Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за чип-тунинг въпроси

HEFE снимка HEFE 02 декември 2005 - 15:36

Колега и сам можеш да си го монтираш, ето ти схемата
Публикувано изображение
Разгледай малко по-подробно сайта, там има контакти, няколко e-mail-a и GSM на който да се обадиш, също така има и цените на различните модели за твое улеснение

Цитат

Цена: (60-85)лева в зависимост от типа на колата. Цената зависи от това дали в устройството има монтиран ел. комутатор или не и неговата модификация. Напр. за Samara, VW, Audi, които имат външен ел. комутатор, цената е минималната от посочения ценови диапазон, защото в устройството не се монтира ел. комутатор. Максималната цена е за автомобили без ел. комутатор и бобина+времеви данни, изискващи два Power MOS FET транзистора. Средната цена е за автомобили, за които е достатъчен един такъв мощен транзистор. Ползването на IGBT е необосновано икономически!



Относно JetSpark2: Необходимо е да притежавате notebook(laptop) със сериен RS232C порт. Трябва ви и специален кабел, в който е интегриран комуникационен процесор за връзка между JetSpark2 и компютъра. Тъй като кабела изглежда като къс преходник на DB9 (RS232), трябва да си купите и удължителен кабел, ако искате да параметризирате JetSpark2 от купето на колата. Иначе специалният кабел има достатъчна дължина за работа с laptop при мотора на колата, където е монтиран JetSpark2. Естествено при поръчка мога да ви осигуря такъв кабел, но тъй като той е стандартен и го има по магазините, аз не го произвеждам. Цената на JetSpark2 е 130 лв. JetSpark2 е разработен за ползване в сервизи и за хора, които които разбират какво правят, модифицирайки добавъчната крива на предварение. Незнанието и опитите с голямо предварение могат да доведат до детонации, което никак не е добре за двигателя.

Но все пак го прегледай защото ако решиш да вземеш втория предлагат и безплатен software
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 03 декември 2005 - 12:32

Абе JetSpark2 ми се струва малко разправия, нито имам лаптоп, нито някакъв си кабел................. :bubbarubb: Незнам дали е нещо много по-добро от единицата??? Какво ви е мнението, защото съм се навил много да си купя едно от двете.................. :kinggrin: :clap: :thu:
Отговори

HEFE снимка HEFE 03 декември 2005 - 18:55

Чистата работа е да си вземеш единицата нито ти трябва лаптоп нито пък трябва да имаш някакви познания за да го настройваш
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 03 декември 2005 - 21:14

HEFE, на Dec 3 2005, 07:55 PM, каза:

Чистата работа е да си вземеш единицата нито ти трябва лаптоп нито пък трябва да имаш някакви познания за да го настройваш
<{POST_SNAPBACK}>


И аз така мисля.............. :kinggrin:
Отговори

peponio снимка peponio 04 декември 2005 - 01:22

единицата какво прави?? и колко струва :kinggrin:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 04 декември 2005 - 20:07

peponio, на Dec 4 2005, 02:22 AM, каза:

единицата какво прави?? и колко струва :kinggrin:
<{POST_SNAPBACK}>


За мойта вектра е 65лв и вече си го поръчах :thu: :clap: :thu:
JetSpark
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 08 декември 2005 - 18:25

schumi.fan, на Dec 4 2005, 08:07 PM, каза:

peponio, на Dec 4 2005, 02:22 AM, каза:

единицата какво прави?? и колко струва :kinggrin:
<{POST_SNAPBACK}>


За мойта вектра е 65лв и вече си го поръчах :clap: :thu: :thu:
JetSpark
<{POST_SNAPBACK}>


Ефекта след монтажа има ли?
Отговори

Гостaleko__* 08 декември 2005 - 19:21

:kinggrin: JetSpark :clap: - лудница тръгна като на бензин!!!
Отговори

vectra снимка vectra 08 декември 2005 - 19:25

aleko_, на Dec 8 2005, 07:21 PM, каза:

:kinggrin: JetSpark :clap:  - лудница тръгна като на бензин!!!
<{POST_SNAPBACK}>



Ееее брат дай малко инфо де..на какъв мотор, откъде, как, какви парички излезе всичко...иначе честитка
Отговори

peponio снимка peponio 09 декември 2005 - 02:42

така и не разбрах как действа тази макина и какво точно прави и на какъв принцип,в сайта инфото е тип-зарибявка на клиента,ти кой вариант си сложил....и чак пък да е лудница,мога да те пробвам на газ,аз съм си сток :D
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 09 декември 2005 - 11:30

BENITO, на Dec 8 2005, 07:25 PM, каза:

schumi.fan, на Dec 4 2005, 08:07 PM, каза:

peponio, на Dec 4 2005, 02:22 AM, каза:

единицата какво прави?? и колко струва :kinggrin:
<{POST_SNAPBACK}>


За мойта вектра е 65лв и вече си го поръчах :clap: :thu: :thu:
JetSpark
<{POST_SNAPBACK}>


Ефекта след монтажа има ли?
<{POST_SNAPBACK}>


Още не съм го монтирал! Някой може ли да ме светне къде се намира Control Unit във вектра и какво представлява клапана за газ и къде се намира че да мога да го сложа!!!!!!!!!!!!!!!!!! Той човека ми пратил схема, ма аз незнам къде кво има в колата ми :thu: :thu: :thu:
Отговори

Гостaleko__* 09 декември 2005 - 11:53

Сложил съм JetSpark1 , ДВГ- то ми е 1.8 моно, цялата работа излиза 70 лв със куриера :) . Самата джаджа се слага за 20 мин има няма. Моята щайга съм я скопил на газ колкото да вдига 120 мах, сега с тая работа не съм я пробвал още, но имам чувството, че ще е голяма разликата в скоростта. За разхода на газ няма да казвам нищо преди да я засека в нормален режим на експлоатация :kinggrin: :clap:
Отговори

ASCONA 1.6N снимка ASCONA 1.6N 09 декември 2005 - 12:01

Само да поясня - за джет спарк 1 цената е около 60-70 лв. но само ако пасва с комутатора иначе отива двойно. Това ми го каза момчето което се занимава с това. За колегите от София той се намира в Надежда 1.
Относно принципа на действие и монтаж - както е написал колегата джаджата променя ъгъла на изпреварване на подаване на искрата когато карате на газ и така се получава оптимална работа на двигателя както на бензин така и на газ. Устройството взима захранване от клапана за газта.

За сведение устройството е съвместима с комутатор Бош със седемте извода и цената е 60 лв / интересувал съм се за моята/
Отговори

ASCONA 1.6N снимка ASCONA 1.6N 09 декември 2005 - 12:37

Съгласен с поправката ;) :kinggrin:
Отговори

peponio снимка peponio 09 декември 2005 - 13:11

незнам,аз не виждам нужда да слагам такава джаджа,на газ съм и всичко си ми е наред,колата се държи прекрасно,вдига си 180 без проблеми на газ,разхода в града е около 10-11л а извънградско 7.5-8л :dancin:
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 09 декември 2005 - 13:55

Айде пиши после резултати??
за колко време ти го доставиха и колко плати общо?
На моята сигурно ще е същия като твоя?
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 09 декември 2005 - 16:46

bisrvas, на Dec 9 2005, 02:55 PM, каза:

Айде пиши после резултати??
за колко време ти го доставиха и колко плати общо?
На моята сигурно ще е същия като твоя?
<{POST_SNAPBACK}>


Мн се ядосвам, къде се намира този електроонно оправляващ блок???
Общо 69лв с доставката! Изпратиха го вторник и в сряда следобед беше вече в ловеч!
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 09 декември 2005 - 16:54

ми на мен, има някаква букса в пластмасова кутия при двигателя, срещу шофьора . Оттам включи куплунг за диагностика на ЕКУ??
имаше някаква тема за самодиагностика във форума? Виж дано помогне нещо, ако не пиши и ще мислим(питаме) :kinggrin:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 09 декември 2005 - 21:33

Намерих го това чудо, обаче там има над 40 кабела и изобщо не захващам кво да правя??? Някой ако има опит по въпроса, моля да сподели........... :flag:

Ей сега си чатих със Jethro и той ми обясни всичко, утре го правя и се надявам всичко да е ок.......................
Мнението беше редактирано от schumi.fan: 09 декември 2005 - 22:15
Отговори

Гостaleko__* 10 декември 2005 - 01:44

peponio, на Dec 9 2005, 01:11 PM, каза:

незнам,аз не виждам нужда да слагам такава джаджа,на газ съм и всичко си ми е наред,колата се държи прекрасно,вдига си 180 без проблеми на газ,разхода в града е около 10-11л а извънградско 7.5-8л :dancin:
<{POST_SNAPBACK}>


Братле, никой не те кара, да си я слагаш тая работа. Ако има начин вземи кутийката от някой с ДВГ като твоето и я пробвай!!! 10000000000% ще има разлика към по- добро. Разликата е чувствителна и е по- евтино от чип, гаранция... :newsm65:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg