Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Corsa B - Цетрална конзола

zmeyan снимка zmeyan 18 февруари 2010 - 19:12

мерси много, радиото ще го оставя за сега а с конозолата ще се занимавам утре, проблема е, че немога да намеря това чопче което за врътката на климатика, но нищо много благодаря
Отговори

pebals снимка pebals 09 септември 2010 - 01:01

 realprofesora, на 22 Oct 2007, 15:59, каза:

Сега, да ви кажа днес си смених крушките на парното и е много лесно но не е описано нито в немския сайт нито в една тема бяха казали че се добираш до крушките като свалиш касетофона но на мойта корса 95година крушките се сменят като се свали средната конзола
http://www.blauertac...rsa_b_tigra.htm

и отзад са на цяла пластмасова стойка 3 крушки.
Публикувано изображение

ето как изглежда и стойката
Публикувано изображение

дано съм ви бил полезен
а крушлите горят защото са постоянно светещи при контакт
смело разглобявайте не се притеснявайте


Здравейте, да ви попитам и аз искам да си смня крушките защото не работят, в синьо мисля да ги направя... но съм стигнал на фазата от първата ти снимка... и от тук не знам как да откача пластмасата с крушките на втората ти снимка... а колата седи пред блока разглобена, много моля за помощ, разглобил съм и километража и там ще сменям крушките със сини двете за циферблата, но имам и много липсващи крушки като например за абс-а виждам през дупчиците за какво трябва да има крушки но никога е нямало на тези места това възможно ли е... и най вече въпроса ми е... след като съм издърпал средната конзола как да извада крушките... мерси много
Отговори

pebals снимка pebals 13 септември 2010 - 00:23

много ще ви бъда благодарен ако ми отговори някой на следния въпрос:)
значи свалих си централната конзола сложих сини крушки, че не свети синьо не свети но по големия проблем е....
купих си крушки и за часовника... сложих ги и веднага светна, посвети малко и изгасна дадох пак на контакт и светна но като чели свети само едната крушка защото едната половина на часовника започна да свети много слабо, свалих и пробвах крушките с батерия работят си и двете къде е проблема да свети само едната... и другия идентичен случай ми е с километража... исках и той да е в синьо и към кръшките ми продадоха сини шапчици уж да свети в синьо, но нищо не се виждаше и ги махнах... крушките работят а таблото не свети... къде е проблема... реших да не съм изтъркал контакта на самата платка дето е от толкова свяляне че там оцветеното каналчетата по платката при крушките станаха по бледи... но слижих телчица за да дава контакт под крушките и пак не свети... къде е проблема моля ви кажете че уж да си направя да свети в синцо сега се моля само да ми светне дори и в бяло... прецаках си всичко моля ви кажете ми :)
Отговори

pebals снимка pebals 14 септември 2010 - 13:50

някой има ли идея по въпроса ми много моля кажете стои ми колата четвърти ден
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 14 септември 2010 - 19:04

Някъде не прави хубав контакт.Провери по обстойно
Отговори

pebals снимка pebals 14 септември 2010 - 22:11

ами аз мултицепт ще намеря отнякъде, но как да проверявам като трябва таблото да е на контакт... което значи че няма да имам достъп да проверя къде ще има съпротивление
Отговори

Dan7e снимка Dan7e 21 ноември 2010 - 17:04

Публикувано изображение

Колеги... какво умазах ? :icon_wink2:

Разглобих го да сменя осветлението и нещо съм умазал. Буксата не я сложих много кадърно и при дупка гасне дисплея (другата седмица ще го оправя) но "тернометъра" от какво е така ?

EDIT: Оправих си го... бях откачил не буксата а направо цялото гнездо. Залепих го, сложих буксата и сега е по добро и от ново ;]
Мнението беше редактирано от Dan7e: 27 ноември 2010 - 21:29
Отговори

Like снимка Like 14 януари 2011 - 18:48

Колеги, защо не мога да издърпам конзолата да падне напред? От ляво нещо я спира, а преди съм я вадил без проблем. Падна ми клапата, която спира въздуха към купето и няма как да я сложа без да сваля конзолата. Някакви идеи?
Отговори

Гостgogata_p_* 03 декември 2012 - 18:08

Колеги помагайте немога да отделя конзолата от бялата 4аст на опел корса следвах инструкцийте ви сичко съм направил..ама още нещо е държи бялата част?????????
Отговори

Гостgogata_p_* 04 декември 2012 - 17:31

Колеги оправих всичко ,обаче си счупих врутката на климатика къде мога да си купя?? От Пловдив съм!!
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 07 февруари 2016 - 16:29

Да вдигна малко темата от праха ... днеска реших и аз да сменя изгорелите крушки на парното, изчетох какво ли не, изгледах какво ли не, но тая тъп@ пластмаса така и не поиска да се махне :( даже мисля, че успях да я счупя в краищата и да разваля врътките (вече не стоят в хоризонтално положение, а падат на долу :( )
Пластмасата се задържа по средата (под духалките) някъде и не иска да се отдели и това е :(
Това, което изгледах е това
Моята връзка
а това което открих като снимки е това

postimg.org/image/fsqyyezo/

Моля някой да подскаже какво изпускам къде запъва...
Отговори

CH_M снимка CH_M 07 февруари 2016 - 18:21

Щом си развил 4-те видии, остава да се крепи конзолата на жилата, ако не си ги откопчал, няма какво друго да я задържа за да не излезе.Но внимавай за щипките на жилата, чупливи са, помагай си с права отверка и ги завъртай и вади внимателно.
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 08 февруари 2016 - 10:40

Предполагам имаш предвид, да разкача леко тея металните "антенки" (бяла и червена) и тогава да се пробвам ли?

Публикувано изображение

(снимката е взета от чужд сайт)

Наистина зависнях в крайно неудобно положение, уж всичко съм разкачил, а пластмасата си остава закачена, все едно я държи нещо :(
Лошата част е, че ще имам време чак съботата да се занимавам с нея.
Отговори

CH_M снимка CH_M 08 февруари 2016 - 14:30

Точно така, трябва с леко изместване наляво/надясно на кутията да се опиташ да откопчееш тези жила, по спомен като гледах клипа, май има и още едно със синя щипка и тогава ще можеш да я извадиш нацяло.
Друго няма какво да я държи.
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 09 февруари 2016 - 17:00

Аз преди време като сменях на моята корса изобщо не съм откачал жилата. Ако си развил всички рапидки-няма какво да я държи. Дърпаш навън и отзад откопчаваш държача на крушките(една продълговата пластмаска) и готово.
https://www.youtube....h?v=ZJAFjdhWQc0
Мнението беше редактирано от realprofesora: 09 февруари 2016 - 17:01
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 21 февруари 2016 - 00:00

Днеска в това никакво време, реших да се заиграя с това табло и се оказа, че при мене, освен всичко "видимо", имаше и две невидимки, които ми държаха панела закрепен :( направо ми се разказа играта и то за две крушки :unsure:
Та реално, след като се изкара леко целия панел, първо се освобождаваме от "държачите" (червения и белия от по-горния ми пост), след което се маха още един "държач" от другата страна и с леко движение на преде, като внимаваме да не счупим нещо, отвиваме още два винта, които съм показал по-долу

Публикувано изображение

и всичко това за две нюню лампички :wall:

Ама то ми тръгна на криво, тръгнах за лампички, спука ми се гума, а резервната се оказа зимна с посока на въртене, която не отговаряше за задна дясна .... после реших да ъпдейтвам таблото с такова, с оборотомер, но ни километри ни дявол, а уж това, че пише W1150 и на двете, трябвало да отговаря, после ми се счупи фара и реших да купя само стъкло, но при поставянето му и то се счупи :surrender: ... та деня ми беше крив, но поне таблото вече свети :kinggrin:
Мнението беше редактирано от NOVOBRANEC: 21 февруари 2016 - 00:02
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 21 февруари 2016 - 17:25

Вчера и аз свърших тази работа. Много ми помогнаха клиповете качени в темата. В интерес на истината не срещнах затруднения при смяната, но откачих и четирите жила за да работя по-спокойно.
Искам само да уточня, за колегите на, които им предстои тази работа, защото в клипа не е показано. Лампичките са 3бр. за подсвета на панела, като едната се намира под ключа за степените на вентилатора. И ако колата е с климатик, има още 1бр. за осветлението на сигнализацията, за включен климатик, но тя се вижда от страни на панела. Та в този случай са общо 4бр. При мен бяха изгорели и четирите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg