Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Лампа & серво

Simeon_ снимка Simeon_ 22 ноември 2010 - 20:04

Здравейте! Ами ето го и проблема: на дизеловата ми астра Г (X20DTL) преди около 3-4 седмици ми светна лампата (едно квадратче със зведичка в него мисля че беше..) в този момент вкарвах колата в гаража и е малко нанадолно със задницата назад и вече я вкарах вътре на равно и лампата продължи да свети.. изгасих колата и я запалих след това и нищо не светна.. а преди около 3 дена /т.е петък/ запалих я и след малко същата лампа премигна мн бързо.. така добре това не е кой знае какво, но днес преди да я запаля както винаги изчаках да изгаснат вс. лампи и след 1 сек. изведнъж вс. светна наново и я запалих и нямаше серво на волана немога да си спомня дали лампите изгаснаха след като я запалих, но след като видях, че сервото не работи я изгасих и след това вс. беше нормално запалих я и си имаше сервото на волана и така вечерта се прибрах у дома без нищо да светне или някакъв проблем :icon_wink2: :icon_wink2: та на какво ли може да се дължи това :unsure:
Отговори

детеборе снимка детеборе 22 ноември 2010 - 20:20

Провери си маслото в хидрваличното казанче,може да има теч.
Отговори

hudson снимка hudson 22 ноември 2010 - 20:27

Нищо общо с казанчето - астра Г и зафира А са с ел. помпа на хидравликата.
Обикновенно светещо табло и неработеща хидравлика са симптоми на проблем с динамото/алтернатора. Така че, провери зареждането и връзките между динамото и ел. помпата.
Отговори

Simeon_ снимка Simeon_ 22 ноември 2010 - 23:44

аха еми то ремъка на динамото ми свисти /предполагам, че е той иначе колата е с верига/ като я запаля студена изглежда трябва да го сменя
Отговори

ceko45 снимка ceko45 23 ноември 2010 - 09:16

Градски, ако става въпрос за Астра Г, дори и да ти свири ремъка, той няма връзка с хидравликата, защото тя е с ел. помпа и се задвижва с ток, ако мога така да се изразя. Не използва ремък. Провери си зареждането на динамото и неговите връзки или отиди да я закачат на диагностика да ти кажат каква грешка е записала.
Отговори

Simeon_ снимка Simeon_ 24 ноември 2010 - 09:02

ок :icon_razz2:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 24 ноември 2010 - 10:53

 ceko45, на 23 Nov 2010, 9:16, каза:

дори и да ти свири ремъка, той няма връзка с хидравликата, защото тя е с ел. помпа и се задвижва с ток, ако мога така да се изразя. Не използва ремък.

Мда, но има връзка с алтернатора, а алтернатора има връзка е ел. помпата която когато работи консумира много ток.
Когато не и достига тя просто не включва, в лошия случай след по-продължително каране така - изгаря и честито.

А това квадратче със звездичка... що си мисля,че е за охладителната система и това не е звездичка а перка...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg