Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Изчезнаха ми светлините на врътките за парното!

slav40 снимка slav40 29 декември 2010 - 23:32

Помагайте колеги да намеря причината. По принцип като пусна фаровете и не винаги ми светваха и трябваше сам леко да ги докосна врътките и светваха веднага. Но днес не искаха да светнат и лупах и въртях и какво ли не правих ,но не светят. Крушките със сигурност са здрави, къде да търся проблема. Какво може да се е прецакало ??? Ще разглобя конзолата ,но какво да гледам там като причина ?
3-те копчета под средната врътка си светят като ги натисна само на врътките изчезна светлината .....
Мнението беше редактирано от slav40: 29 декември 2010 - 23:34
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 декември 2010 - 23:51

Аз разглабях там щото и мойте се ебаваха.. първо уж стана само със смяна на лампичката, но после нещо отказа още докато пробвах. Не намерих начин да разглобя самата кутия по-навътре и прекарах 2 жички от запалката, сложих 2 крушки и сега свети като за световно. :)
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 29 декември 2010 - 23:55

Аз имам същия проблем, само че с копчетата на централната конзола. какво ли нe ги правих и накрая се отказах. сега си светят когато си искат.
Отговори

Maiky снимка Maiky 30 декември 2010 - 04:16

Astra G има няколко вида парно, съответно от 1 крушка до 3! В зависимост от годината! Разглабянето е лесно ако си го правил, иначе е малко кофти докато стигнеш до крушката! Светлините под трите бутона светят, защото там са 3 броя диоди, независими от крушката!

При Вектра Б бутоните на средната конзола са с две светлини! Често изгарят крушките. Смяната е доста пипкава, затова аз минах и там на диоди и нямам грижи вече 4-та година.

Поздрави и успех!
Отговори

ed_hunter снимка ed_hunter 30 декември 2010 - 09:21

И аз на моята астра имах точно същия проблем и реших проблема по следния начин: крушката на тия врътки е една и се намира зад средната врътка малко по -ниско. Досъпа е малко труден но не се налага сваляне на конзолата. С остри клещи я вадиш и поне при мене прекъсваше щото гнездото й беше ръждясало та напръсках една клечка за уши с WD -40, хубаво изчистих, върнах крушката и до сега не е правила проблеми. Като свалиш крушката все пак провери да не е изгоряла че от прекъсванията се ебават.
Отговори

slav40 снимка slav40 30 декември 2010 - 17:47

Благодаря за съветите.Като отстраня проблема или поне намеря причината ще пиша за резултата!
Отговори

juni снимка juni 22 юли 2011 - 15:22

аз скоро сменях крушките от врътките за парното и пепелника, но тази от пепелника така и не светна незнам защо
Отговори

Юлиан 1 снимка Юлиан 1 23 юли 2011 - 17:30

Следя темата с нетърпение че моита Астра го прави същото кат чукна свети иначе не.
Отговори

slav40 снимка slav40 23 юли 2011 - 20:27

Разглобих централната конзола .... и там дето ляга крушката(пада се зад средната врътка) стои като разтопено.С нова крушка не става, неще да свети.Трябва да се търси централна конзола 2-ра употреба здрава .... Разпитах на 2-3 места за ремонт,едни ми казаха ,че не става да се ремонтира(ясно колко разбират) ,на друго място ми обявиха цифра, от която се отказах.И съм го зарязал да не го правя.Свикнах да не ми светят врътките ...... Някога като имам излишни пари ще си взема работещо 2-ра употреба,че сега баш за тва пара ЙОК!
Отговори

CH_M снимка CH_M 23 юли 2011 - 20:31

Я си перни една светодиодна лента и си решаваш проблема кардинално ...а и няма да излезе скъпо .Другото предимство е че можеш да избираш между няколко нюанса на бялото и т.н.
Отговори

slav40 снимка slav40 23 юли 2011 - 23:52

Сигурно няма да е скъпо, но не съм запознат! Я кажи с няколко думи от къде да я взема и как да я свържа(ако не е проблем разбира се).Благодаря.
Отговори

CH_M снимка CH_M 24 юли 2011 - 07:46

Има я лентата в почти всички магазини за електронни компоненти и резервни части .Продават я на метър , като иначе лентата е обособена на секции от по три СМД светодиода с гасящ резистор .Вече е въпрос на избор как и по колко от секциите да са разположени в кутията с врътките . Свързват се паралелно , на самата лента си е обозначен поляритета .Мериш на един от цоклите на крушката + и - и ги опроводяваш .После забравяш проблеми с "почуквания " или смяна на крушки .
В темите за осветление на табла и километражи по спомен имаше снимки от теми на колеги правили тая интервенция - може да погледнеш от там как стоят нещата със закрепване ,разположение и опроводяване .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg