Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vectra B Y20DTH

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 22 октомври 2010 - 18:48

Аз като чистих моя колектор, въртях докато не ми падна акомулатора, после опитахме да подадем ток и пак нещо не се получи, накрая сложих въжето и запали на 2-я метър. Разлика можеби имаше в по-добро ускорение в ниските...
Отговори

bojo06 снимка bojo06 22 октомври 2010 - 21:57

 ivozet, на 22 Oct 2010, 19:00, каза:

Дали ще глътне въздух на път и при това прочистване, просто не се виждам обезвъздушавам филтър и разни ми тръбички. От толкова пъти теглене и бутане да са е строшило това ГНП.

Чета тези две изречения и се чудя автора им какво иска да каже? Имат ли смисъл според Вас?
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 23 октомври 2010 - 08:24

И аз се чудих какво ли е искал да каже колегата но доста несвързано звучи и си викам сигурно аз нещо немога да схвана :newsm05_41:
Отговори

bem_badem снимка bem_badem 23 октомври 2010 - 15:42

 bojo06, на 20 Oct 2010, 15:34, каза:

Всичко добре, ама това по точка 15 не го правете. Използвайте помпа за обезвъздушаване, за да няма изненади с ремонт на ГНП.


Колегата най-вероятно е много прав!Мойта след процедурата по почистването си я запалих с яко въртене,ок мъкааа голяма и пушилка,но запали!Всичко добре до следващият ден!Въртя,неще!Пак въртя,пак неще,чак от 4 път запали.Обадих се на Боби(Shades)и той ме посъветва да погледна филтъра дали има въздух.Проверих,нямаше,палеше без проблем следващите дни без проблем до днес! Тази сутрин ми разказа играта от въртене и доливане на нафта във филтъра....както и да е запали накрая! Та въпросът ми е към bojo06,понеже няма от къде да си намеря помпичка от Лада в Англия,някакъв друг метод също така ефикасен има ли или не? И възмозно ли е да се е прецакала въпросната ГНП на колата?
Мерси!
Отговори

bojo06 снимка bojo06 23 октомври 2010 - 18:22

 bem_badem, на 23 Oct 2010, 16:42, каза:

Колегата най-вероятно е много прав!Мойта след процедурата по почистването си я запалих с яко въртене,ок мъкааа голяма и пушилка,но запали!Всичко добре до следващият ден!Въртя,неще!Пак въртя,пак неще,чак от 4 път запали.Обадих се на Боби(Shades)и той ме посъветва да погледна филтъра дали има въздух.Проверих,нямаше,палеше без проблем следващите дни без проблем до днес! Тази сутрин ми разказа играта от въртене и доливане на нафта във филтъра....както и да е запали накрая! Та въпросът ми е към bojo06,понеже няма от къде да си намеря помпичка от Лада в Англия,някакъв друг метод също така ефикасен има ли или не? И възмозно ли е да се е прецакала въпросната ГНП на колата?
Мерси!

Най-вероятно имаш друг проблем- напукани маркучета за обратното гориво, проблеми с ,,О" пръстените и уплътненията по горивния филтър, уплътненията на дюзите и т.н. Колкото до помпата за обезвъздушаване, има много автомобили на които фабрично са монтирани такива помпички. Ако количеството на горивото във филтъра е намаляло , то 100% има засмукване на въздух. За обезвъздушаването ТУК
Мнението беше редактирано от bojo06: 23 октомври 2010 - 20:52
Отговори

bem_badem снимка bem_badem 24 октомври 2010 - 01:31

 bojo06, на 23 Oct 2010, 17:22, каза:

Най-вероятно имаш друг проблем- напукани маркучета за обратното гориво, проблеми с ,,О" пръстените и уплътненията по горивния филтър, уплътненията на дюзите и т.н. Колкото до помпата за обезвъздушаване, има много автомобили на които фабрично са монтирани такива помпички. Ако количеството на горивото във филтъра е намаляло , то 100% има засмукване на въздух. За обезвъздушаването ТУК


Благодаря ти за отговора!Една мисъл ме навежда на мисълта,че нещо с помпата може да се е прецакало,защото аз гореспоменатите от теб неща не сам ги докосвал,а колата преди интервенцията си беше ОК!Палеше си без проблем,дори и след като сам си сменял филтъра.Колко време отнема на системата да се обезвъсдуши от самосебе си?
Отговори

bojo06 снимка bojo06 24 октомври 2010 - 08:56

 bem_badem, на 24 Oct 2010, 2:31, каза:

Благодаря ти за отговора!Една мисъл ме навежда на мисълта,че нещо с помпата може да се е прецакало,защото аз гореспоменатите от теб неща не сам ги докосвал,а колата преди интервенцията си беше ОК!Палеше си без проблем,дори и след като сам си сменял филтъра.Колко време отнема на системата да се обезвъсдуши от самосебе си?

Не е препоръчително системата да се обезвъздушава сама! Не се препоръчва, защото всички триещи се части в помпата стават уязвими от задиране. За какви проблеми с ГНП-то споменаваш, след като казваш, че нивото на горивото във филтърната кутия е намаляло!?!
Отговори

hudson снимка hudson 24 октомври 2010 - 09:14

 bem_badem, на 23 Oct 2010, 15:42, каза:

И възмозно ли е да се е прецакала въпросната ГНП на колата?

Ако ти се е прецакала помпата, въобще няма да запалиш - нито с въртене, нито с дърпане или бутане.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 24 октомври 2010 - 09:43

Според мен въздуха е на високото налягане
Мисля си, че трябва след като се свалят тръбите към дюзите от помпата да се обезвъздушат и те като при по старите дизели.
Слагат се тръбите и се стягат само от към помпата а горе към дюзите се навиват на ръка.След това някой върти ключа на стартер а другия стяга тръбичките една по една след като започне от тях да излиза нафта.
Отговори

asensio снимка asensio 29 октомври 2010 - 12:09

.
Мнението беше редактирано от asensio: 29 октомври 2010 - 12:09
Отговори

radoev снимка radoev 16 ноември 2010 - 08:57

След почистването на колекторите и смяна на гарнитури се оказа, че са ми напукани маркучетата за обратно гориво. Смених ги заедно с тройниците и си реших проблема с обезвъздушаването като монтирах инжектор с филтър от 46 годишното ми пежо 404 :) Мисля, че с нищо не е по-лош от този на Астрата...поне не е от пластмаса :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

dicthebig снимка dicthebig 01 декември 2010 - 11:52

 bem_badem, на 23 Oct 2010, 15:42, каза:

Колегата най-вероятно е много прав!Мойта след процедурата по почистването си я запалих с яко въртене,ок мъкааа голяма и пушилка,но запали!Всичко добре до следващият ден!Въртя,неще!Пак въртя,пак неще,чак от 4 път запали.Обадих се на Боби(Shades)и той ме посъветва да погледна филтъра дали има въздух.Проверих,нямаше,палеше без проблем следващите дни без проблем до днес! Тази сутрин ми разказа играта от въртене и доливане на нафта във филтъра....както и да е запали накрая! Та въпросът ми е към bojo06,понеже няма от къде да си намеря помпичка от Лада в Англия,някакъв друг метод също така ефикасен има ли или не? И възмозно ли е да се е прецакала въпросната ГНП на колата?
Мерси!


Рагаци, на опела дизела проблема е на помпата на Бош, VP44.
Eлектрониката и изгаря от прекомерно въртене на стартер, над 40 секунди.
Причината е , че прословутата платка се охлажда от преминаващата през помпата нафта и при смяна на елементи по горивната система се налага обезвъздушаване - за да запали колата.- Това е ясно, но за да не се върти на сухо, требе да се подкачи нафта с механична или ел. помпа.Същото става и при дърпане с цел обезвъждушаване.Прее.авате си помпите.

Имаше тук една история за един дет на нова година не искала да му запали колата и след нов акумулатор и дърпане - у сервиза му казали, че му е за смяна помпата и колата тръгнала.

При мен (на мойта и на клиенти опели), съм пробвал и правил различни неща, във връзка с въздух в системата, пушек при студен старт и с радост ще помогна със съвет и опит.
Отговори

hudson снимка hudson 01 декември 2010 - 13:14

 radoev, на 16 Nov 2010, 8:57, каза:

Смених ги заедно с тройниците и си реших проблема с обезвъздушаването като монтирах инжектор с филтър от 46 годишното ми пежо 404 :) Мисля, че с нищо не е по-лош от този на Астрата...поне не е от пластмаса :)

Да ти кажа ли едно огромно предимство на астрови филтър спрямо този на пежото?
На астрата филтъра е с ел. подгряване.
Но ти сам ще го разбереш като застудее зимата
Отговори

radoev снимка radoev 05 януари 2011 - 22:35

Знам, че е с подгряване...ако работи :) Палих успешно при -12, не казвам, че филтъра на Астрата е неудачен, просто този ми се струва по-здрав и удобен за обезъздушаване на системата. Астрата ми е на 450 000км и не съм се надявал че ще пали под 0гр, но засега работи отлично :) така, че не държа особено на това подгряване. Запазил съм оригиналния филтър и мога да го монтирам веднага ако се наложи.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 05 януари 2011 - 22:43

Няма страшно, това подгряване е поредната ненужна глупост.
Отговори

hudson снимка hudson 05 януари 2011 - 22:59

Това може да го каже само човек, който не е сменял на път при минус 15° горивен филтър, който не се вижда от парафин.
Отговори

radoev снимка radoev 06 януари 2011 - 18:37

 hudson, на 05 Jan 2011, 22:59, каза:

Това може да го каже само човек, който не е сменял на път при минус 15° горивен филтър, който не се вижда от парафин.

Сменял съм на Астра 1.6 Д , но проблема не е във филтъра а в боклука, който се продава в БГ вместо нафта.
Отговори

doctordre снимка doctordre 07 януари 2011 - 09:37

Ако беше читава системата за картерна вентилация може би нямаше толкова често да трябва да се чисти тоя скапан колектор (поне при мен). Последния път като го отворих се хванах за главата, не бях виждал никога такава помия! Поне при мен от отдушника си хвърля масълце и съответно турбото грижливо го разпределя по пътя напред- маркучи, кулер, колектор, вихрови клапи... Освен това, връзката между турбото и тръбата, която минава над двигателя, осигурява хубав лъскав маслен филм върху свещите и обкръжаващата ги ламаринка, идилия... :icon_wink2:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 януари 2011 - 11:01

Нали се коментираше вариант с някакъв филтър/маслоуловител за въпросната цел, или не беше за точно тия газове ?
Отговори

doctordre снимка doctordre 07 януари 2011 - 12:32

Аз бях пуснал такава тема за вентилацията на картерните газове и в скоро време ще си взема едно такова канче, само да намеря някой лев че не са евтини. По принцип би трябвало фабричната система да работи, но може би с времето и големия пробег вече не функционира нормално, а тя е вградена в главата (не знам какво точно представлява, в сервизната програма пише само "integrated in engine"...). Общо взето тоя проблем е при всички турбо мотори, и бензинови и дизелови. Ще пробвам с маслоуловител в скоро време да видя дали ще има поне малко подобрение, много бързо иначе се отлагат маслените пари, и в комбинация с малко прашинки от въздуха става страшен пастет!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg