Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Транспондер обучаване? Имобилайзер система II !

dminchev снимка dminchev 17 април 2012 - 10:20

Ясно, а ако ползвам CIM модула, който си е към работещия ключ. По този начин не би трябвало да се налага обучаване или бъркам?
Мнението беше редактирано от dminchev: 17 април 2012 - 10:21
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 22 април 2012 - 17:10

става но трябва да ресетнеш всички модули с твоя секюрити код, после да им смениш кода на купето с този от новия ЦИМ и да ги ожениш отново с неговия секюрити код след това да ги конфигурираш отново както са били...
Отговори

kleveta снимка kleveta 16 юни 2012 - 23:33

Така колеги изчетох цялата тема.аз имам наи обикновенни ключове без копчета за отключване и заключване,нямам и дистанционно но имам централно,та въпроса ми е от къде мога да си купя дистанционно и да ли може да се обучи да ми отключва и заключва вратите ?да ли имам чип в ключа?и общо взето каква е процедурата ?Колата е вектра В 97-ма година
Мнението беше редактирано от kleveta: 16 юни 2012 - 23:43
Отговори

bollbe снимка bollbe 07 ноември 2012 - 20:48

Здравейте колеги,искам да попитам някой знае ли колко цифрен е carpass pin кода за компютъра на колата.Питам за вектра б.x18xe1.
Мнението беше редактирано от bollbe: 07 ноември 2012 - 20:48
Отговори

veskomushkov снимка veskomushkov 08 ноември 2012 - 14:08

Здравейте, и аз искам да питам понеже имам само един ключ и той се счупи и сега дали мога да си взема отнякъде стар ключ и да се програмира дистанционното да си работи и евентуално от къде мога да си поръчам платката за дистанционното и транспондера - официалните вносители отпадат,защото не мога да дам 300-400лв за ключ.колата е астра Г 1999година. :helpsmilie:
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 08 ноември 2012 - 14:37

 veskomushkov, на 08 ноември 2012 - 14:08, каза:

Здравейте, и аз искам да питам понеже имам само един ключ и той се счупи и сега дали мога да си взема отнякъде стар ключ и да се програмира дистанционното да си работи и евентуално от къде мога да си поръчам платката за дистанционното и транспондера - официалните вносители отпадат,защото не мога да дам 300-400лв за ключ.колата е астра Г 1999година. :helpsmilie:

Тук в София ми направиха направо нов ключ с чипа вътре и го програмираха веднага в ключарско ателие и стана за 15 мин. цялата история ,а ключа е 1:1 с оригиналния и на външен вид и като работа. Струваше ми 75 лв. всичко.
Отговори

hudson снимка hudson 08 ноември 2012 - 17:55

 bollbe, на 07 ноември 2012 - 20:48, каза:

Здравейте колеги,искам да попитам някой знае ли колко цифрен е carpass pin кода за компютъра на колата.Питам за вектра б.x18xe1.

На всички опели е 4 цифрен
Отговори

dilinjar снимка dilinjar 14 януари 2013 - 08:27

 hudson, на 08 ноември 2012 - 17:55, каза:

На всички опели е 4 цифрен

А при мен постоянно си забравя кодовете от ключа към колата-така казват всички при които ходя-5лв.,10лв.Та е каже ли някой каква е магията с ключа?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 януари 2013 - 08:57

 dilinjar, на 14 януари 2013 - 08:27, каза:



-Само аз ли не схващам, какво каза/питаш !? :confused:
Отговори

niki82 снимка niki82 14 януари 2013 - 11:10

 dilinjar, на 14 януари 2013 - 08:27, каза:

А при мен постоянно си забравя кодовете от ключа към колата-така казват всички при които ходя-5лв.,10лв.Та е каже ли някой каква е магията с ключа?



Да ти проверят спойките на платката в ключа може да има пропукана спойка ,а програмирането пробвай като сложиш ключа на контакт натискаш последователно копчетата за отключване и заключване и вадиш и пробваш.
Отговори

dilinjar снимка dilinjar 14 януари 2013 - 12:24

 niki82, на 14 януари 2013 - 11:10, каза:

Да ти проверят спойките на платката в ключа може да има пропукана спойка ,а програмирането пробвай като сложиш ключа на контакт натискаш последователно копчетата за отключване и заключване и вадиш и пробваш.

За сега има разпоено в ключа,другото ще гледам после.Благодаря..........
Отговори

STEFANAKI85 снимка STEFANAKI85 17 януари 2013 - 10:44

Ako транспондера в оригиналния ключ се "клонира" трябва ли пак да се закача колата към комп и да се добавя ключът???
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 януари 2013 - 11:00

 STEFANAKI85, на 17 януари 2013 - 10:44, каза:

Ako транспондера в оригиналния ключ се "клонира" трябва ли пак да се закача колата към комп и да се добавя ключът???


-Ако взимаш празен чип/транспондер - през OP-COM, иначе просто няма как..
Отговори

милен златев снимка милен златев 09 февруари 2013 - 12:14

Здравейте,някой може ли да ми каже как точно да обуча дистанционно от друга кола към моята,защото 2 дни нещо не ми се получава с оп кома
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 февруари 2013 - 13:28

Има три производителя на тези дистанционни, въпреки че външно не се различават, и не са взаимозаменяеми :( . Аз също минах по този път и сега имам едно дистанционно което не ми върши работа. Могат да се различат само по платката която е вътре, разликата между тях е очевадна. Поздрави.
Отговори

милен златев снимка милен златев 09 февруари 2013 - 19:38

1към 1 са вътре погледнах ги
Отговори

помагащ снимка помагащ 09 февруари 2013 - 19:54

 Shmortz, на 16 април 2012 - 14:35, каза:

при вектра Ц единствения вариант за използване на стар ключ е свалянето на чипа и програмирането му като нов за да може да се използва отново, обаче до колкото знам няма нито едно евтино устройство което може да го прави...

невярно колега отдавна има начин да се използват и стари кл'чове . има оборудване скоето се чете кода от транспондера и се разписва в проца или еепрома зависи от ЦИМА .
Отговори

ГостDiscovery_* 15 юли 2013 - 14:14

Колеги на мен проблема ми е че ключа се обучава, но колата не го помни дълго само за 1-2 заключвания и отключвания.Имате ли някакви идеи от какво може да е, и евентуално как да го оправя ?
Отговори

Di4o снимка Di4o 21 август 2013 - 22:04

Някой знае ли как може да се извлече секюрити кода на вектра Б 98ма година защото нямам картончето на което пише този пинкод и не може да се обучи ключа?
Отговори

svetoslav1 снимка svetoslav1 22 август 2013 - 13:34





При ключар,или с големият талон при официален вносител,зависи къде ти е по изгодно,при вносителите казват че е 50лв!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg