Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Центровка на ГНП Бош на Х20ДТХ

vkita снимка vkita 04 март 2010 - 20:42

Колеги имам следният проблем като запаля ми светва чек лампата и повече от 2000 обр не вдига, проверхме ЕГРа, филтара и повечето датчици но всичко си работи нормално, при диагностиката на компа изписа грешка Р1220 която не иска да се изчисти, при проверка с единтичен двигател разбрах ме че проблема е центровката на ГНП то тъй като имаше разминаване в показателите от моя двигател и работещият нормално. Ако може даите предложения къде може да сме пропуснали в търсене на причината за този проблем и някои добър сервиз. 
Мнението беше редактирано от vkita: 04 март 2010 - 20:43
Отговори

astra1986 снимка astra1986 04 март 2010 - 21:05

P1220 Управление на синхронизацията на впръскването. Открит прекомерен/недостатъчен поток

колега това означава грешката и помпата немове да се центрова тя се калибрира на стенд но проблема няй вероятно е в самия блок на помпата
Отговори

lorda снимка lorda 04 март 2010 - 21:10

Колега съжалявам да ти го кажа но няма оправяне тази помпа. 1 месец имах в сервиза такава вектра като твоята с такава грешка. Правихме какво ли не електроника на помпа, сервизиране на механична част, проверка на гориво, всички датчици, накрая даже клапани гледахме абе всичко което можеш да се сетиш. Сваляхме и качвахме попмата няколко пъти, взе ни се акъла. Няма оправия. Накрая открихме къде точно е проблема. Болкирва и авансатора и това няма оправяне. От сега ти казвам не се занимавай с нищо ...просто всичко което ще правиш аз съм го правил няма смисъл. Търси си нова помпа. Грешката е отклонение на регулирането при впръскване. Проблема не е в електрониката защото нямаше да пали - проверено е. Проблема е механичен и явно твоята се скапала доста. Тази която беше при нас поне го правеше след 3000 об. Ако колата си е вървяла преди проблема не се занимавай с центровки и т.н. не е центровка на ангренажните вериги (те са две) не и софтуерна (то няма и много за настройка). За центровка на ангренажа на този мотор ти трябват блокатори за колянов и разпределителен вал и помпа защото няма белези. Ако сменяш помпа също. Пак ти казвам пробвал съм всичко...нова помпа.
Отговори

KRISS снимка KRISS 04 март 2010 - 22:17

Не си прав колега точно тази грешка има няколко причини да излезе, аз също разглобих помпата да й видя авансатора, беше като нов и точно центровка се оказа избягала при мен, но има и още вариянти разбира се , нищо не му коства на колегата да си провери центровката може и да не е най-тежката диагноза. Писали сме и в друга тема за тази грешка потърси я.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg