Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

климатик...?!

miro_b_petkov снимка miro_b_petkov 16 януари 2007 - 19:00

KiLa, на Oct 20 2006, 01:34 PM, каза:

коцев, на Oct 19 2006, 03:04 PM, каза:

[моят си работеше добре, но един ден спря. Проверих всички кабелни връзки, бушони абе всичко. Закачих една пробна крушка преди компресора, но не свети - значи до там недостига ток. Дай някакво предложение от къде може да е?
 
[/quot
Ако е климатроник и ти е изчезнал фреона, не се подава ток до ел. съединитела на компресора, може  така да е и при  климатика. За това си иди при майстор на климатици, не при хладилен техник който може да зарежда с фреон.Климатика освен с фреон, периодично се зарежда и с масло за компресора!!!
 

Много ти благодаря за съвета :)
 

най вероятно е изпуснал газ.Всички климатици климатроници си имат защитни датчици (пресостати) които следят за налягания и правят определено нещо.Най-добре да отидеш при подходящ сервиз-ако е хладилен си виж колко точно събира системата, това е много важно.Но пъро се опитай да намериш пропуска (смърт без причина няма).
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 24 януари 2007 - 16:30

пичове и аз така като вас исках клима - купих си я и си я насадих и от там се почна с едни проблеми ремонт на компресора ремонт на радяторите и накрая след една година трагна след 10 ходене по сервизи се оказа една снадка която я няма никаде -по едно време ми беше писнало но и казах щом сам се хванал на хорото ще го направя до краи е вярно сега сам доволен успех на тези които се захванат ако искат няко савет да питат
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 24 януари 2007 - 16:43

vencyvasilev, на Jan 24 2007, 04:30 PM, каза:

пичове и аз така като вас исках клима - купих си я и си я насадих  и от там се почна с едни проблеми ремонт на компресора ремонт на радяторите и накрая след една година трагна след 10 ходене по сервизи се оказа една снадка която я няма никаде -по едно време ми беше писнало но и казах щом сам се хванал на хорото ще го направя до краи е вярно сега сам доволен успех на тези които се захванат ако искат няко савет да питат
 


На Вектра или Астра го сложи?

Аз намерих най-после пълен комплект климатик, но не съм намерил кой да го монтира. И ако се пошматкам още малко може да го продадат. Интересува ме ел. часта сложна ли е за направа? Щото механичната част е лесна според мен.
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 26 януари 2007 - 14:28

бате ако беше взел ония климатик които ти казах ште6е да го вземеш с инсталацията и никви грижи немаше да имаш- ако ти си монтираш климата мога да питам момчето кви пари ше ти вземе за инсталацията
Отговори

djanfezov снимка djanfezov 26 януари 2007 - 14:47

а ми климатроник не може ли да се закачи
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 26 януари 2007 - 15:08

всичко може стига да имаш желание и средства
Отговори

djanfezov снимка djanfezov 26 януари 2007 - 15:40

ам за кви кинти става дума
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 26 януари 2007 - 16:18

ми от каде да знам за кви пари ще си намериш климата аз лично сам виждал цени от 300 до 800 лв за втора ръка но днес в мобиле имаше няква обява за универсални клими влез и виж а и в овча купел имаше в една морга една калибра с клима искаха и 500 лв
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 19 март 2007 - 14:05

някой има ли :nau: ел. схемата (цялата) за климатика за вектра или калибра
Отговори

jivko снимка jivko 22 март 2007 - 22:02

Аз също като вас си купих климатик и си го монтирах сам.Взех информация от AUTODATA и от книжката за OPEL.За сега нямам проблем само дето компресора не вдига налягане и духа студено при над 2000 оборота на колата.Голяма играчка е, но да кажа, че съм доволен от направеното. :nau:
Отговори

Stalker снимка Stalker 08 май 2007 - 21:49

Климатикът при сегашното глобално затопляне :25: си е направо необходимост,а не екстра.
Откакто я карам колата(вече 3 год.) не съм се занимавал с него.С клима я купих,работи си добре(в смисъл-охлажда си-е падат обороти при включване и качва разхода ама то не може и китки и фитки).
Днес забелязах странно нещо-пускам климатика,че навън беше около 28 град. на сянка,охлажда се вътре, а забелязвам,че показанията за външната температура започнаха да се променят доста бързо(почти през минута с 0,5 град.) и то нагоре като стигнаха почти 32.Като изключих климатика пак се върнаха на 28.От какво може да е? :25:
Отговори

radok снимка radok 09 май 2007 - 08:50

Това ако ти го прави когато колата е на място, може да се обдухва датчика от горещия въздух, който идва от радиатора на климатика. Когато работи климатика той се напича яко. Погледни дали датчика си седи на мястото в бронята.
Отговори

Stalker снимка Stalker 09 май 2007 - 15:25

radok, на May 9 2007, 08:50 AM, каза:

Това ако ти го прави когато колата е на място, може да се обдухва датчика от горещия въздух, който идва от радиатора на климатика. Когато работи климатика той се напича яко. Погледни дали датчика си седи на мястото в бронята.
 

Точно когато работеше на място го направи това.Въпросния датчик ще го потърся,но днес като я карах без климатик си показваше нормално външната температура-29,5град.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 09 май 2007 - 19:13

като се пусне климата радиаторите и двата позагряват, та така се затопля там и може да се послъже малко.
Отговори

angel снимка angel 23 май 2007 - 16:41

Кажете,че и мен ме интересува,кьде ще се заемат сьс сложната задача-----МОНТИРАНЕ НА КЛИМАТИК------Става дума за CALIBRA 115h.p. ПОМОЩ!!!!!!
Отговори

Дамян снимка Дамян 20 юли 2007 - 17:49

Добре де,четох четох и никой не е писал по повод:

Климатикът си работи,гасите си двигателя без да го излкючвате и после палите на климатик,тоест не сте го излкючвали при гасенето.
Това в - ли е на климата и дали е уместно да се прави ?
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 24 юли 2007 - 15:54

и аз съм си задавал много пъти този въпрос,но като палиш с вкл. климатик(т.е. с натиснато копче за вкл на климата) и се заслушаш ще чуеш,че самия компресор се вкл след 4-5 секунди(поне на моята е така).това ме навежда на мисълта,че така е конструирана колата с цел да не се върти на стартер компресора.следователно не е в - на климата.това са моите размишления по въпроса.хайде и други да се изкажат,та да видим...
Отговори

NaniG снимка NaniG 03 август 2007 - 17:01

Колеги едно приятелче с Вектра иска да си сложи климатик бихте ли ме насочили към фирма и тн. Става дума за София,а може и Кюстендил ако има и там някоя добра,но мисля че София е по-добър избор. Има ли някакви минуси като изключим губене на обороти и увеличаване на разхода? Плюсовете ги знаем разхлаждане при големите жеги и за това не питам за тях.

Благодаря предварително.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 15 август 2007 - 19:39

 vankata_nedel4ev, на Jul 24 2007, 04:54 PM, каза:

и аз съм си задавал много пъти този въпрос,но като палиш с вкл. климатик(т.е. с натиснато копче за вкл на климата) и се заслушаш ще чуеш,че самия компресор се вкл след 4-5 секунди(поне на моята е така).това ме навежда на мисълта,че така е конструирана колата с цел да не се върти на стартер компресора.следователно не е в - на климата.това са моите размишления по въпроса.хайде и други да се изкажат,та да видим...


И при мен е така,компресора тръгва след няколко секунди
Отговори

корссса снимка корссса 16 август 2007 - 11:13

Счупи се копчето на климатика на Корсата ми, и сега климата работи нонстоп . То си е ясно, че се вдига разхода, ама се чудя дали при стартирането на двигателя не се натоварва прекалено, щото включва и климатика.
Чудя се дали да не му дръпна бушона, докато си намеря такова копче. Мислите ли че ако само извадя бушона ще е проблем ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg