Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Astra - G

Гостpepino_* 12 март 2006 - 12:18

Здравейте,

Мисля да се подновя с една Астра Г ('99-'01), дизеларка. Интересува ме имат ли някои особености за които много трябва да внимавам (напр. несполучлив двигател), а също и какво ви е мнението като цяло за този модел кола.

Благодаря!
Отговори

Дамян снимка Дамян 12 март 2006 - 12:22

Само кажи кое двигателче те интерисува,(82 кс или 101 кс.)
Отговори

Гостpepino_* 12 март 2006 - 12:25

kok12, на Mar 12 2006, 01:22 PM, каза:

Само кажи кое двигателче те интерисува,(82 кс или 101 кс.)
 


Ами не съм се спрял конкретно на нещо. Просто ми трябва здрава, надеждна кола. Разходът на нафта също е важен :). По мои сметки, за две-три години парите за гориво надхвърлят тези за покупката на колата.
Отговори

Filev снимка Filev 12 март 2006 - 12:26

лично мнение-отвътре купето не е направено много добре,колонките (и предни и задни)пречат на видимоста,иначе не съм видял такава с проблем с ръждите,за дизела хабер нямам.покарай и предцени.успех!
Отговори

msi200 снимка msi200 12 март 2006 - 21:15

Един колега кара такава 1.6 бензин и е доволен доста - в смисъл ако я вземеш астрата в добро състояние не очаквай кой знае какви проблеми. За дизелите незнам:(
Отговори

C West снимка C West 13 март 2006 - 00:00

Лично мен много ми харесват. :icon_eek2: Ако намериш читава не се чуди ами я взимаи.Успех :dance:
Отговори

nanio снимка nanio 13 март 2006 - 12:35

Прятел полицай ми каза че полицейските астри били несполучливи. Причината е че били сглабяни в Турция. Най-проблемни били 1.4 16v на 140 000км основен ремонт, бордкомпютър и целия електронен блок. Много бързо се разбивали. Дано това да важи само за сглабяните в турция, макар че не съм чувал за опел сглабян в Турция :icon_eek2:
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 13 март 2006 - 12:50

Опел имат завод там.
Някой да има впечатления от 125 ps?????????
2003 г модел!!!
Май нещо ме интересува :icon_eek2:
Отговори

coper снимка coper 13 март 2006 - 12:58

Колата е супер от кадето да я погледнеш. Имаш видимост от всички страни, никви колонки не ти пречат. Единствения недостатък е че са малко леки автомобили и не си кои знае колко защитен. Другия недостатък вече, че не е мерцедес. То подщи няма ламарина по него. Разгледаи моета ще ти я дам на далавера. Ще питаме в Турциа от там да си поръчваме от 99-01год. хахах
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 13 март 2006 - 13:18

Tо на куките и тахк да им даде човек ще го строшат! Тука в Благоеград най ги дразнеше като им ги дадоха, че неможело да се точи бензин от тях!!! Всяка седмица има по една в бокса с челен удар! Да кажеш да се борят с престъпноста ади нека ги трошат ама те ги ползват да возят сервитьорките по центъра та белким им излезе късмета.

Иначе по темата, мисля, че Астра Г е един от най-добрите модели на Опел, ползвана е базата на Астра Ф и е доразвита в положителна посока. Аз всяка вечер сънувам как си купувам такава :) . За дизелчетата, не мисля, че са с нещо по лоши от на другите марки. Важното е да всемеш читава кола. За да знаеш какво взимаш задължително на пълен преглед в оторизиран сервиз на Опел, даваш 50-на лева но знаеш какво купуваш!

:icon_eek2:

П.С. Аз лично един ден искам да си взема едно комбаче, или дизел или 1.6моно да си го направя на газ :dance: :)
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 13 март 2006 - 16:10

nanio, на Mar 13 2006, 12:35 PM, каза:

Прятел полицай ми каза че полицейските астри били несполучливи. Причината е че били сглабяни в Турция. Най-проблемни били 1.4 16v на 140 000км основен ремонт, бордкомпютър и целия електронен блок. Много бързо се разбивали. Дано това да важи само за сглабяните в турция, макар че не съм чувал за опел сглабян в Турция  :icon_eek2:
 


мда, мнение на кука за патрулката - аре нема нужда :))
сещай се тия коли как ги карат, колко ги жалят, и как се поддържат
:dance:
Отговори

Оги снимка Оги 13 март 2006 - 16:15

Количката е ГРАНД брат ... само да не стане като приказката за лисицата и сиренцето
Отговори

Светльо снимка Светльо 13 март 2006 - 16:33

Пепино, когато говорим за Астра Г дизел не трябва да забравяме двигателя 1.7 ДТИ на Исузу, 75 к.с.. Е, не "изкоренява дървета", както казват германците, но ако не си "болен" състезател, те устройва идеално. Разходът на гориво те кара да се усмихваш широко, частите за него са обаче скъпи. Комбито е идеален семеен автомобил, ако търсиш караван! Изключително съм доволен, по десетобалната система давам оценка 9. :icon_eek2:
Отговори

nanio снимка nanio 13 март 2006 - 21:53

Доста обичате да се заяждате :) това имам аз като пример и това казвам. Пък и нали човека го интересуват лошите страни а не добрите :) .
Отговори

Гостpepino_* 21 март 2006 - 14:49

Благодаря на всички за мненията! Решилсъм вече - Астра Г- дизел
Отговори

Гостpepino_* 21 март 2006 - 14:50

Благодаря на всички за мненията! Решилсъм вече - Астра Г- дизел

Ще съм благодарен, ако ми кажете някой примерен сервиз в който да я прегледам преди да я купя
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 21 март 2006 - 15:52

pepino, на Mar 21 2006, 03:50 PM, каза:

Благодаря на всички за мненията! Решилсъм вече - Астра Г- дизел

Ще съм благодарен, ако ми кажете някой примерен сервиз в който да я прегледам преди да я купя
 


Две места - Булвария и СофияАуто.

Препоръчвам ти да направиш диагностика двигател, оглед ходова част (на подемника) и геометрия, ако се установят удари че е имало.

Запиши си час предварително, за да те вземат на сериозно. Питай и колко ще ти струва, да няма изненади.
Отговори

sheko снимка sheko 21 март 2006 - 16:59

За дизели има един сервиз на околовръстното "Супер дизел" ако не се лъжа се казва, от доста места чувам че там са най-добрите майстори на дизели, така че разпитай и иди там
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 21 март 2006 - 19:09

sheko, на Mar 21 2006, 05:59 PM, каза:

За дизели има един сервиз на околовръстното "Супер дизел" ако не се лъжа се казва, от доста места чувам че там са най-добрите майстори на дизели, така че разпитай и иди там
 


Взе ми думите от пръстите... :newsm69:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 24 юни 2007 - 11:22

Понеже не мога да пускам нова тема от Експлорър-а!!!,
а и темата е сходна искам да питам за съвет:
Реших да сменям "най-красивата"(Колибрито) и се двоумя м/у
Астра Г 2.0 дизел 98-99г. или БМВ Компакт 1.8tds 95-97г.
Моля за някой разумен съвет?
:naughtynono:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg