Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

SmartDRL@4 и Астра G

vekata снимка vekata 02 април 2009 - 16:15

Здравейте колеги. Реших и аз да си добавя тази шукарийка към астрата Описание на SmartDRL@4. Някой слагал ли си е този модул и къде е най-удачно да бъде монтиран. В смисъл мисля да го сложа под волана някаде и там да търся нужните ми + -ове, извод за дългите (а те заедно ли са или са на отделни предпазители?) и т.н. Как мислите, дали ще се получи филма :icon_wink2:
Отговори

vekata снимка vekata 03 април 2009 - 09:24

Хайде помагайте, че довечера или утре хващам поялника и започвам :kuku: Поне някой ако знае към какви цветове да се насоча: + след контанкт, кабелите на дългите, габаритите... Има ли схема някъде на инсталацията на Астра Г :icon_wink2:
Отговори

vekata снимка vekata 26 април 2009 - 11:37

:icon_razz2:
Мнението беше редактирано от vekata: 03 май 2009 - 09:40
Отговори

vekata снимка vekata 03 май 2009 - 09:40

Направих си го и бачка перфектно :blink: Ако някой има въпроси - на л.с. :blink:

http://drl.hit.bg/galery/photo5.html
Отговори

Frontera снимка Frontera 03 май 2009 - 09:52

На астрата е красота, да си го ползваш със здраве.
Публикувано изображение
Отговори

Winner25 снимка Winner25 03 май 2009 - 10:23

И аз имам Smart@DRL но не на астрата :)
Като гледам май и ти като мен не си вързал габаритите. Аз го ползвам почти година и съм много доволен :blink:
Не съм проверявал на астрите дали има място, но удачно място за монтаж е под ключа за фаровете - от вътрешна страна.
Мнението беше редактирано от Winner25: 03 май 2009 - 10:25
Отговори

Maiky снимка Maiky 03 май 2009 - 10:29

Опелите си имат предвидена букса за реле, включващо автоматично късите фарове. Аз съм с такова и съм много доволен. Най-хубавотое, че е плъг енд плей :blink: и не се връзва нищо допълнително!
Отговори

Winner25 снимка Winner25 03 май 2009 - 11:45

 Maiky, на 03 May 2009, 11:29 AM, каза:

Опелите си имат предвидена букса за реле, включващо автоматично късите фарове. Аз съм с такова и съм много доволен. Най-хубавотое, че е плъг енд плей :blink: и не се връзва нищо допълнително!

ДРЛ-а има някои предимства пред използване на късите :blink:
Но наистина от оригиналното по хубаво няма :)

п.с. аз преди да си сложа ДРЛ си пусках късите с ключа за газовата :blink:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 май 2009 - 13:02

А ся кат си караш на дълги как можеш да пресветнеш на някой....мене тоя въпрос ме интересува... :blink:
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 03 май 2009 - 14:09

 Maiky, на 03 May 2009, 11:29 AM, каза:

Опелите си имат предвидена букса за реле, включващо автоматично късите фарове. Аз съм с такова и съм много доволен. Най-хубавотое, че е плъг енд плей :blink: и не се връзва нищо допълнително!


и всички ли го имаме или само някои изпълнения ?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 03 май 2009 - 14:13

Има цяла тема по въпроса с подробни обяснения и снимков материал, къде да се търси въпросната букса. Както и какво представлява релето :blink:

За повече инфо - ТУК
Мнението беше редактирано от siegfrid: 03 май 2009 - 14:19
Отговори

Winner25 снимка Winner25 03 май 2009 - 16:26

 s7ifl3r, на 03 May 2009, 02:02 PM, каза:

А ся кат си караш на дълги как можеш да пресветнеш на някой....мене тоя въпрос ме интересува... :blink:

Има функция за премигване. Като дръпнеш лостчето следва 3 къси и 1 дълго премигване :blink:
Отговори

vekata снимка vekata 03 май 2009 - 17:40

Да. И е по-яко от оригиналното реле. Светкавицата ме кефи (колегата е обяснил по-горе как мига) , има и допълнителни режими - да ти пулсират фаровете с различни честоти :blink: Може да се променя интензитета на светене - 15, 20 и 30 %, което в оригиналното реле го няма като опция. Абе готино е. :blink:
Отговори

beby78 снимка beby78 03 май 2009 - 17:58

аз открих тук туй http://drl.hit.bg/index1.html лесно ли се монтира имат даже по-нови джаджи. Само да запитам ако ги вържа да дългите ( късите са ми ксенони) има ли копче или как да се изключват ако стане тъмно как се самоизключват да не остана само и на дълги а навън да е вече нощ или мъгла през денят?
Мнението беше редактирано от beby78: 03 май 2009 - 18:23
Отговори

Winner25 снимка Winner25 03 май 2009 - 19:12

 beby78, на 03 May 2009, 06:58 PM, каза:

аз открих тук туй http://drl.hit.bg/index1.html лесно ли се монтира имат даже по-нови джаджи. Само да запитам ако ги вържа да дългите ( късите са ми ксенони) има ли копче или как да се изключват ако стане тъмно как се самоизключват да не остана само и на дълги а навън да е вече нощ или мъгла през денят?

Точно от същия сайт е и моя ДРЛ. Монтажа не е труден. Повечето кабели които се ползват са на ключа за фаровете. Трябва да намериш кабела на дългите и "+" през контакт
Ако всичко е свързано както трябва, като пуснеш габаритите ДРЛ-а се изключва. Като спреш фаровете се активира пак. Има и по-нов модел който е по-малък и с повече функции :blink:
Единственото изискване за да работят дългите с намлена мощност е да са с халогенни лампи и да не са повече от 120вата (двете лампи общо).
Отговори

vekata снимка vekata 03 май 2009 - 19:34

Модула следи дали са включени габаритите като взима минус през лампичката за осветление на задния номер. И в момента който се включат габарити там идва "+" и ДРЛ-то престава да действа. Това е обяснението :blink:
Отговори

beby78 снимка beby78 03 май 2009 - 19:49

Winner25 ако искаш да присветнеш с лоста за дълги за секунда (примерно да предупредиш насрещните за ченгета на пътя) ако е включено усторйството ти на дългите ми светлини става ли??
Отговори

Winner25 снимка Winner25 03 май 2009 - 20:24

 beby78, на 03 May 2009, 08:49 PM, каза:

Winner25 ако искаш да присветнеш с лоста за дълги за секунда (примерно да предупредиш насрещните за ченгета на пътя) ако е включено усторйството ти на дългите ми светлини става ли??

Става, само че дърпаш лостчето за секунда а фаровете премигват 3 пъти. След това продължават да си светят както са светели преди пресвяткането :blink:
Отговори

beby78 снимка beby78 03 май 2009 - 22:45

мерси сега си го поръчвам заедно с някакъв модул за управление на мигачите
Отговори

rossvs снимка rossvs 04 май 2009 - 02:55

И аз ползвам SmartDRL-а вече 2 години и съм доволен, все пак нямам за сега глоба за невключени фарове :blink:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg