Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Разочарования от газ блу форс

radok снимка radok 31 октомври 2007 - 16:12

 DanZKi, на Oct 30 2007, 08:46 PM, каза:

Сега гледам са пуснали и няква добавка Блу Форс,която се слага отделно от газта и стига за 20 литра газ...

Как може да се сложи добавка в газта :bravoo:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 31 октомври 2007 - 18:55

 radok, на Oct 31 2007, 04:12 PM, каза:

 DanZKi, на Oct 30 2007, 08:46 PM, каза:

Сега гледам са пуснали и няква добавка Блу Форс,която се слага отделно от газта и стига за 20 литра газ...

Как може да се сложи добавка в газта :bravoo:


И аз това се учудих.Той ми каза как ставало,но не запомних точно.Утре ще го питам и ще пиша.Иначе добавката е в бутилчици като добавките за бенц и дизел хелиос,а цената е 1.78ЛВ :mhihi:
Отговори

Piron45 снимка Piron45 31 октомври 2007 - 19:01

Пробвах Блу-форса но не ми хареса. Нищо особено за рекламата която и правят.
Напоследък зареждам на Симона - Люлин и съм много доволен.
Преди няколко дни бях извън София и заредих на Лукойл - Самоков и останах много разочарован. В ниските обороти колата ми придърпва и не работи равномерно, няма мощност. Особено като е студена. С нетърпение чакам да свъши газта в бутилката.
Отговори

savior6 снимка savior6 31 октомври 2007 - 19:29

Вчера заредих бутилката 30л с блуфорс и побра 32литра, на бензиностанцията ми казаха "абе не гледай там какво пише гледай си бутилката".Определено яко ни работят с тоя блуфорс.А разход ми даде 14/100 при 9.5-10/100 с газ от лукойл.

БЕЗОБРАЗИЕ :bravoo: :mhihi:
Отговори

yavor_evg снимка yavor_evg 01 ноември 2007 - 20:37

Моето мнение е че почти няма разлика, много е субективно! Разлика Няма! :bravoo: Немога да преценя по разхода веднъж ми дава 14л после само 10! Koлата ми е (C18NZ). Иначе всички познати не пестят похвали!
Отговори

misho25 снимка misho25 05 ноември 2007 - 11:53

Тъй, сипах аз вчера за сефте на петрола на моста чавдар в София. Вярно работи с по-малко шум и вибрации колата като съм на престой и съвсем леко усещам че повече се наема като настъпя. За разход божа работа ще видя като свърши бутилката по стандартния ми маршрут :)
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 05 ноември 2007 - 13:23

 radok, на Oct 31 2007, 04:12 PM, каза:

 DanZKi, на Oct 30 2007, 08:46 PM, каза:

Сега гледам са пуснали и няква добавка Блу Форс,която се слага отделно от газта и стига за 20 литра газ...

Как може да се сложи добавка в газта :opel_forever:


Сега питах как се слага добавката.Наливала се в някакво метално съдче,слага се на клапата за зареждане и в него се вкарва пистолета за газта и така вкарва и добавката
Отговори

radok снимка radok 06 ноември 2007 - 16:17

 DanZKi, на Nov 5 2007, 01:23 PM, каза:

 radok, на Oct 31 2007, 04:12 PM, каза:

 DanZKi, на Oct 30 2007, 08:46 PM, каза:

Сега гледам са пуснали и няква добавка Блу Форс,която се слага отделно от газта и стига за 20 литра газ...

Как може да се сложи добавка в газта :opel_forever:


Сега питах как се слага добавката.Наливала се в някакво метално съдче,слага се на клапата за зареждане и в него се вкарва пистолета за газта и така вкарва и добавката

Все пак Петрол афишират уникална технология за смесване на добавката с газта. Явно не е много лесно да се смеси газ с нещо и после да върши работа. Да разбирам ли, че това "съдче" се продава по бензиностанциите и ако е така, в кои?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 06 ноември 2007 - 16:44

 radok, на Nov 6 2007, 04:17 PM, каза:

 DanZKi, на Nov 5 2007, 01:23 PM, каза:

 radok, на Oct 31 2007, 04:12 PM, каза:

 DanZKi, на Oct 30 2007, 08:46 PM, каза:

Сега гледам са пуснали и няква добавка Блу Форс,която се слага отделно от газта и стига за 20 литра газ...

Как може да се сложи добавка в газта :opel_forever:


Сега питах как се слага добавката.Наливала се в някакво метално съдче,слага се на клапата за зареждане и в него се вкарва пистолета за газта и така вкарва и добавката

Все пак Петрол афишират уникална технология за смесване на добавката с газта. Явно не е много лесно да се смеси газ с нещо и после да върши работа. Да разбирам ли, че това "съдче" се продава по бензиностанциите и ако е така, в кои?


Съдчето не се продава.Когато се слага добавката ти я слагат с него и си го прибират после.Зареждането беше на Петрол до окръжна болница
Отговори

Totogada снимка Totogada 06 ноември 2007 - 17:06

 savior6, на Oct 31 2007, 07:29 PM, каза:

Вчера заредих бутилката 30л с блуфорс и побра 32литра, на бензиностанцията ми казаха "абе не гледай там какво пише гледай си бутилката".Определено яко ни работят с тоя блуфорс.А разход ми даде 14/100 при 9.5-10/100 с газ от лукойл.

БЕЗОБРАЗИЕ :nau: :opel_forever:


Аз съм в същия филм.Бутилката ми 30литра.... побра 31,което е много за тази бутилка.
Тука в Сливен на синия Петрол ....мамят яко с литрите.(жалко,че много служебни коли зареждат газ с транскард и няма начин)
Колата вървеше в началото добре,след 1 2 седмици се ***** с газта.Всяко чудо за три дена.
Отговори

Prilo снимка Prilo 07 ноември 2007 - 18:28

Такаааа.....Трето зареждане за 20 кинта...131 км :opel_forever: Имайки в предвид,че поне 15км,са били на 5-а скорост.КРАЙ!!!!До тука с тая "хубава" газ.Снощи си се върнах на старата газстанция.Чак ми олекна.
Бай дъ уей.....Онзиден съм пуснал един мейл към Питроль с линк на темата.Да си четат хубаво отзивите ни и да мислят как да си оправят продукта.Аман от боклуци. :nau:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 ноември 2007 - 20:33

 Prilo, на Nov 7 2007, 06:28 PM, каза:

Бай дъ уей.....Онзиден съм пуснал един мейл към Питроль с линк на темата.Да си четат хубаво отзивите ни и да мислят как да си оправят продукта.Аман от боклуци. :opel_forever:

Браво, колега, добре си се сетил! Нека четат, нека знаят, че никой няма да им купува измислената газ.
Отговори

VENCI-GSI снимка VENCI-GSI 09 ноември 2007 - 18:30

колеги, май сме доста малко доволните от блу форса!аз карам служебна лада нива и има коренна разлика в палене,горене и вървене естествено в положителна насока! :beer: личната ми кола кадет гси също се справя доста добре!доста по пъргав в ниските,разход 9.5/10 градско в Плевен! :beer: Утре ще погледна изпаритела за мизерий и ако има ще пиша! :gsi:
Отговори

radok снимка radok 10 ноември 2007 - 16:05

 VENCI-GSI, на Nov 9 2007, 06:30 PM, каза:

колеги, май сме доста малко доволните от блу форса!аз карам служебна лада нива и има коренна разлика в палене,горене и вървене естествено в положителна насока! :beer: личната ми кола кадет гси също се справя доста добре!доста по пъргав в ниските,разход 9.5/10 градско в Плевен! :beer: Утре ще погледна изпаритела за мизерий и ако има ще пиша! :gsi:


Ако зареждаш в Плевен, кажи от коя газстанция? Може и да е боклук, но "Око да види, ръка да пипне". Може би зависи от настройки на изпартителя за да върви добре :beer:
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 10 ноември 2007 - 22:56

абе моля ви се бе,българска работа представям си ви кви бираджиски философи сте където ама каквото който и както направи все не сте доволни
аз лично ви казвам колата върви 100%по-добре има уникален ряз но поради факта че я карам бързо си гори и леко повечкок карам ли нормално всичко си е в нормите стига философствали бъдете обедени че тази газ е по-добра от другата нито сме 1994г да се лъжем нито някой има сметка да ви лъже
Отговори

VENCI-GSI снимка VENCI-GSI 11 ноември 2007 - 09:57

 radok, на Nov 10 2007, 04:05 PM, каза:

 VENCI-GSI, на Nov 9 2007, 06:30 PM, каза:

колеги, май сме доста малко доволните от блу форса!аз карам служебна лада нива и има коренна разлика в палене,горене и вървене естествено в положителна насока! :beer: личната ми кола кадет гси също се справя доста добре!доста по пъргав в ниските,разход 9.5/10 градско в Плевен! :beer: Утре ще погледна изпаритела за мизерий и ако има ще пиша! :gsi:


Ако зареждаш в Плевен, кажи от коя газстанция? Може и да е боклук, но "Око да види, ръка да пипне". Може би зависи от настройки на изпартителя за да върви добре :beer:

вчера отворих израрителя,нямаше капчица мизерия! :beer: газ зареждам на петролската бензиностанция горе при битака на колите!дори ми се наложи да завия с полувин оборот крановете защото се давеше с газ на тихи обороти! сега колата е в топ състояние! :beer: върви перфектно!
Отговори

radok снимка radok 11 ноември 2007 - 11:18

 VENCI-GSI, на Nov 11 2007, 09:57 AM, каза:

вчера отворих израрителя,нямаше капчица мизерия! :beer: газ зареждам на петролската бензиностанция горе при битака на колите!дори ми се наложи да завия с полувин оборот крановете защото се давеше с газ на тихи обороти! сега колата е в топ състояние! :beer: върви перфектно!

Мерси! Тия дни ще изразходя останалата газ в бутилката и отивам да сипя там. Между другото и на мен се наложи да позатворя крановте след като изстина времето. И при мен се давеше на тихите обороти но сега е добре :beer:
Отговори

nov снимка nov 14 ноември 2007 - 18:00

 Вымпел, на Nov 10 2007, 10:56 PM, каза:

абе моля ви се бе,българска работа представям си ви кви бираджиски философи сте където ама каквото който и както направи все не сте доволни
аз лично ви казвам колата върви 100%по-добре има уникален ряз но поради факта че я карам бързо си гори и леко повечкок карам ли нормално всичко си е в нормите стига философствали бъдете обедени че тази газ е по-добра от другата нито сме 1994г да се лъжем нито някой има сметка да ви лъже

Това дали сме "БИРАДЖИЙСКИ " философи сам можеш да разбереш като четеш колко недоволни има от тая"ГАЗ".
И как ще ме убедиш че тая газ е по-добра от другата като ми направи сума ти мизерии на изпарителя?
И не само на мен?
Между временно като си такъв защитник на тази газ,що не провериш във форум-а на Форд при газаджиите да видиш и те колко са доволни?
И това че на тебе ти вървяла колата е па какво и моята вървеше повече с тая газ, и накрая сума пари по майстори - не мерси , а горяла млако повече викаш?
Незнам за твоята но за моята и за 90% от хората които са писали по тази тема се вижада не само че не им гори "малко" повече а им гори ДОСТА повече.
Това че на тебе ти е добре с тази газ незначи че на мене също трябва обезателно да ми е добре!
А с изказването ти да бъдем"убедени" че тази газ е по-добра само доказваш че си некои дилър на Петрол или некво рекламно лице- ВЕРОЯТНО.
Така че Колега не си в състояние да ме убедиш нито мен нито както по-горе се изразих останалите 90% писали тука за тая газ че била добра, и викаш никой няма изгода да ни лъже??????????????
Тва да не ти е некоя бяла държава като например Германия, Велокобритания да не изброявам още!
Айде наздраве :icon_smile:
Отговори

Prilo снимка Prilo 15 ноември 2007 - 09:12

 nov, на Nov 14 2007, 06:00 PM, каза:

Между временно като си такъв защитник на тази газ,що не провериш във форум-а на Форд при газаджиите да видиш и те колко са доволни?

Не бе той нека влезе и при "италиянките" от Ланчия или Алфа,да види там кво кълнене пада :rotfl:
Единия от Ланчата ми е приятел.Колицата му е 2000 - турбо,на газ.Със обикновената си бичи до ограничител.Няма проблеми.Ама като и сипахме блу форската......почва да дъвче оборотите при 5000.Обедняване,обедняване,още обедняване....обедняване до сабалям.....
А нали знаете какво означава бедна смес за турбо моторите? - буталата на кашкавал.
Отделно с 20лв.пича мина 86км.Това си е разход от почти 22/100 при цена 1.06лв/литър,при условие,че с обикновена газ минава 130...140км.
Мирси,казвам аз на такваз либоф.
Отговори

yosifov снимка yosifov 17 ноември 2007 - 13:14

Казвам се Светодар Йосифов, работя за Петрол и съм един от екипа направил възможно реализирането на проекта Blue Force Gas. Blue Force Gas е създаден съвместно с един от нашите стратегически партньори фирма АИБО, създателите на добавки Хелиос. Техническите тестове бяха проведени в Русенския Технически Университет, учебното заведение най-добре подготвено за физико-химически анализ на сложни химически съединения и реакция на ДВГ на различни характеристики на горива.

Ще се опитам да отговоря накратко на основните оплаквания на клиенти от продукта и функция на какво са те:

1. „Не е възможно Петрол да са се сетили първи за подобен продукт, а OMV и Shell да нямат такъв”

В Петрол нямаме претенции да сме нито по-умни, нито по-иновативни от мултинационалните ни конкуренти, единственото, за което имаме претенции е че познаваме местния пазар по-добре и се стремим да задоволяваме нуждите на българския пазар по-точно.

На база на две годишни мащабни проучвания на пазара, ние заключихме, че продукт, който подобрява динамиката, по доброто изгаряне, а от там и икономичността на автомобилите с АГУ ще се приеме добре от пазара поради две прости причини:

 Водачите на автомобили с АГУ обикновено са водачите, които „разбират” от автомобили, харесват автомобили и намаленото представяне на автомобила заради по-лошите характеристики на горивото ги дразнят и намаляват самочувствието им.
 Всеки спестен литър е важен за автомобилистите каращи коли с АГУ, защото те са постъпили като инвеститори: вложили са пари в преоборудването на автомобила си, от които чака възвращаемост.

2. „Няма никаква разлика, когато се кара на Blue Force Gas и друга газ”

Нашите изследвания показаха най-слабо доловима разлика при автомобили със „стари” газови уредби- дефинирани като газови уредби модели преди 2001 г. Също така мнозинството от колите, които използвахме в нашето изследване не бяха посещавали сервизи за рутинно сервизиране на АГУ и имаха проблеми или с изпарител и с други части на уредбата, което пречеше да се почувства разликата между горивата.

Важното е следното: Blue Force Gas не е някакво „чудо” и никой никога няма да твърди че е. Това, зад което Петрол застава е, че горивото, което ви продаваме при добре поддържан автомобил и АГУ ще подобри динамиката на автомобила ви, ще увеличи оборотите на свободен ход, ще изгаря горивото по-пълноценно и ще пести гориво.

3. “Всички ни лъжат все едно е откъде се купува”

Петрол е частна публична компания, която всяко тримесечие публикува отчетите си на Софийската Фондова Борса и Лондонската Фондова Борса, донася близо 2% от БВП на Република България и е един от най-големите вносители на ДДС и корпоративен данък.

Горивата са борсова стока, което значи че е прозрачно за колко лева можеш да купиш базовата цена на един литър бензин или дизел тази цена се котира всяка секунда, както се котира курса долар/лев или цените на акциите на световните компании-повечето фирми имат сходна базова цена на горивото. Върху базовата цена се добавя ДДС + акциз, които са еднакви за всички компании на пазара. В състояние на конкуренция повечето фирми достигат до сходни надценки като с минимални разлики крайните цени са еднакви също.

Много внимавайте, когато купувате от бензиностанции, които продават на цени много по-ниски от нормалните за пазара, защото или базовия продукт не е борсовия (по-ниско качество) или ДДС + акциз не се начисляват коректно – всеки път когато влезете в дупка на пътя си го повтаряйте.

И последно, като инвеститори се очаква да изберете това, което се грижи най-добре за вашата инвестиция, така че претеглете всички плюсове и минуси преди да вземете решение.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg