Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Разочарования от газ блу форс

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 22 май 2008 - 08:20

Значи вчера направих една годинка с газовия инжекцион и отидох в сервиза за профилактика и годишен преглед. Та споделих им, че карам с Blueforce. Значе, в тази газ добавката която се слага "повдига" всички "залежали" боклуци в системата и резултата е съсипани изпарители и т.н. Просто за коли карани по-дълго на газ да се мине на тази газ може да доведе до сериозни проблеми. Друг проблем е отлагането на някакво черно вещество в изпарителя което също след продължително каране с тази газ води до проблеми. Общо взето ми казаха да не карам с тази газ. И смятам да ги послушам защото все пак хората имат наблюдение над хиляди коли на техни клиенти. Мнението им за блуфорс е напълно негативно.
Отговори

radok снимка radok 22 май 2008 - 11:01

Аз също минах на профилактика при газаджията, въпреки, че АГУ-то беше на 9 месеца. Бях сипал 2 пъти от тая смрад.
Отговори

XIXOXAXO снимка XIXOXAXO 24 май 2008 - 20:21

Повече от тая кочина в моята газова НЕ! За нещастие ми свърши газта и попаднах на Петрол викам си а тамън ше я пробвам.Кочина тотална съвсем малко по добре вървеше но това бяха първите 10-20 км после старата песен само дето с минах доста по малко км от очакваното => ем е по скъпа ем нема ефект ИЗВОД: НЕ СИПВАИТЕ ОТ ТАЯ МИЗЕРИЯ !
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 13 март 2010 - 22:25

Един ЪП на доста стара и замряла тема.
От около месец и половина наливам от въпросната Газ и мога да посоча следните впечатления:
- по-равномерна работа на празен ход
- повече мощност (колкото и имагинерно да звучи за C12NZ)
- почти 1л надолу в разхода (разбира се в нормален режим, а не при безкрайното буксуване в поледицата !)
Отговори

speedo снимка speedo 14 март 2010 - 14:03

Аз лично съм наливал няколко пъти но есента и не намирам никаква разлика. Знаем,че зимата скапват газта. Може би Блуфорс е вече лятна газ.
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 17 март 2010 - 20:14
Причина за редактиране:: Цитат на предходно мнение не е необходим.
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 14 март 2010 - 17:58

Аз лично от това по-голям боклук не съм сипвал,преди 2 седмици ми се наложи инцидентно да заредя от тях и резултатът е разход от 21,7/100 с C16NZ и мани другото ама и върви не като 1.6 а като 0.6 Следващото зареждане от ЕКО(от тях съм най-доволен) разход 12,5/100 а за вървежа-нищо общо!Сега някой ще изкоментира че са ме ударили в грамажа,ама и друг път ми се е случвало от други места да зареждам "блу стоп" и подобни ситуации разход и вървеж като на "ГАЗ 53" !
Специални поздрави на ПЕТРОЛ на майката!
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 17 март 2010 - 20:13

И аз имам добри впечатления от тази газ. На астрата наливам само такава газ и за c14nz разхода във града София повече от 11 не ми е харчила като се има във предвид че си чакам по задръствания и се топля на място. Направих си експеримент заредих на омв и ми даде 13 литра.
Като ми свърши газта на вектрата ще зареда и ще таствам и нея. За сега това мога да споделя.
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 17 март 2010 - 23:05

Важното е да гледате човека, който ви зарежда, да не си играе много много с пистолета.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 март 2010 - 23:37

Колеги, всички недоволни от тая газ ли са с обикновени АГУ-та ? Има ли някой с аванс процесор или ламбда контрол, който да не е доволен.

P.S. Аз не съм много доволен само от разхода засега с тази газ.
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 19 март 2010 - 00:57

На мен критерия ми е газта на ОМВ. Случва ми се да зареждам от петрол, когато няма ОМВ наблизо. Преди месец реших да пробвам и ЕКО-то зареждах 3-4 пъти там, а инъче винаги и само ОМВ, с предишната и с тази кола (общо 3 години каране на газ). Моето мнение е следното:
ЕКО- никога повече, хич не върви разход над 9,5 извънградско.
Лукойл - някой път върви като ОМВ , друг път не зависи партидата, разход нормален и в двата случая.
Петрол(блу форсе) върви като на ОМВ разход същия като на ОМВ( ДО 8,5 извънградско).
ОМВ -еее да може да си ме мятат с литрите доста често, но много рядко съм случвал гадна газ там и разхода е перефектен.
Shel- само 2 пъти от там, не ги обичам не върви хубаво.

Аз мисля , че има и някакво значение как ти е настроена газовата, дали с по-богата или с малкоо по-бедничка смес. НЕ съм сигурен, но може от това да идва разликата от различните бензиностанции да се харесват повече на една кола а на друга не.
Мнението беше редактирано от Nedqlkov: 19 март 2010 - 01:01
Отговори

Branimir снимка Branimir 19 март 2010 - 01:00

Аз един път заредих и колата почна да прекъсва .. кат дам газ се давеше ... както и да е изразходвах я .. ест разхода беше по голям ... сега зареждам или на ОМВ или на ЕКО и разхода според мен е приличен. Преди една седмица като я засякох в града с 8.77 литра 85 км минах :)
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 19 март 2010 - 01:23

От както съм сменил мотора вече почти една година зареждам само и единствено на ЕКО Петролиум и съм най-доволен от тях.На ОМВ ми даде по-висок разход без да се усети разлика в мощноста на мотора.На Лук Ойл незареждам от доста време.Просто в моя случай Газта на Еко бензиностанциите ме устройва и като разход и като динамика.Среден градски разход около 12/100 според трафика свалял съм и до почти 11/100 но с шофиране през ноща или рано сутрин когато няма движение.Извън градско без никакво настъпване а дет се вика пенсионерската със средна скорост 60 км/ч и максимална 110 км/ч по трасето София - Банско(4 пъти за Декември месец) все един и същи разход.....7-7.5/100 повече от това здраве да е.....като за 20NE мотор с тежко купе като моето и обикновенна газова уредба при това с вакуумен изпарител и сменени мембрани преди около 2 години разхода е перфектен.......но както казах зареждам само на ЕКО
Зада не се отклонявам от темата защото все пак е за Петролската Газ..ще спомена,че още с предишния мотор 1.6 90 кобилки пробвах няколко зареждания....пълна скръб.....завишен разход.....никаква промяна в мощността и динамиката...
На този мотор не съм опитвал...честно казано и немисля дори да опитвам пак от тази газ....
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 19 март 2010 - 01:31
Отговори

petio_78 снимка petio_78 19 март 2010 - 09:59

В газта Блу Форс би трябвало да има добавка за газта на Хелиос Газ.Аз съм си наливал добавката/слага се с едно "буренце"/и 100% колата реагираше много по-добре.Т.е. добавката върши работа.Значи остава господата от "Петрол"да спестяват от добавка.Ходих и до Гърция,и заредих от тамошната газ/газстанциите са голяма рядкост в южната ни съседка/.След зареждането започнах да се чудя на газ ли съм,на бензин ли съм???Супер!!!.Саше,аз също зареждам вече само на ЕКО.
Отговори

blagom снимка blagom 19 март 2010 - 10:40

аз карам доста време с тази газ - може и 2г. да са станали - 20-30К км. в началото по - добре се държеше в сравнение с газ от друга газстанция. разликата имаше обаче само в ниските обороти. преди месец зареждих на еко - 2 пъти - разлика в динамиката вече няма.
сега съм пак с блу форс и определено колата в момента се държи по един и същи начин с 2-те марки.
малка разлика има в разхода.......смятам , смятам ама толкова малка е разликата, че не си заслужава да се пише, но все пак:
за дек. и ян. имам в сф. 2200км с 260л. газ (блу форс)-> 11.8 л/100км.
последните 2 пъти с газ на еко -> 500км с 61л.газ -> 12.2 л/100км.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg