Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Капачка на масления филтър?

nedqlkow снимка nedqlkow 14 декември 2019 - 13:43

Здравейте колеги,
първо съжалявам, че отварям втора тема, но положението е на зор и ми се ще да получа колкото се може по-бързо мнения, за да реша какво да правя. Накратко, тази сутрин смених маслото на Opel Zafira A, 2000г., 1.8 бензин, 125 коня. Всичко протече нормално, с изключение на едно нещо.
При последната смяна, явно капачката на масления филтър е била пренатегната и просто развиване нямаше. Хората в сервиза, които извършваха смяната ми обясниха, че резбата се е скапала от пренатягането и единствения вариант да се свали капачката е да се счупи, за да може да се смени филтъра и да се сложи нова след това. От немай къде се съгласих, тъй като така и така маслото вече беше източено и трябваше да избирам или да се налива новото масло в стария замърсен филтър или да се счупи тази капачка и да се подмени все пак.

Така или иначе в един момент в бъдеще ще се наложи да се смени филтъра, така че вариантът с използването на стария ми се стори неприемлив и затова се съгласих старата да бъде махната по втория начин. Това, което ме притеснява е, че за съжаление в сервиза нямаха алуминиева, като старата, а разполагаха с пластмасова, която респективно бе сложена на мястото на старата. Абсолютно същата е като размери и външен вид, единствената разлика е, че не е алуминиева.

Това, което ме притеснява е, че въпросната капачка се намира в непосредствена близост до двигателя, генерацията и колектора, тоест логично е в близост до по-високи температури, с оглед на загряването на колата при движение. Има ли риск от топлината да се стигне до разтопяването на капачката и създаването на допълнителни проблеми или мога да карам спокойно?

За да е по-ясно какво имам предвид, тъй като вероятно не го обяснявам както трябва, ето това е въпросната капачка - https://ibb.co/cxgGw67
Мнението беше редактирано от nedqlkow: 14 декември 2019 - 13:46
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 14 декември 2019 - 18:13

Защо не отидеш в някоя морга и да си вземеш алуминиева?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 декември 2019 - 18:45

Нищо и няма, не се занимавай с глупости!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 декември 2019 - 19:21

На всички по- нови коли са такива. Карай си колата с кеф!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 декември 2019 - 19:22
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 14 декември 2019 - 19:56

Е да де, но на по-новите коли самата капачка не е ли по-далечко от колектора и генерацията. При мен е буквално 1 сантиметър.

Иначе намерих втора ръка от абсолютно същата кола като моята, утре ще ми я донесат. Слагам я и дано при следващата смяна да не ми се налага пак да се занимавам.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 декември 2019 - 21:07

Защо пускаш тема, след като си си наумил да я махнеш?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 декември 2019 - 21:07

Ако така ще спиш спокойно- сменяй:-)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 декември 2019 - 21:44

Ужас.... Закривай :Topic-is-closed-bg:
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 15 декември 2019 - 09:37

Не съм си наумил да я махам, исках да видя какво мислите. Просто имах възможност да я намеря, без да ми се налага да я плащам, че даже да ми я и донесат. Старата, която е на колата в момента, ще си остане като резервна, в случай че тази създаде проблем при следващата смяна на маслото.
По никакъв начин не поставям под съмнение това, което ми казвате, не ме разбирайте погрешно. Много пъти съм задавал въпроси и точно вашите съвети са ми помагали :)
Мнението беше редактирано от nedqlkow: 15 декември 2019 - 09:39
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 декември 2019 - 10:15

Като я сменяш, намажи резбата с графитна смазка.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg