Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Opel Zafira A 2.2 DTi 2004

Alexander_tg снимка Alexander_tg 09 октомври 2021 - 17:31

Здравейте, от вчера съм собственик на посочената в заглавието кола. Нямам никаква представа от марката, даже не бях се возил в Опел. Колата на първо четене ми допадна много, двигателя не е много пъргав, но пък маи харесва как работи спокойно и не на високи обороти за да подържа скоростта. Няма проблем а качване на байрчета и не губи скорост на тях. Май от каране на служебната Дачия 1.6 на бензин съм забравил, че е нормално това за дизела, но му се изкефих като не се наложи да търся 4 та или 3 та :)
Така по темата, как се пуска темпомат имам в ляво на лоста за светлините бутони, но са се изтъркали, а и каквото и да натискам не се случва нищо. Никога съм нямал кола с темпомат и незнам как работи.

Благодаря на всички, който ще ми отговорят.
П.П. Този форум има ли търсачка не я намерих да видя дали няма подобни тема?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 09 октомври 2021 - 19:51

Търсачката е " с възможностите на Google " - голямото нещо по-горе...
Може и типа на двигателя да си оправиш в профила :-)
Отговори

Alexander_tg снимка Alexander_tg 10 октомври 2021 - 08:21

Благодаря, бил съм на някаква орязана мобилна версия на форума. Цъкнах най-долу пълна и си има всичко. Сега ще изровя теми за темпомат.
Хубав ден!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 октомври 2021 - 08:54

Слагаш правилното лостче и ще работи. При тая кола е плъг анд плай.

То и сега може да си работи, но трябва да вдигнеш над 30 км/ч. Като си постигнал тая скорост натисни горе бутона към теб и виж дали ще сработи. Ако не ти се дават 20 лв на сляп за ново лостче с неизтъркани бутони, но според мен по-добре го смени да не те дразни това, и да не е от него няма да съжаляваш, трябва да видиш дали някоя от двете стоп машинки на съединителя и на спирачката не отчита, че педала е постоянно натиснат.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 10 октомври 2021 - 08:57
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 октомври 2021 - 09:21

Сигурно ти харесва как работи. Да, пъргав е, но си си набол от най-кофти версиите. Можеше да се прежалиш за още около 1500 лева, максимум 2000 и да скочиш на 1.9 дизел 150 коня на следващата зафира. Там още повече щеше да те изкефи колко е пъргав. Освен това, нямаше да се чудиш кога ще те изостави помпата, за която няма много опции после.

За темпомата, закачи я на оп-ком някъде и гледайте дали реагират бутоните+ педалите за спирачка и съединител, както ти е казал колегата. Този бутон към таблото горе е за ускорение, от него активирай при скорост (при мен е над 40км/ч). Другият към теб е за забавяне на скорост. Долното голямото е за деактивиране на темпомата.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 октомври 2021 - 09:29
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg