Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Съединител - Zafira A

Гостtinko_* 25 юни 2011 - 17:14

Здравейте имам проблем със съединитела на Opel Zafira 2001г. 2000кубика. Като я купих и в градски условия нямах проблем. Като изминах 30 км по магистралата педала на съединитела омекна на цяло неможеше се включват никви скорости. Обезводошихме системата педала се твърди и след извесно време пак омекна педала устонових, че когато не се използва съединитела педала омеква. Ако може дайте някво мнение от какво може да бъде и дали може се оправи според вас. Надявам се да ми помогнет благодаря предварително!!! :helpsmilie:

Колега, от уважение към всички четящи се опитайте да пишете по-разбрано :excl:
Попълнете профилът си според правилата - Кодът на двигателя е задължителен, както и изписването на града на кирилица :rulez:

Мнението беше редактирано от siegfrid: 25 юни 2011 - 21:10
Отговори

Гостfantoma88_* 25 юни 2011 - 17:40

zdraveite iskam da popitam imam opel vektra b po katalog za janti i davat 15-ki iskam da popitam ako i sloja 17-ki dali nqma mnogo da natovarq diferenciala ?

Във форума се пише само и единствено на Кирилица! Профила ти също не е попълнен според правилата!
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 25 юни 2011 - 18:54
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 25 юни 2011 - 19:33

Здравей колега.Проблема ти отвсякъде изглежда на протекла лагер помпа на съединителя, горна или долна.Като обезвъздушиш и налееш спирачна течност сложи едно парче кашон под скоростната кутия та да хванеш евентуалния теч, ако е горна помпа вдигни стелката и опипай за мокро в купето.За ремонта, бих те посъветвал да смениш целия комплект- двата диска и помпата (ако проблема е долу)Като цени цялата работа отива на към 600-650 лв с труда (поне така е при Вектра).
А, и се пише сЪединител.Интересно дали празнуваш сАединението на България :)
Отговори

Гостtinko_* 25 юни 2011 - 20:37

Kолега ако е протекла някоя от помпите ще се губи течност при мен не се губи.

7. Писането в теми и постове се извършва единствено и само на БЪЛГАРСКИ език, използвайки КИРИЛИЦА, без замяна на съществуващи букви с цифри.


Мнението беше редактирано от tinko: 26 юни 2011 - 12:28
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 25 юни 2011 - 21:04

 tinko, на 25 юни 2011 - 17:14, каза:

Здравейте имам проблем със съединитела на Opel Zafira 2001г. 2000кубика. Като я купих и в градски условия нямах проблем. Като изминах 30 км по магистралата педала на съединитела омекна на цяло неможеше се включват никви скорости. Обезводошихме системата педала се твърди и след извесно време пак омекна педала устонових, че когато не се използва съединитела педала омеква. Ако може дайте някво мнение от какво може да бъде и дали може се оправи според вас. Надявам се да ми помогнет благодаря предварително!!! :helpsmilie:


Брей в една тема заедно със заглавието има 7 /седем/ грешки. Направо ми се "счупи" мозъка от напъване. Няма ли да се помисли по въпроса за провописа, както има забрана за писане на Български с Латиски букви, така и да се измисли нещо за провописа. Случва се, да се греши , и аз правя грешки, но в 5 /пет/ изречения толкова пъти !!!
Хайде сега модовете, пак ми сложете "предупреждение". Благодаря.
Сега по въпроса, да оправя се , купуваш горна и долна помпа на съединителя / скъпия метод/ или само ревизионен комплект гумички / евтиния метод / и си готов, като задължително след това се обезвъздушава системата.


Грешките са над 10, но това не прави проблема по-малък...
За предупреждението - грешиш :icon_wink2:

Мнението беше редактирано от siegfrid: 25 юни 2011 - 21:08
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 25 юни 2011 - 22:14

 tinko, на 25 юни 2011 - 20:37, каза:


Колега, без гледане няма как да стане.Може помпите да са здрави, може някой маркуч да се е сцепил, пружината на аксиалния лагер...може да гадаем.Аз бих те посъветвал да се провери горната помпа, до нея би трябвало да има лесен достъп и ако тя е наред и проблема продължава и няма течове на спирачна течност да помислиш за отваряне на съединителя и да се види аксиалния лагер.Друго, което ми хрумна е да се огледат гумичките, там където маркуча влиза в скоростната кутия.Прецакват се и оттам може да прави проблем.Смяната е 7-8 лв...
Мнението беше редактирано от martin_kolev: 25 юни 2011 - 22:15
Отговори

gero72 снимка gero72 27 юни 2011 - 20:45

По така описаните симптоми повече от ясно е че имаш проблем в горната помпа,но най-вероятно вече сте го диагностицирали.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 27 юни 2011 - 21:15

 fantoma88, на 25 юни 2011 - 17:40, каза:

zdraveite iskam da popitam imam opel vektra b po katalog za janti i davat 15-ki iskam da popitam ako i sloja 17-ki dali nqma mnogo da natovarq diferenciala ?

Във форума се пише само и единствено на Кирилица! Профила ти също не е попълнен според правилата!


Не мисля, че ще има проблем, просто гумите трябва да са по-нископрофилни-на 60 най-много.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg