Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Гумени подложки за педалита на Астра Г

Кинов снимка Кинов 03 април 2012 - 13:13

Здравейте колеги, търся да си купя гумените подложки за педалите на Астра Г Х18ХЕ1 1999г. Става въпрос и за трите педала, но досега никъде не намерих такива. Моля помагайте.
Отговори

Жорко снимка Жорко 03 април 2012 - 16:20

Гумички за педалите на спирачката и съединителя можеш да си купиш от официалния дилър на Опел. Струваха 16 лв. общо двете през 2010г. Сега предполагам, че може и малко да са увеличени цените. Педалът на газта се продава цял и струваше около 130 лв. Според мен не си струва да сменяш педала, заради една гумичка. Можеш да пробваш да приспособиш такава от друг автомобил.
След като смених гуничките на педалите, сцеплението между педала и подметката на обувките се подобри значително. Струва си инвестицията!
Отговори

Кинов снимка Кинов 04 април 2012 - 08:30

Благодаря колега, наистина не си струва да давам 130 лв. за цял педал, мина ми през ума да се поогледам из автоморгите, ако някой се навие само гумичката за педала на газта да ми даде??? Другите две ще ги взема от магазин. Между другото гумичката за педала на газта е същата по форма като на Астра Ф и се чудя дали не са идентични???
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 04 април 2012 - 10:16

Колега по моргите трудно ще намериш свясна гумичка.Казвам ти го защото и аз съм търсил. Другото което ми направи впечатление докато обикалях моргите е, че на някои модели, единия от педалите изобщо нямаше гумичка, а беше директно на пластмаса с формата на гумичката.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 04 април 2012 - 10:20

Е при 16 лв. КОМПЛЕКТА за НОВИ по моргите ли ше търсите ??? Мислите ли, че ше намерите хубави там ? Пък що се отнася го педала на газ-та.. толкова ли ви е протрит наистина !? :confused: Баси, то на мене ония двата не са за смяна да кажеш, пък газ-та си е като нов след едно почистване с мокър парцал. Незнам да ли има някакво значение, ама аз май съм с елктронна газ, незнам да ли има с жило при ASTRA G и да ли там педала не е по-"тегав" та да се опъва и за тва да се е протрил.. :mhihi:
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 04 април 2012 - 10:46

И аз това имах на предвид. За 16лв. не си заслужава да се обикалят моргите. А сега като се замисля и на двете ми Астри педалите за газта са пластмаса без гумичка. Но не да я няма, а си е оребрена пластмаса иметация на гумичка.
Отговори

Кинов снимка Кинов 04 април 2012 - 11:54

Въпроса не е за двете които струват 16 лв., тях със сигурност ще си ги взема нови. Става дима че не че са ми толкова протрити гумичките на педалите, а просто ги няма на мястото им, и то и трите :) И тъй като няма да дам 130 лв за нов педал на газта ще тирся само него по моргите. Отново благодаря за отговорите на всички, ще пиша какво е станало, след като реша проблема.
Отговори

boichev снимка boichev 05 април 2012 - 16:43

При Astra F и на 3те педала няма пластмаса, а е с гумички, свалял съм ги, и съм ги измивал. :icon_razz2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 април 2012 - 16:54

И при Астра Г е така, но колегата ти казва, че при него липсват :icon_wink2:
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 06 април 2012 - 23:38

На Астра Г и гумичката за педала на газта я има отделно, ако не греша беше около 10-12лв.

пп Номерът и е 90232022, а каталожния номер е 842736 :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Siskoбг: 06 април 2012 - 23:44
Отговори

deas снимка deas 08 април 2012 - 21:45

Гумичката за педала на съединителя на Астра Г с кой каталожен номер е

пп Къде ги гледате тези номера
Отговори

Samo снимка Samo 08 април 2012 - 23:04

 deas, на 08 април 2012 - 21:45, каза:

Гумичката за педала на съединителя на Астра Г с кой каталожен номер е

пп Къде ги гледате тези номера

Звънни направо утре в някой от оторизираните опел дилъри и попитай, за спирачката и съединителя са еднакви гумичките.
А за 130те лв за педала на съединителя- за тия пари ще си вземеш оригинални имшир гумички за педалите ;0
Отговори

evil_morbid снимка evil_morbid 18 юни 2012 - 22:12

 Siskoбг, на 06 април 2012 - 23:38, каза:

На Астра Г и гумичката за педала на газта я има отделно, ако не греша беше около 10-12лв.

пп Номерът и е 90232022, а каталожния номер е 842736 :icon_wink2:



:thu: Браво колега. Използвах тези номера днес и са точно така. По тях ми намериха гумичката на педал на газта - 3.5лв. Затова искам да те попитам дали случайно не знаеш номерата на гумичките и другите два педала и ако ги знаеш би ли ги споделил с нас!?

Предварително ти благодаря!
Мнението беше редактирано от evil_morbid: 18 юни 2012 - 22:12
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 18 юни 2012 - 23:05

Гумичка педал съединител/спирачки:
GM номер: 90498309
Каталожен номер: 560775


Гумичка педал газ:
GM номер: 90232022
Каталожен номер: 842736
Отговори

митко58 снимка митко58 08 август 2023 - 14:11

Здравейте,колеги ! Нека попитам и аз на свой ред. Имам гумичка за педала на съединителя,не е залепена и постоянно пада при шофиране.Въпроса ми е с какво лепило да я залепя за да не пада? С хелметекс пробвах и пада.
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 август 2023 - 14:57

А правилната ли е? - защото яко е, не трябва да пада!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg