Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

гарнитура на колектор

iko снимка iko 02 април 2009 - 16:39

помагаите колеги за втори пат ще сменям гарнитурата м/у колекторните траби и блока,първия път имаше скъсана шпилка но сега незнам от какво е избила.казаха ми че това им е слабото място.или просто сам попаднал на фалшива гарнитура и аз незнам
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 02 април 2009 - 17:35

Щом веднъж си свалял колекторите значи лесно ще ги разглобиш и провериш дали проблема е в гарнитурата.Може самия колектор да е пукнат.Поздрави
Отговори

doolettle снимка doolettle 02 април 2009 - 18:48

Смукател или изпускател?
Отговори

iko снимка iko 02 април 2009 - 20:03

изпускател
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 04 април 2009 - 10:47

ако не я притегнеш след определени километри и тази ще ти избие / която сега ще смениш/
Отговори

mantzel снимка mantzel 04 април 2009 - 20:19

 iko, на 02 Apr 2009, 05:39 PM, каза:

помагаите колеги за втори пат ще сменям гарнитурата м/у колекторните траби и блока,първия път имаше скъсана шпилка но сега незнам от какво е избила.казаха ми че това им е слабото място.или просто сам попаднал на фалшива гарнитура и аз незнам


И при мен стана така,но все си мисля,че ако не ми избива гарнитурата,ще избие през колектора.
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 04 април 2009 - 20:21

Виж си генерацията как е, да не е подпушено някоя гьрне ...
Отговори

iko снимка iko 04 април 2009 - 21:57

колеги ходих при един маистор и ми каза че трябва да шлаифаме колекторните траби защото се изкривявали и затова избивало гарнитурата
Отговори

doolettle снимка doolettle 04 април 2009 - 22:00

Изпускателната избива щото като се загрее колектора може да се разшири неравномерно или да е бил леко крив т.е. да не ляга добре на главата и да неможе да притисне добре гарнитурата. Там където е по-хлабаво прогаря. Както са ти казали колегите- иска си да се стегне добре но не прекалявай за да не скъсаш болт(шпилка). Добре е да я намажеш тънко с паста за горещи гарнитури например на bosal щото тя цементира свръзката и топлоотдаването ще е по-добро ако двете повърхости не си пасват добре и няма да прегрява гарнитурата.
Отговори

iko снимка iko 06 април 2009 - 21:04

колеги свалятели изпускателните колекторни траби ЗАДАЛЖИТЕЛНО ШЛАЙФАЙТЕ.при мен нещата стоят така-избива гарнитура на колектор,пречината е скъсана шпилка,слагаме нова шпилка и нова гарнитура и след година пак избива.пречината е че колектора е крив и при натягането на втората нова гарнитура колектора стои под напан и сеПУКА.и се тръгва по мъките-заварка с чегунен електрод и шлаифане и нови гарнитури и т.н.чисто нови колектори-450лв
Отговори

ZuNinjaz снимка ZuNinjaz 24 август 2009 - 08:16

Здравейте.

За да не отварям нова тема, реших да пиша в тази тъй като имам сходен проблем.

Ситуацията е следната:

Имам 2 скъсани шпилки на изпускателния колектор при първи цилиндър. Искам да попитам каква е процедурата за решаване на този проблем и дали има няколко варианта. Звука е доста неприятен, а и предполагам че не е добре и за мотора.

Първоначално предполагах че е спукан колектор, но след като свалих предпазителя отгоре и огледах си се вижда.

Колата е Vectra B X20XEV.

Предварително Ви благодаря.
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 12 май 2012 - 07:52

Здравейте да попитам как се развиват шпилките на изпускателния колектор, на стъден или на загряд мотор?Как е по одачно и има ли нещо с което да ги намажа или пръсна за да се развият по лесно?Новата гарнитура маже ли се с нещо преди да се сложи?
Благодаря ви
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg