Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за бояджийски въпроси

MopkoB снимка MopkoB 28 януари 2014 - 14:58

Колеги да препоръчате някой бояджия в София, пък ако се занимава и с тенекеджииски работи още по добре, че ми се налага ремот, но не ми се иска някой "майстор" само да замаже положението.
Отговори

ivooo снимка ivooo 28 януари 2014 - 15:05

 MopkoB, на 28 януари 2014 - 14:58, каза:

Колеги да препоръчате някой бояджия в София, пък ако се занимава и с тенекеджииски работи още по добре, че ми се налага ремот, но не ми се иска някой "майстор" само да замаже положението.


какво и е на колата?
имам добри специалисти за теб?
имаш ли предпочитания в кой край на сф да са ?
Отговори

MopkoB снимка MopkoB 28 януари 2014 - 16:33

така предната броя е само ужулена. Десния преден калник е вдлъбнат до фара точно, фар трябва да взема, задния калник е доста смачкам мисля ,че няма да стане с изчукване и ще трябва нов, стоп трябва да си взема, и задната броня се откачила от десния край и е пукната за това предполагам и там ще се взима нова и последното което има като проблем е изкривено корпуса да го наречем (не знам точно как се водеше) където се намира зад калника и бронята от десния край, което не знам дали ще има нужда да се оправя ако не пречи да си е криво :) Общо взето е това и в събота ще търся частите и се надявам да намеря същия цвят, а което не успея да се боядиса. а иначе от край на софия принципно няма значение , важното е да се свърши работата като хората :) Иначе аз съм в дружба :)
Отговори

Стекер снимка Стекер 11 февруари 2014 - 17:07

Колеги търся някой в София (по възможност район лозенец, младост, студ. град), който може да оправи това. Гледах клипове как отсичат детайла по ръба и ако е уцелена боята става без да личи. Според мен ако трябва да се махне целия калник ще личи много тои даже е заварен ако не се лъжа, не е като броня да я махнеш. Затова предпочитам на място. Вижте снимките, какво мислите? Освен това коя табелка да гледам за името на боята. Пише ли си colour или нещо такова.

https://www.dropbox....3j/IMAG0114.jpg
https://www.dropbox....x0/IMAG0115.jpg
https://www.dropbox....g6/IMAG0116.jpg
Отговори

pavelp снимка pavelp 23 февруари 2014 - 09:52

Колеги помагайте трябва ми добър тенекеджия (заварчик) от Плевен на който мога да доверя колата си и да съм сигурен ,че този човек знае какво прави конкретно става на въпрос за опел калибра с сериозни проблеми по дюшемето и праговете.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 23 февруари 2014 - 13:32

Нали вече си зададе въпроса? Отговорено ти е.
Отговори

tlilock снимка tlilock 10 юни 2014 - 09:12

Здравейте, на познат му надраха предната броня и въпросът ми е да препоръчате добър бояджия в София, който да не е много скъп.
Отговори

k opel e снимка k opel e 10 юни 2014 - 09:39

Джогинг сервиз собственост на Иван Велков тел.0878 702 698 или 0878 254 065 Младост до Библеотекарския университет. Изпраща ви Огнян от Опел клуб .
Мнението беше редактирано от k opel e: 10 юни 2014 - 09:55
Отговори

Лексус снимка Лексус 12 ноември 2014 - 10:08

Колеги препоръчайте в София или в Плевен бояджия и тенекеджия за цялостно боядисване и смяна на прагове, вежди и гърловина на резервоара на Астра F. Ако може и с отзиви за работата му и цените.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 14 ноември 2014 - 21:18

това си струва колко цялата ф-ка
Отговори

features снимка features 25 април 2015 - 20:12

Виждам, че доста хора са задавали подобен въпрос и няма много отговори, но все пак и аз да попитам. Миналата седмица при нас имаше доста бурни ветрове на приливи и отливи. При едно излизане от гаража, вятъра бутна гаражната врата и направи беля по пасажерската врата. Не е мнго, но ме дразни, а и тази врата имаше още една-две забележки, които маскирах с пастиране, но вече и дойде времето за боя. Някой би ли споделил отзиви за добър бояджия в Пазарджик или района. Миналото лято правих прагове и брони тук в Пещера, но честно казано не останах доволен, та затова търся някой друг.
Отговори

Nik Sto снимка Nik Sto 26 май 2015 - 20:16

И аз да питам за бояджия в София. Цялата кола е в дребни драскотини от отваряне на врати по паркинги и молове. Принципно, боята си е доста добре, но все пак се понатрупаха дребни проблемчета и ме дразнят. Някой колега може ли да ме ориентира за добър и изгоден автобояджия и какъв тип услуга би ми свършила работа. Примерно съм чел за пастиране, но не знам какви проблеми могат да се оправят с него и кои са вече за бояджия. Примерно, дребните драскотини за какъв спец са?

Мерси предварително!
Отговори

survivor снимка survivor 09 юни 2015 - 15:51

Колеги, искам и аз да попитам за тази щета единственото решение цялостно боядисване на калника ли е или има и други варианти?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Не мога да мина по каско, защото така взех колата и е описано като забележка там. Предстои ми подновяване и затова ми се иска да го оправя, за да нямам бъдещи проблеми с евентуално завеждане на щета за този калник.
Отговори

Марин Алдимиров снимка Марин Алдимиров 15 юли 2015 - 11:06

Здравейте,
Имам Вектра Б Седан `97, на която трябва да се оправя на доста места ръжда - праговете, ръбовете на вратите и няколко олющени от камъчета места по капака. Търся си майстор, който да я направи така че скоро да не избие пак ръжда, тоест да е здраво.
Самата кола визуално е в лошо състояние, но за мен е важно да върви, а не да изглежда. Знам че когато се правят кръпки, а не цял детайл няма как да се пасне боята на 100% и си личи, но за мен това не е проблем. Просто не мога да си позволя да пръскам цели детайли и се надявам "кърпенето" да излезе по-евтино.
Аз съм от София но мога да я закарам и някъде в близките населени места, като натоваря колелото на багажника.

Препоръчайте ми майстор, който да отговаря на тези параметри :)

ПП: Видях препоръчаните сервизи в темата, като този на Хладилника, но като видят там как си остави ръцете един "майстор" Сашо преди 4 години сигурно няма да ми обърнат внимание. Освен това знам и че повечето майстори искат да правят цели детайли и не искат само да кърпят.
Отговори

sathv снимка sathv 16 юли 2015 - 17:57

 Марин Алдимиров, на 15 юли 2015 - 11:06, каза:

Освен това знам и че повечето майстори искат да правят цели детайли и не искат само да кърпят.

Няма такова нещо. Пръска се и част от детайл, само, че цената е почти /да не кажа същата/ като за цял детайл. Там има други обработки които при боядисване на цял детайл липсват.
Отговори

Марин Алдимиров снимка Марин Алдимиров 16 юли 2015 - 18:06

 sathv, на 16 юли 2015 - 17:57, каза:

Няма такова нещо. Пръска се и част от детайл, само, че цената е почти /да не кажа същата/ като за цял детайл. Там има други обработки които при боядисване на цял детайл липсват.


А някакъв съвет къде да отида и да не ме одерат. Че всички прагове + долните ръбове на вратите + 2,3 точки отлюпена боя си е бая работа.
Отговори

Гостslanceto1_* 14 януари 2016 - 13:32

Здравейте, аз съм много доволна от автобояджийте и тенекеджийте от www.avtoboq.alle.bg тел.0878896463 Николай се казва, до бул.Сливница. Имат -20% от цената с ваучер или като редовен клиент( в моя случай)и на монтьорски услуги . Успех и дано съм била полезна.
Отговори

Asgard снимка Asgard 24 март 2016 - 21:37

Здравейте,
някой с впечатление или мнение за Plasti dip боите? Прави ли се някъде в България, издръжлива ли е? Недостатъци и предимства? Въобще някаква различна информация от plastidip.bg?
Отговори

Zliat снимка Zliat 19 май 2016 - 17:22

Здравейте!
Някой да знае тенекеджия-бояджия в североизточните квартали
(Левски,Враждебна,Хаджи Димитър) на София, който може да работи
добре при съотношение цена-качество?
Имам за правене покрив на който лакът му се е обелил/изгорял,удар от
лявата и дясната страна и започвала леко да избива ръжда по дясната греда.
Мнението беше редактирано от Zliat: 19 май 2016 - 17:26
Отговори

k opel e снимка k opel e 19 май 2016 - 18:54

Ако ти е удобно до разклона за летището, зад библиотекарския институт свиркай. Синът ми работи там.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg