведена червена слушалка на копче някъде под седалката...може да звъни примерно и от сигнал от авариините-нали те мигат при задеистване на алармата,но да се гаси с алармата не е добра идея :bandito:
Отговори

i_p снимка i_p 14 март 2007 - 23:44

kalin09, на Mar 14 2007, 11:05 PM, каза:

i_p, на Mar 14 2007, 08:10 PM, каза:

kalin09, на Mar 14 2007, 06:20 PM, каза:

i_p, на Mar 14 2007, 05:15 PM, каза:

И аз съм си направил такова у-во само че работи с алармата и съм много доволен.
 

не го вързах към алармата,защото те много лесно се деактивират/изключват.и аз съм много доволен :dancin:за лошите имам добър арсенал :thu:
 

Ами то това е направено за разни лиохмани ако се опитат да бутат некъде а иначе тия дето могат да дезактивират алармите и това няма да ги спре а и по между другото зависи от каде взимаш сигнал от алармата и вида на алармата вариянтите са много.
А така всяка сутрин като си отвориш колата и почва да ти звъни телефона малко е неудачно според мен. :thu:
 

не виждам как ще се изключи отвън такова устроиство ,което може да се изключи само отвътре.това прави тая системка толкова сигурна.пък и едно позвъняване сутрин мисля че не бърка никого.може и да не ти звъни ,ако имаш изведена червена слушалка на копче някъде под седалката...може да звъни примерно и от сигнал от авариините-нали те мигат при задеистване на алармата,но да се гаси с алармата не е добра идея :bandito:
 



Аз не отричам вариянта ти. Но става въпрос че може да се направи при опеделено действие на алармата да се подава сигнал на блока който задейства телефона т.е. външно действие примерно ако алармата следи капака на резервуара, багажника дори ел. консумацията на колата в състояние на аларма.

Пример: Спираш си колата активираш алармата и отиваш да си гледаш работата и ако някой нарведи по някъкъв начин че да задейства алармата ти ще имаш информация че нещо става. Т.е. това според мен е GSM известяването.

Аз така го разбирам а пък иначе в твоя случай някой взлом трябва да ти отвори врата или багажника че да имаш инфо.

А, към мигачите не е много подходящ вариянта да закачиш системката поради редица причини.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 15 март 2007 - 10:35

и аз имам една тухла разглобена от сума ти време и все се каня да я събера хубавото при нея е че зарядното и подава 12 волта :)
но смятам да я вържа към извода за пейджър - така или ще пищи колата без да ми звъни или няма да гъкне , а тихомълком ще ми се обади по телефона :)
замислям се да намеря и някой кар кит да и вържа побе да могат да ми звънят като карам :)
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 15 март 2007 - 13:43

kalin09, на Mar 14 2007, 05:37 PM, каза:

Имам един стар GSM-сименс C35,и реших да си го сложа в колата.разглобих го и на мястото на еденицата запоих две жички.към тях реле,което се командва от ключетата за плафоните в купето,багажника и на предния капак.телефона е постоянно свързан към зарядно за кола.има и едно дискретно копченце за изключване на цялата система.за сега е в жабката,но обмислям по-скрито място.на "бързо набиране" на бутон"1" разбира се е моят номер.вече 2 седмици и отгоре не съм го изключвал за да го тествам-вече почти откачих от звънене,но системата е безотказна,зарядното не грее,акумолатора не пада,и тел ми звъни ли звъни....и всичко това защото не мисля да си подновявам каското:).пробвах да се качвам по наи-бързите начини които съществуват-пак си набира:)наи-гадното ще е ако ми звънне колата,а аз да съм далече от нея:)(добре че сме като дупе и гащи) :wall:  :col01cop:  :col01cop:  :col01cop:
 


Ето го "фабрично" http://constructor.bg/shop/product_info.ph...e362ce04da8885e
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 16 март 2007 - 19:39

Цената малко "нисичка ми се струва" на предлагания апарато от списание М.К.Според мен устройството може малко да се подобри.Ще е по-добре да се свърже към прекъсвач, който да изключва захранването към GSM-а.Така батерията няма да работи постоянно в режим на заряд, а и няма да се черпи ток от акумулатора.Ако толкова много пречи позвъняването, идейно е да се сложи електроника, която да работи с известно закъснение (да кажем 5 sec.), а през това време собственикът да изключи захранването, което командва GSM-а да звъни, през известен само на него ключ.Съгласни ли сте с мен?!?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 16 март 2007 - 20:29

същата работа върши копчето "червена слушалка"което си изведох от тел до известно само на мен място.закъснението е достатъчно-поне 5 сек. докато звънне моя тел.пуснах и едно реленце със управление от авариините-така и алармата като се задеиства тел ми звъни :col01cop:мислех да го направя да се зарежда само на контакт,нона ден по 20-30 пъти да се включва и изключва маи ще му е по-зле :col01cop:
Отговори

buXus снимка buXus 25 март 2007 - 17:07

браво колега, мисля и аз това да си направя (имам един стар сименс за тая цел) обаче искам да ти дам една идея - защо не намериш къде е "звънчето" на този сименс и да го вържеш през едно реле на захранването на бензиновата помпа да речем. Идеята е ти като звъннеш на сименса да се прекъсва веригата...
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 25 март 2007 - 18:13

Според мене това е много яко, но има един недостатък ако телефона който си носиш с тебе не може да приема по два разговора едно временно малко кофти става.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 26 март 2007 - 09:48

buXus, на Mar 25 2007, 05:07 PM, каза:

браво колега, мисля и аз това да си направя (имам един стар сименс за тая цел) обаче искам да ти дам една идея - защо не намериш къде е "звънчето" на този сименс и да го вържеш през едно реле на захранването на бензиновата помпа да речем. Идеята е ти като звъннеш на сименса да се прекъсва веригата...
 

мислил съм го това,но ще ми трябва малко електроника а аз съм бос там :19a:
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 26 март 2007 - 11:51

kalin09, на Mar 26 2007, 10:48 AM, каза:

buXus, на Mar 25 2007, 05:07 PM, каза:

браво колега, мисля и аз това да си направя (имам един стар сименс за тая цел) обаче искам да ти дам една идея - защо не намериш къде е "звънчето" на този сименс и да го вържеш през едно реле на захранването на бензиновата помпа да речем. Идеята е ти като звъннеш на сименса да се прекъсва веригата...
 

мислил съм го това,но ще ми трябва малко електроника а аз съм бос там :19a:
 

Браво, идеята е много добра.
Аз също започнах да си играя на тази тема с един Ериксон, ама времето е кът напоследък.

Ериксоните много лесно се командват по сериен порт и с процесор и малка програма може да прави много неща.

Даже може да се върже да отключва и заключва колата, да известява за различни алармени събития.

ГСМа може да се върже директно на захранване откъм акумулатора. Батерията на ГСМа има смисъл да се ползва единствено с цел по-голяма сигурност, както и алармите с автономно захранване.

5сек, е малко време. Поне за мен мисля че трябва да е повече, защото всеки ще види какво прави шофьора за толкова бързо, ако се втурвам в колата и веднага правя нещо.
Може и да се направи да гледа дали е подаден контакт, след определен брой секунди, защото крадеца няма да може толкова бързо да подаде контакт.

Но за това варианти хиляди, само мерак и време трябва :19a:
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg