Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Варианти за тунинг на X20XEV, както и разликите му с X20XER

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 24 май 2009 - 10:28

Извинявам се че се меся и аз в темата но мога да изкажа мнение от личен опит.
До миналата година карах Астра ХЕ а сега карам Вектра А ХЕВ 4х4.
ХЕто вървеше супер но след 3000об а ХЕВа от 1500об. се дърпа повече от астрата ми като се има в предвит че вектрата е 4х4.
Следователно преди да се купи една кола трябва да се помисли за какво ще я ползва човек иначе после с тия преправян ки се хвърлят много пари излишни.
Аз лично ако имам пари бих карал Вектра ЛЕТ там нещата са супер.


А относно тия тръби пред колектора на ХЕВ ако ги махна ще имал някакъв проблем след това,аз вече съм изкормил катализатора така че не играят ролия така ли.
Отговори

gospod_ снимка gospod_ 25 май 2009 - 20:10

да ви се пофаля с оригиналния изпускател едно малко полиране на дросела и 4 дена настройки свещи чипче и на 95 бензин ние истина тва колко въри :newsm05_41: следва изпускатели които ми излизат около 200 лв с труда инжектури на 300 + сс трябва да си измеря бенз помпа какво налягане прави некой да знае? и бенз регулатор
Мнението беше редактирано от gospod_: 28 май 2009 - 11:19
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 28 май 2009 - 10:27

колега как така си изпилил дросела?? и колко ти взеха
Отговори

GarrettFen снимка GarrettFen 03 юни 2009 - 22:05

А аз искам да питам,Някои имам ли представа дали на Астра Г ХЕВ може да се сложи софтуера на ХЕР.Всъшност аз пробжах вече и с нормално програмиране през ТЕХ 2 не стана ВИН-а ме бърка.Та някои с ОПЦ ХЕР може ли да ми прати Вин-а на количката си за да пробвам кви простотии ще станат.
Отговори

vinchenco79 снимка vinchenco79 24 юни 2009 - 19:22

колеги искам да попитам,ако сложа само чип на вектра б-x20xev,мога ли да я докарам до 150 коня при положение че сега е 136,без катализатор.насочил съм се към ви-макс тунинг,там добри ли са пичовете,някой ако е слагал там да ми помогне със съвет моля <_< :mhihi:
Мнението беше редактирано от vinchenco79: 24 юни 2009 - 19:27
Отговори

yasmania снимка yasmania 24 юни 2009 - 20:30

Явно не зачиташ хорското мнение - НЕМОЖЕ бе човек, нема такива филми . . .В-мах . . . добри са момчетата, но много фантастики има в сайта с числата . Но така е навсякъде.
Мнението беше редактирано от yasmania: 24 юни 2009 - 20:31
Отговори

vinchenco79 снимка vinchenco79 24 юни 2009 - 21:41

 yasmania, на 24 Jun 2009, 09:30 PM, каза:

Явно не зачиташ хорското мнение - НЕМОЖЕ бе човек, нема такива филми . . .В-мах . . . добри са момчетата, но много фантастики има в сайта с числата . Но така е навсякъде.


напротив зачитам го колега,но никой не казва конкретно дали е слагал и какъв е ефекта след това,ти слагал ли си ?задавам ти директно въпроса <_<
Отговори

Оги снимка Оги 24 юни 2009 - 21:45

 vinchenco79, на 24 Jun 2009, 10:41 PM, каза:

напротив зачитам го колега,но никой не казва конкретно дали е слагал и какъв е ефекта след това,ти слагал ли си ?задавам ти директно въпроса :doh:


Ше стане 160 коня минимум човече .. тряа си убеден :doh:

.. или ако искаш приеми варианта, че Яската е мноо гаден лъжец и ще стане колата ти 150 коня, ма той иска да те измами и да караш бавна кола :mhihi:

Опит няма човека, по форумите кот' е чел това е <_<

Сори че така, но по темата е писано толкова много, че няма повече на къде! Ти може би искаш специално на тебе да се напише, защото твоя екотек е различен от другите?
Мнението беше редактирано от Оги: 24 юни 2009 - 21:48
Отговори

mantzel снимка mantzel 24 юни 2009 - 21:53

Явно няма да го бъде тоя двигател <_<
Отговори

yasmania снимка yasmania 24 юни 2009 - 22:05

Ем ко да ти кажа Пич - Огито ти е казал каквото трябва.

П.С. - виж в профила ми каква кола карам. В сайта дават мощност на колата ми с ЧИП-а без други доработки - 169 коня. ЕФЕКТА УАООООооо

И какво . . . Имам чип, Да. Нямам катализатор , също като теб. Но нещата не свършват до тук , имам и други някои МЕГА ЦЕННИ ПОДОБРЕНИЯ които дават допълнително ПАУЪР (K&N филтър, иридиум свещи, високоволтови кабели , дори съм си боядисал амортисьорчетата за отваряне на капака в червено . . .и знаеш ли какво:

СЪС тези неща, като чета какво пише по сайтовете и кутийките , МИНИМУМА ми в момента трябва да гони 190 коня. А каква е действителността знаеш ли ? Съмнявам се че при квалифицирана проверка, колата със или без ВСИЧКО ОТ ТОВА да даде разлика повече от 5 коня. И не го казвам за да се оплача .. колата си ми е наред, доволен съм, няма грешна инвестиция като ползваш правилни продукти, но просто НЕ СЪМ очаквал фантастични резултати, затова съм и доволен.

Казвам ти го от тази страна за да ме разбереш. Също така за да разбереш и защо след наливане на 150 - 200 или повече лв за Чип ще очакваш така да се е променила колата, и ще си се похвалил на толкова хора че ще я чипосваш, че чак след като ТУНИНГА бива факт, ще ти е неудобно да признаеш истината . . .И като те питат има ли ефект от чипа, с широка усмивка и свито сърце ще казваш ЛУД ЛИ СИ ВЕ ЗНАЕШ ЛИ как върви . ..


Това е по въпроса , немисля че мога да коментирам нещо повече. Казвам ти всичко това за да не останеш с впечатлението че просто чета една страница, и пиша същото в друга . . .
Отговори

Prilo снимка Prilo 25 юни 2009 - 07:15

 mantzel, на 24 Jun 2009, 10:53 PM, каза:

Явно няма да го бъде тоя двигател <_<

Ако имаш мерак и лев, може и да го бъде :mhihi:
Отговори

vinchenco79 снимка vinchenco79 25 юни 2009 - 11:55

[quote name='yasmania' date='24 Jun 2009, 11:05 PM' post='611161']
Ем ко да ти кажа Пич - Огито ти е казал каквото трябва.

П.С. - виж в профила ми каква кола карам. В сайта дават мощност на колата ми с ЧИП-а без други доработки - 169 коня. ЕФЕКТА УАООООооо

И какво . . . Имам чип, Да. Нямам катализатор , също като теб. Но нещата не свършват до тук , имам и други някои МЕГА ЦЕННИ ПОДОБРЕНИЯ които дават допълнително ПАУЪР (K&N филтър, иридиум свещи, високоволтови кабели , дори съм си боядисал амортисьорчетата за отваряне на капака в червено . . .и знаеш ли какво:

СЪС тези неща, като чета какво пише по сайтовете и кутийките , МИНИМУМА ми в момента трябва да гони 190 коня. А каква е действителността знаеш ли ? Съмнявам се че при квалифицирана проверка, колата със или без ВСИЧКО ОТ ТОВА да даде разлика повече от 5 коня. И не го казвам за да се оплача .. колата си ми е наред, доволен съм, няма грешна инвестиция като ползваш правилни продукти, но просто НЕ СЪМ очаквал фантастични резултати, затова съм и доволен.

Казвам ти го от тази страна за да ме разбереш. Също така за да разбереш и защо след наливане на 150 - 200 или повече лв за Чип ще очакваш така да се е променила колата, и ще си се похвалил на толкова хора че ще я чипосваш, че чак след като ТУНИНГА бива факт, ще ти е неудобно да признаеш истината . . .И като те питат има ли ефект от чипа, с широка усмивка и свито сърце ще казваш ЛУД ЛИ СИ ВЕ ЗНАЕШ ЛИ как върви . ..


Това е по въпроса , немисля че мога да коментирам нещо повече. Казвам ти всичко това за да не останеш с впечатлението че просто чета една страница, и пиша същото в друга . . .
[/quoteок

ок,разбрах те колега,точно това исках да чуя,аз не съм и очаквал друго де,мерси за откровенния отговор :doh: мисля че няма вече какво да си дискутира по тази тема от моя страна :mhihi: айде мерси все пак за инфото <_<
Отговори

irmscher0622 снимка irmscher0622 09 март 2010 - 19:02

зимаи един ц20лет с ф28 и не се расправяи с глупости :hahaha:
Отговори

Prilo снимка Prilo 10 март 2010 - 08:36

:hahaha: :hahaha: :moderator:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 11 март 2010 - 09:35

 vinchenco79, на 24 Jun 2009, 21:41, каза:

напротив зачитам го колега,но никой не казва конкретно дали е слагал и какъв е ефекта след това,ти слагал ли си ?задавам ти директно въпроса :icon_wink2:

aз бих им дал пари и колата ми само ако след чипа ми покажат дино и там пише 150 :) иначе... има и по-евтини чипари дето ще постигнеш същия ефект при тях. Без допълнителни доработки просто ще ти гори повече акто я пържиш, по-малко като я караш нормално и ще е идея по-сговорчива в ниските обороти, ще реагира по-бързо без замисляне. И евентуално по желание може да сменяш на повече обороти.

ПС от опит ти го казвам вече имам чип и някои други дреболии - има ефект.
Мнението беше редактирано от simbon4o: 11 март 2010 - 09:36
Отговори

Zygot снимка Zygot 11 март 2010 - 09:59

Ще ги разбиеш ли по пари нещата които си правил?
Въпреки че съм на газ смяната на изпускателя би трябвало да ми се отрази положително, нали? За чипа не съм сигурен.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 13 март 2010 - 21:02

ако става дума за мен
чип 170лв
колектор 50лв
фланец за него 40лв
монтаж не знам май към 50-60лв излиза
генерация - 100-на лв излиза
крайно гърне 100лв
хубаво масло за да влизаш на 7000 оборота без да те боли сърцето над 80лв

Сега се чудя с въздуха ко да прая че тоз сложен двупортов смукател на XEV ми е трън в г... и се чудя ко да сложа вместо него. Вариантите са ми С18ХЕ и Z20LET смукатели, първия е евтин и го има, втория дори навън струва маса пари и с малко доплащане минавам на по-палави начини да смуче въздух.

Следва:
ремонт 1500лв :D глава ревизия много и леко сваляне надолу, сегменти, гарнитури и ... очаквана компресия около 14-15 и трябва да почна да стрелям.

Това че си на газ е добре понеже аванса ти може да е по-агресивен. Газта е над 100 октана и ако сгъстиш много мотора е по-добре на газ от колкото на бенз.

ПС някаква идея как изглежда смукателя на Х20ХЕR или първата версия на XEV преди 95-та на вектра А?
Мнението беше редактирано от simbon4o: 13 март 2010 - 22:06
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 17 март 2010 - 10:48

ПС някаква идея как изглежда смукателя на Х20ХЕR или първата версия на XEV преди 95-та на вектра А?
[/quote]
Какво те интересува за първите колетори на ХЕВ че моята е с такива ако мога да помогна?
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 17 март 2010 - 13:16

 simbon4o, на 13 Mar 2010, 21:02, каза:

Сега се чудя с въздуха ко да прая че тоз сложен двупортов смукател на XEV ми е трън в г... и се чудя ко да сложа вместо него. Вариантите са ми С18ХЕ и Z20LET смукатели, първия е евтин и го има, втория дори навън струва маса пари и с малко доплащане минавам на по-палави начини да смуче въздух.


ОМЕГА Б 2,016В - всичкото XEV е хубав еднопътен смукател :)

какъвто търсиш....
Отговори

spasito снимка spasito 17 март 2010 - 13:32

Че какво му е на двупътния колектор данеби да има по малко малка пропускливост
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg