Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Струговане на спирачни дискове ... къде ?

Кирил Николов снимка Кирил Николов 01 юни 2014 - 16:48

Здравейте колеги,

Интересува ме къде мога да пусна стружка на предните ми дискове и да знам че работата ще бъде свършена като хората . Досега успях да намеря само машинно шлайфане на дискове без демонтаж на цена около 60 лева което според мен не си заслужава. Става въпрос за София , най добре в западната част . Благодаря предварително .
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 юни 2014 - 17:04

Имаш ЛС
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 01 юни 2014 - 17:07

Няма лошо да ги струговаш,виж само дали влизаш в тези данни:Толщина нового тормозного диска, мм
Цельный
12.7
Вентилируемый
20

Толщина используемого тормозного диска, мм
Цельный
10.7
Вентилируемый
18

Предел износа тормозного диска, мм
Цельный
9.7
Вентилируемый
17
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 01 юни 2014 - 19:57

За мен това е загуба на време, нерви и пари.
Отговори

Кирил Николов снимка Кирил Николов 01 юни 2014 - 21:53

 bobi7474, на 01 юни 2014 - 17:07, каза:

Няма лошо да ги струговаш,виж само дали влизаш в тези данни:Толщина нового тормозного диска, мм
Цельный
12.7
Вентилируемый
20

Толщина используемого тормозного диска, мм
Цельный
10.7
Вентилируемый
18

Предел износа тормозного диска, мм
Цельный
9.7
Вентилируемый
17



За мойта кола мисля че са други стойностите . Дават ги 24мм като нови и 21 мм минимална дебелина. Определено имам ръб , но си мисля , че понеже дисковете са оригинални и са на около 50к километра си заслужава струговането. Всъщност най вече зависи от това каква цена ще ми кажат за нови качествени дискове . Така и не разбрах къде има стругар, който си разбира от работата...
Отговори

Synthy снимка Synthy 02 юни 2014 - 15:01

А каква е целта на това мероприятие? Ръба по какъв начин пречи на работата на диска (според мен не пречи и е излишно) ?
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 юни 2014 - 15:42

Здравей Кирил Николов,
аз си сменям гумите на една гумаджийница на бул. Константин Величков, точно до Пиротска. Та там вече няколко пъти виждам коли, на които правят тази процедура. Става точно както описваш ти на място, докато са закачени на колата...
Отговори

Кирил Николов снимка Кирил Николов 02 юни 2014 - 16:09

 Synthy, на 02 юни 2014 - 15:01, каза:

А каква е целта на това мероприятие? Ръба по какъв начин пречи на работата на диска (според мен не пречи и е излишно) ?


Когато сменях гумите смених и накладките . Заради ръба накладките не лягаха на диска и мислех че като мина малко километри , накладката ще заеме формата на диска и ще улегне . Уви това не се случи и понеже самата накладка подпира в горния и най вече в долния ръб на диска , налкадката хваща 1/3-та от площта на диска. Все пак купих накладки АТЕ и не искам да ги прецакам . Откакто ги смених съм минал 400-500 километра така и вече е ясно че без струг или нови дискове няма да мина. От друга страна тези които струговат на място без сваляне на дисковете искат 60 лева , колкото горед долу струва един чисто нов качествен диск и не е рентабилно . Все пак ако си сваля дисковете и ги занеса на стругар , няма да ми излезе повече от 20 лева и за двата
Мнението беше редактирано от Кирил Николов: 02 юни 2014 - 16:13
Отговори

Synthy снимка Synthy 03 юни 2014 - 12:43

Аха, разбрах. Гледам, сам си стигнал до правилното решение - нови дискове :) Но ако пък не са достигнали минимума си, тогава може би струг ще е добре както искаш да направиш. А защо така куцо е износен диска? Старите накалдки неса били стока ли? Не съм представителна извадка, ама досега никога не ми се е иснозвал по този начин диск, а не е като да не съм сменявал накладки.
Отговори

sathv снимка sathv 03 юни 2014 - 14:59

Струговането на спирачни дискове не е да ги установиш в универсала на машината, да струговаш едното чело, обръщаш и струговаш другото чело. Допуска на челно биене е една стотна и не може да се постигне толкова елементарно. Заводски диска се стругова едновременно с ляв и десен нож на една установка в приспособление имитиращо главината на автомобила. Не е невъзможна тази точност да се постигне с универсален струг но определено не струва 20 лева. И изобщо не говоря за струга в гаража на бай Семо, който става само за струговане на чепове за зеле.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 03 юни 2014 - 16:55

абе пич че си прав си прав, ама че си мислиш че само на едно единствено място (в завода) могат да струговат тука не си прав.Има хора които са си направили сгодите, така че да се получи това което описваш. Недей с еизхвърляй като ч....я на мокър песък защото не всичко е така както го описваш ти. Поздрави и без лоши чувства!
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 юни 2014 - 17:41

Ако майстора е наистина такъв и си е направил нужните приспособления, дорници и т.н. няма да му е било евтино и лесно за да се сдобие с тях. От тук следва логичното съждение че няма да работи за без пари (какви са тея 20лв.?), като се замислим обаче колко много са клиентите желаещи такава услуга можем да си отговорим колко често срещани са точно с такава специализация майсторите. Аз съм правил това упражнение 2 пъти с дискове и един път с барабани (преди 20-на години), повече никога не бих се подложил на такава процедура, дори и на чужд автомобил не бих го сторил. Моя съвет е да се махне само ръба, но не и струговане навътре по работната повърхност, а най-добрия вариант си е новото.
Мнението беше редактирано от Коцето: 03 юни 2014 - 17:42
Отговори

ufer снимка ufer 04 юни 2014 - 06:54

Новото, ако е качествено! А има ли в БГ качествен внос на резервни части? Аз лично имам резерви...
Отговори

Synthy снимка Synthy 04 юни 2014 - 08:25

Има, да. ATE, BENDIX например са прекрасни дискове, особено бендикс. Ама и парите са им други, но спирачките са най-важната част от един автомобил, така че по-добре скъпи спирачки, отколкото скъпо лечение после...
Отговори

ceko45 снимка ceko45 04 юни 2014 - 10:13

Аз съм патил доста сериозно от струговане на дискове, един приятел си стругова барабаните- и той после ги смени. Опита ми показва че износи ли се диск или барабан до минимума - той се сменя с нов. А за марката не съм съгласен- миналото лято сменявах предни дискове- купих най-евтините - феродо- сложих ги и нямам никакъв проблем. Слагал съм и Делфи- пак евтини- пак без забележки.
Отговори

Dimas снимка Dimas 04 юни 2014 - 12:40

 Жоро, на 02 юни 2014 - 15:42, каза:

Здравей Кирил Николов,
аз си сменям гумите на една гумаджийница на бул. Константин Величков, точно до Пиротска. Та там вече няколко пъти виждам коли, на които правят тази процедура. Става точно както описваш ти на място, докато са закачени на колата...


Аз съм ходил в този сервиз и съм доволен. Свалят гумите, закачат машината и действат. Отнема около час и половина, а цената наистина е 60, като в тази пари ми включиха и смяната на накладките.

Нещата се случват, така
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 04 юни 2014 - 13:08

Добре де, защо давате по 30-40лв. за връщането към живот на 10-15 годишни дискове вместо да съберете още 50-60лв. и да си купите 2 нови диска?
Аз на Вектра-та преди 2 или 3 години сложих 4 нови диска като за комплект съответно платих 86лв. предни и 83лв. задни и вече около 20 000км. няма никакви проблеми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg