Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Zafira A - Плафони

aleksandar снимка aleksandar 19 ноември 2009 - 19:43

Колеги искам да си сменя крушки вътре в купето с диодни, как се разглабят плафоните на тавана на Зафира.
Отговори

PVCecoTuning снимка PVCecoTuning 19 ноември 2009 - 20:13

Предни или задни?Всъщност е все едно- с отверка права ,забиваш между пласмасата на плафона(отпред) .За отзад над 2ри ред седалки има метална пластина над плафона и трябва известно усилие.
Мнението беше редактирано от PVCecoTuning: 19 ноември 2009 - 20:16
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 19 ноември 2009 - 20:20

а дали ако ги сменя обикновенните крушки с диодни ще гаснат плавно или диода гасне изведнъж.
Отговори

petio_78 снимка petio_78 19 ноември 2009 - 20:26

Ще гаснат както и преди.Ако си с бавногаснещ плафон,ще гаснат бавно.
Отговори

PVCecoTuning снимка PVCecoTuning 19 ноември 2009 - 20:33

Точно! Нищо не се променя в начина по-който действа релето за плафоните-тествано е при мен.Успех с монтажа!
Мнението беше редактирано от PVCecoTuning: 19 ноември 2009 - 20:33
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 19 ноември 2009 - 20:37

Ще ми кажеш ли какви крушки са, стандартните ли, искам всичките да сменя ( и на 3те плафона). Иначе с бавногаснещ плафон съм.
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 23 ноември 2009 - 19:49

можете да изтриете темата.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 23 ноември 2009 - 21:47

колега крушките са с цокъл. продават се такива диодни готови по ауто маниите.
Отговори

iwanov снимка iwanov 23 ноември 2009 - 22:05

Хората отдавна са открили топлата вода, така че според мен не е нужно да се запояват диоди след като се продават такива готови и става доста по оригинално ....
:mhihi:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 23 ноември 2009 - 22:28

Да ама друго е като си го направиш сам! И по евтино излиза ако си купиш диода и резистора, едно е да дадеш 2-ва лв и друго е да дадеш стотинки(т.е. 0,25 лв за един диод и 10 резистора). Не че ще ме съборят 2-ва лв ама кати си го направиш САМ..... :mhihi:
Отговори

iwanov снимка iwanov 23 ноември 2009 - 22:34

 bili4652, на 23 Nov 2009, 22:28, каза:

Да ама друго е като си го направиш сам! И по евтино излиза ако си купиш диода и резистора, едно е да дадеш 2-ва лв и друго е да дадеш стотинки(т.е. 0,25 лв за един диод и 10 резистора). Не че ще ме съборят 2-ва лв ама кати си го направиш САМ..... :flag:


Но оригиналното изглежда по готино. :mhihi:
Отговори

Pinto снимка Pinto 24 ноември 2009 - 08:44

Отдавна не съм купувал готови крушки и може би впечатленията са ми поостаряли. Като започнах да си правя осветлението със светодиоди и аз се изненадах много защо хората се занимават със запояване, а не си купуват готови за 12-15 волта (така пише на опаковката). Та значи смених си аз почти всичко и така карах няколко месеца без проблеми. След това един по един започнаха да мигат и после да гаснат. От колеги във форума разбрах, че китайците неправилно са подбрали резисторите и за това горят. Това беше преди две години, дано сега нещата са се променили, но светодиод + 680 ома съпротивление до сега не ми е дал дефект, а всичко в купето ми е със светодиоди.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 24 ноември 2009 - 09:12

 petio_78, на 19 Nov 2009, 20:26, каза:

Ще гаснат както и преди.Ако си с бавногаснещ плафон,ще гаснат бавно.

Ами не знам дали е същата схемата, но на моята астра забавеното гасене на плафона не беше точно същото като сложих диоди. Някак по-изведнъж се гасеше.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 09 декември 2009 - 07:37

Колеги за да не псквам нова тема искам да задам един въпрос като сложа диод на плафона отпред гасне плавно но има малкък проблем, пак си свети но много слабо, може ли да се отстрани по някакаъв начин тази аномалия?
Отговори

CH_M снимка CH_M 09 декември 2009 - 11:06

Не се притеснявай колега , и аз съм със светодиоди на плафона и в угасено положение едва доловимо се виждат че светят - това е от системата за забавяне на угасването . Изпълнена е с транзисторен ключ и влияе какъв е товара , при обикновенна крушка не се забелязва , но при светодиодите се получава малка утечка и затова светят едва доловимо .
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 09 декември 2009 - 14:39

немогат ли да се сложат някъкви съпротивления или други неща за да не светят.
Отговори

don_ray снимка don_ray 09 декември 2009 - 16:23

Трябва тиристор, който да пропуска напрежение над това, при което диодите едва мъждукат. А под него, не пуска ток
Мнението беше редактирано от don_ray: 09 декември 2009 - 16:23
Отговори

CH_M снимка CH_M 09 декември 2009 - 16:42

Не си струва играчката да се прави - системата за закъснение е интегрирана на платката на ключа за фаровете , и при много ровене и експериментиране може да се " о**ре нещо друго .Затова не подкрепям идеята да се рови и експериментира , а и денем като е светло -не се забелязва нищо - така че слагайте си светодиоди и си карайте така .......
Отговори

Gomes снимка Gomes 09 декември 2009 - 20:46

 aleksandar, на 09 Dec 2009, 14:39, каза:

немогат ли да се сложат някъкви съпротивления или други неща за да не светят.



Колеги, съвсем скоро имах точно този проблем с фабрични диодни кушки за 12 V и си го реших с едно паралелно съпротивление от 1 килоом. Вече не светят в угасено положение и в същото време светлината в пуснато положение е уникална, а плафона си е със забавено действие, както си е фабрично.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 09 декември 2009 - 21:08

Колега дай малко повече инфо как и къде сложи това съпротивление от 1 килоом? Или дай снимка на самия плафон да се виде самото свързване :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от bili4652: 09 декември 2009 - 21:11
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg