Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ТУРБО, тунинг и още нещо!

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 март 2011 - 13:02

-Аз иначе се свързах директно с човека предлагащ услугата и ми каза, че за мен конкретно става дума за вадене на оригиналните чипове и запояване на нови. А тва мисля не е шега работа, за това ми е малко трудно да реша..
Мнението беше редактирано от stepo3: 08 март 2011 - 17:16
Причина за редактиране:: Колега, премахвам цитатите на предходните мнения
Отговори

doctordre снимка doctordre 07 март 2011 - 18:06

Глупости! Няма какво да се притесняваш, на всички по-стари коли става по този начин, на по-новите може да се препрограмира през буксата, но и при някои от тях се предпочита смяна на чиповете. Така че въпроса е дали наистина искаш тунинг и дали конкретния човек предлага качествен такъв, самия начин за тунинговане не е от значение толкова (в твоя случай нямаш друг вариант предполагам)...
Отговори

Shades снимка Shades 07 март 2011 - 18:17

 DALGONSKi, на 07 март 2011 - 13:02, каза:


... за мен конкретно става дума за вадене на оригиналните чипове и запояване на нови ...


Само заради това твърдение е добре да се ориентираш другаде :mhihi: От тези мотори единствено версиите с PSG-16 са по-криви, специално X20DTL става през OBD за минути.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 март 2011 - 01:19

-Да си призная.. чаках именно мненията на хората като вас, с дизелови коли правили подобни манипуалции и изобщо доста запознати с това! Наситина оставам тук заради хора като вас, респект господа!

Така сега по въпроса.. то хубаво е да се ориентирам другаде, ама като няма къде наоколо.. Пък и не че нещо, ама същия вид манипулация (смяна на чипове) намерих най-близо в Пазарджик, при това на почти двойна цена, естествено без графики. Пък за такъв чип с графика.. малко соленко ми идва - признавам си. Пък за чипосването през OBD-буксата.. за първи път чувам. Ако е тая букса дето е под капачето, под ръчната спирачка.. само да припомня, че на мойта тояга дори няма пинове 5 и 6 за да си правя самодиагностика.

п.п. В сервизите на ОПЕЛ по принцип редлагат ли чип и на каква цена е той ?
Отговори

doctordre снимка doctordre 08 март 2011 - 10:07

Точно това е буксата, но си сгрешил за пиновете- 4 и 5 са маса, последния е +12в и на 7 имаш к-линия. Това е, и щом колегата казва, явно се препрограмира без проблем. Потърси и други фирми, защо трябва да са в твоя град? Ще си направиш една разходка и на връщане ще се радваш на новата си кола :mhihi:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 март 2011 - 16:22

-Става дума за това, че през моята букса дори самодиагностика неможе да се прави.. Иначе ако може да се чип-не през нея бих бил много по-спокоен (а и аз незнам защо). Но някак си тая идея ми допада повече, отколкото някой чичка да ми рови с поялника в ECU-то.. По въпроса с "другите фирми" както казах, тия дето имат добри отзиви за тях и могат да се считат за надеждни там цените са безбожни, или по-точно не по моя джоб. Пък и по принцип всички дето предлагат чип за моя мотор, гледам навсякъде пишат смяна на чиповете. Пък ся ако и едната и другата фирма предлагат нещо, на което еднакво може да се вярва или съответно да се съмнявам, с тая разлика само, че едните го предлагат под носа ми, а другите примерно на 300 или 600 км. от тук, а при тия цени на дизела сметките се объркват здраво.

п.п. Питах за сервизите на ОПЕЛ, щото в Благоевград има такъв.. да взема да ги питам предлагат ли такова нещо и на каква цена, но първо исках да кажете да ли по принцип имат тая практика, за да не ми се смеят много като питам. :)
Отговори

doctordre снимка doctordre 08 март 2011 - 17:08

Можеш да питаш и в официалните сервизи, разбира се. Някои от тях предлагат, тук във форума не мен лично ми дадоха като вариант s-tuning (те са към Стефанов Моторс, дилър в Пловдив). За буксата- не знам за каква самодиагностика говориш? Имаш предвид четене за грешки ли? Защото и моята букса е като твоята, само с к-линия съм, и с китайски тестер за 30лв си чета грешки без проблем. Това зависи и от софтуера, който се използва, за тези стари модели (вкл. и моя) грешките се четат по kwp2000 протокол. Той си е малко специфичен, но имам 2-3 програмки, които го ползват и вършат добра работа. Иначе според мен няма какво толкова да се притесняваш за запояване на нови чипове, не е кой знае каква философия (ако решиш по този начин да го правиш). Друг вариант ако толкова те е страх е да си вземеш от ebay едно друго ecu и да си експериментираш :mhihi: например http://cgi.ebay.co.u...06#ht_500wt_922
Отговори

Shades снимка Shades 08 март 2011 - 17:27

DTL-ките минават без проблем през OBD-то. За справка - Марто може да се похвали как се справя комбито след лека "намеса" :mhihi:

Колкото до фирмите - има много. Лично аз бих е насочил към Келеша във Варна (TST), където нещата ще се направят като хората на дино, освен това в Стефанов Мотърс в Пловдив слагат готови решения на EDS, което пак е вариант. Не съм говорил с пичовете от Madness Motorsport в Пловдив специално за този мотор, но не мисля, че ще има проблем (при тях пак се качва на диното). Другото вече са бюджетните варианти - Владо (Vi Max) в София или многобройните дилъри на Богомил (brezel) из страната.

Системата, както сме обсъждали в сума теми, е "получаваш това, за което плащаш". Разбира се има и изключения от типа на Digital Tuning Където получаваш по-малко от това, за което си платил, но това вече е друга тема ...:doh:

П.П. doctordre , не съм те забравил, мисля че скоро ще мога да ти посоча човек, който да се справи с "шведския" Y22DTR :piss:
Отговори

ерменчев снимка ерменчев 05 април 2011 - 23:23

Колеги скоро мисля да ходя в СТЕФАНОВ за s-tuning.Веднага ще споделя след тяхната намеса.Малко се двуомя защото колата ми работи перфектно,а след s-tuninga не знам таблото ми няма ли да светне като коледна елха.
След разговорите с "майсторите" ме уверявяха,че всичко ще е наред,но все още се двуомя.В крайна смека май,май ще изгоря с 560лв.най малко.
Дано начинанието има добър край.Ще пиша скоро.Чао за сега
Мнението беше редактирано от ерменчев: 05 април 2011 - 23:24
Отговори

doctordre снимка doctordre 06 април 2011 - 19:46

Чипвай смело, нищо няма да й стане на колата
Отговори

Samo снимка Samo 06 април 2011 - 22:01

 ерменчев, на 05 април 2011 - 23:23, каза:

Колеги скоро мисля да ходя в СТЕФАНОВ за s-tuning.Веднага ще споделя след тяхната намеса.Малко се двуомя защото колата ми работи перфектно,а след s-tuninga не знам таблото ми няма ли да светне като коледна елха.
След разговорите с "майсторите" ме уверявяха,че всичко ще е наред,но все още се двуомя.В крайна смека май,май ще изгоря с 560лв.най малко.
Дано начинанието има добър край.Ще пиша скоро.Чао за сега

Аз вече минах през тях в началото на седмицата с Зафирата (PSG16). Има определено разлиак във вървежа, за разхода все още не знам, в Пловдив движението не е като в София натоварено. А що се отнася до STuning - дбяха коректни и действаха изключително бързо и качествено! :love_opel:
Отговори

doctordre снимка doctordre 07 април 2011 - 09:14

Колега Samo, какви характеристики ти обявиха за тунинга като к.с. и Нм? Навит ли си на една дръпка за сравнение, че се чудя как да си тествам паъурбокса а не ми се дават пари за дино...
Отговори

Samo снимка Samo 15 април 2011 - 22:52

 doctordre, на 07 април 2011 - 09:14, каза:

Колега Samo, какви характеристики ти обявиха за тунинга като к.с. и Нм? Навит ли си на една дръпка за сравнение, че се чудя как да си тествам паъурбокса а не ми се дават пари за дино...

Ами това което пише на сайта им 155 PS 380 NM с лекото уточнение че колата е на 200 000 км :icon_wink2: Мене ме радва повече това че въртящият момент е по-висок и се усеща рално , тези 30 коня в повече са при 4000+ оборота. И без това не я "натискам" толкова. Пиши ми на лично за другите неща да се разберем.
Отговори

doctordre снимка doctordre 16 април 2011 - 09:13

Ооо това си е доста, особено 380те нм :devil-smiley-019: Бокса дава доста по-малко :sad-smiley-046:
Отговори

ерменчев снимка ерменчев 17 април 2011 - 21:57

На 15.04. ходи до "Стефанов" да ми заредят новия софтуер.Минах 200-250 км.и до момента се държи перфрктно.
Има коренна разлика особенно в ниските обороти.Дано всичко да е окей и за напред.
Мнението беше редактирано от ерменчев: 17 април 2011 - 21:57
Отговори

ГостMuxa_TepopucT_* 29 април 2011 - 18:40

Здравейте!
Имам Корса 1,5тд и се чудя от 4-5месеца тая пуста турбина я усещам чак след 3000 оборота а преди беше още след 2500,като мина 4000 и се губи силата???? :unsure: на някой нещо да му идва на акъла?
Отговори

asensio снимка asensio 30 април 2011 - 20:52

Да, идва ми. Купи си бензин турбо и няма да имаш тоя проблем :mhihi: Сега, това е дизел, ти какво искаш от него ? То до там си му е силата, от 4000 оборота на горе си е издевателсвто над дизелов мотор.
Отговори

ерменчев снимка ерменчев 04 май 2011 - 19:02

Колега "Миха" според мен много "терористично"се отнасяш с Корсата.
Мисля,че този мотор не е много за тия 4000 оборота и колегата от горния пост е прав,че дизеловият мотор не е за много цедене.Успех.
Отговори

danymish снимка danymish 29 август 2011 - 07:20

Здравейте колеги,искам да ви попитам до колко е нормално да има масло във маркучите след турбината и смукателния колектор,тъй като при мен забелязах че има някакво омазняване.Автомобила е този от профила ми.Благодаря :icon_wink2:
Отговори

doctordre снимка doctordre 29 август 2011 - 08:36

Зависи колко е количеството на маслото :biggrin: но за стар дизелов турбо мотор- напълно нормално.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg