Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Теч на масло близо до маслен филтър (решено)

htx снимка htx 03 ноември 2012 - 13:45

Здравейте колеги! От известно време колата капе масло точно толкова, колкото да ми освини гаража и чак наскоро разбрах откъде тече и кога: САМО при студен двигател, потича малка (3-4 капки) струйка там, където тялото, което държи филтъра, и двигателя се съединяват (подчертал съм точно къде на по-долната снимка). Масленият филтър е чисто нов, сменен преди месец в Generous Auto и теча го имаше и преди това. Така:
1. Това "тяло" има ли уплътнение, което се сменя, или се взима направо ново такова?
2. Какъв е варианта да е пренавито и от това да е прецакана резбата му и какво се прави тогава?
3. До колкото разбрах има адаптори за конверсия, с които мога да сложа нов стандартен филтър, на мястото на сегашния. Заслужава ли си занимавката и ако да, откъде мога да намеря такъв?

Публикувано изображение

Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от htx: 23 ноември 2012 - 23:21
Отговори

opelfen снимка opelfen 03 ноември 2012 - 14:13

и на мен там ми течеше има гарнитура която се сменя 20 лв от стефанов струваше
Отговори

titan22 снимка titan22 03 ноември 2012 - 14:45

Има вероятност фланеца на който ляга филтъра да е разхлабен и да протича по малко масло.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 ноември 2012 - 17:52

Или пукнат корпус.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 03 ноември 2012 - 18:06
Отговори

htx снимка htx 23 ноември 2012 - 23:20

Здравейте отново! Оправих теча с ново уплътнение между двигателя и тялото на масления филтър (старото се беше втвърдило като камък). Самото уплътнение може да видите на тази снимка (отдясно):
Публикувано изображение
Струва 14,40 лв. от Bulvaria. Голяма помощ при разглобяването бяха тези теми:
http://www.opelclub....howtopic=100339
http://www.opelclub....showtopic=64217
Благодаря!
Мнението беше редактирано от htx: 24 ноември 2012 - 02:29
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 07 декември 2012 - 00:04

Здравейте,
ще си позволя да ползвам темата на колегата. При мен случея е малко по-различен. Освен че сълзи масло и всичко около тялото е омаслено, капачката на въпросната капсула, в която стои масления филтър (елемента имам предвид) е така затегната, че не помръдва.
Вече имам сериозни и основателни съмнения, че масления филтър не е сменян поне от 20 000км, точно защото никой не е могъл да отвие капачката и да подмени елемента.

Днес се понапънах с ключа, но капачката дори и не иска да чуе за развиване. Реслутатът след като вкарах гедоретп в употреба е четърт оборот на цялата капсула и счупен ограничител.

Много се уплаших, да не съм прецакал нещо блока, понеже на всеки му е ясно както значи прецакан блок.

Оставих го така, утре или в неделя ще пробвам пак да продължа с ремонта. Попрочетох из форума - ясно ми е, че трябва да сваля цялата капсула и съответно или да развия някак си капачката, или да подменя цялата капсула с нова. Уплътнението е ясно,, че ще се сменя.

Въпроса ми е, дали така при запеклата капачка мога просто да развия капсулата, има ли някакви пинизи...с две думи моял за помощ и допълнителна информация по процеса. На всичкото отгоре съм и извън България...мисля, че и това допринася за още допълнителен стрес...

А на този "майстор", който е стегнал така капачата му пожелавам дълголетие, здраве и най-вече да е жива и здрава майка му и сестра му, и жена му......

Моля за съвети, наистина съм много притеснен

Поздрави
Отговори

talatinov снимка talatinov 07 декември 2012 - 19:36

Здрасти,и аз имах проблем при първата смяна на маслото и филтъра,счупих корпуса,но него сменявах аз дръпнаха до един сервиз.Взеха ми 94лв,за работа 20 и за тяло GM 74 лв.
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 07 декември 2012 - 20:39

Проблема има развитие. Не е чак толкова страшно, колко ми изглеждаше вчера.
За да отделя корпуса от блока трябва да извадя първо капачката. Проблема е, че капачката е като заварена ма**цата й....
Като я напъна с гедорето и тръгва директно целият корпус да превърта. Ограничителя го строших още вчереа.
Някакви съвети как да я извадя или директно трябва да я счупя? Така и така съм решил да купя нов корпус.
Мнението беше редактирано от ves_v8: 07 декември 2012 - 20:40
Отговори

doko снимка doko 21 февруари 2013 - 22:50

Здравейте. За да не отварям нова тема ще си задам въпроса тук. Около мястото от където ми излиза лявата попуоска е намаслено. Не много но достатъчно за де собърне внимание. Доколкото съм информиран това са семерингите нали? Интересува ме ремонта какво ще представлява и какви пари горе-долу ще дойде. Двигателя ще се сваля ли? Реглаж на предница ще се прави ли след това?
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 13 януари 2016 - 22:05

Колеги,ще се възползвам от темата за теч на масло от масленят филтър,да не отварям нова.

Филтърът е омаслен и където се завива капачката,когато я запалих тази сутрин,излезе мнооого малко мехурче. Масло не е загубила но е видимо омаслен.
Исках да ви попитам дали има някакво уплътнение между филтъра и капачката,което трябва да се смени или просто е дошло време на тялото?
Колата е Опел Астра H Z17DTH 101 к.с. 2004г.
Мнението беше редактирано от Pesho100: 13 януари 2016 - 22:06
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 14 януари 2016 - 10:40

Проблемът е решен. Благодаря за отзива,колеги :)
Отговори

MGW снимка MGW 11 август 2017 - 04:07

 htx, на 23 ноември 2012 - 23:20, каза:

Здравейте отново! Оправих теча с ново уплътнение между двигателя и тялото на масления филтър (старото се беше втвърдило като камък). Самото уплътнение може да видите на тази снимка (отдясно):
Публикувано изображение
Струва 14,40 лв. от Bulvaria. Голяма помощ при разглобяването бяха тези теми:
http://www.opelclub....howtopic=100339
http://www.opelclub....showtopic=64217
Благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg