Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за тапицерски въпроси

Гостjoro_cool_* 14 септември 2005 - 21:56

Колеги и колежки. Имам едно малко запитване. Купих си астричка, дизелче исузо мотора, пък и СД изпълнение, ама се питам по-скоро искам да си сменя салона с кожен такъв. Къде да го направя за малко по-тънко. Ако имате идеи, ориентировъчни цени, сайтове да видя и т.н. Искам само седалките, и тапицерията по вратите. Благодаря
Отговори

vectra снимка vectra 14 септември 2005 - 22:11

Където и да съм проучвал под 1000 лв кожен салон не правят! <_<
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 14 септември 2005 - 23:20

Купи си готов, излиза най-евтино. Доста често се продават по английските форуми.
Отговори

Vassil снимка Vassil 14 септември 2005 - 23:35

02 961 15 76 и 0887 42 48 28
Светослав Здравков търсиш и му казваш за какво става на въпрос, занимава се с такива дейности и е наясно човека, за пари незнам, ше те излъжа, но мисля че ше е под 1000 със сигурност а и предполагам нищо не ти пречи да звъннеш <_<
Ако опиташ кажи кви са цените за изпълнението ;)
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 15 септември 2005 - 10:02

В илиенци гледах кожена седалка- спортна ,черно и червено.
Казаха ми че била универсална и ставала за доста модели автомобили- 250лв беше...
Сигурно с пазарене и ако вземеш поевче от 1 ще намалят доста.
Аз се пробвах за спорта и щеха да ми я дадат за 200 , а не бях много настоятелен...
Отговори

pagerist снимка pagerist 15 септември 2005 - 10:47

не можах добре да видя на снимките, които си постнал, обаче ми се струва, че не си претапицирал сенниците - така ли е?
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 15 септември 2005 - 12:54

pagerist, на Sep 15 2005, 11:47 AM, каза:

не можах добре да видя на снимките, които си постнал, обаче ми се струва, че не си претапицирал сенниците - така ли е?

E тях не съм <_< , така си бяха <_<
Отговори

Гостjoro_cool_* 15 септември 2005 - 20:30

Благодаря Ви, за отговора. Пари има. Искам нещо качествено, естествена кожа, цвета на астрата е синьо-зелен, така че черно май ще е най добре, или слонова кост. Проблема е че не живея в БГ, ами в Лондон. Астричката ми е при приятел, и той няма време да се занимава с такива работи, най-много да я закара някъде и да я направят. Колко време ще отнеме. За цялата тапицерия става въпрос - врати, таван, седалки и т.н. Някакви други идеи или лични впечатления.
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 15 септември 2005 - 23:41

joro_cool, на Sep 15 2005, 06:30 PM, каза:

Проблема е че не живея в БГ, ами в Лондон.

Никакъв проблем не е, даже хич. Излизат по 50-150 лири.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 16 септември 2005 - 10:13

Колеги искам да питам ако някой от вас си е сменял тапицерията на вратите на Астра Ф каква материя или кожа е ползвал, каква и е била цената и колко метраж е отишло. Също ако може и малко снимки да видим как е станало... Интересува ме щото на мойта са некви гадни десени сиво черни дето са прекалено сток изглеждащи...

Чакам идей и съвети!!! <_< <_<
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 16 септември 2005 - 11:20

Аз реших да се заема с тази задачка, обаче като си помислих, че може да осера положението - отидох на тапицер (пича явно има доста работа, защото ме записа за 20.10 <_< ). Както и да е....Тапицерите работят с оригинални материи, ползвани в новите модели на дадена марка. Аз си избрах черна, от Вектра Ц. Каза ми цена 18 лв на кора, което с труда според мен си струва парите (пък и ще ми го направи както трябва...). Ако искаш да си ги правиш ти - попитай някой тапицер да ти продаде само материала. Важно е от задната страна да има дунапрен, за да стои опънато.
Отговори

16V снимка 16V 16 септември 2005 - 18:29

като гледам неси от софия,дайте идей каде в софия ги правят?
Отговори

vectra снимка vectra 16 септември 2005 - 18:35

16V, на Sep 16 2005, 06:29 PM, каза:

като гледам неси от софия,дайте идей каде в софия ги правят?

ами за софия единственото което аз бях намерил е следното...влизаш в мобиле.бг-> търсиш "тапициране"->излизат ти два отговора на търсенето...за друго не се сещам...
Отговори

pagerist снимка pagerist 20 септември 2005 - 14:56

Купих 1 кутия ПРОМА 650гр., и залепих стария таван :( поради липса на време да търся нов плат/кожа. Резултатът - ами хич не е зле. Не е избило лепилото, но платът се разтегли с около 3-4 см. и сега не съвпадат дупките за ръкохватките над вратите :D
като за 5 лева и два часа работа бива.
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 20 септември 2005 - 15:22

pagerist, на Sep 20 2005, 03:56 PM, каза:

Купих 1 кутия ПРОМА 650гр., и залепих стария таван  :( поради липса на време да търся нов плат/кожа. Резултатът - ами хич не е зле. Не е избило лепилото, но платът се разтегли с около 3-4 см. и сега не съвпадат дупките за ръкохватките над вратите  :D
като за 5 лева и два часа работа бива.
<{POST_SNAPBACK}>

Щом ти харесва така давай. Имай предвид оба4е, 4е тая Прома не е топлоустой4ива и при напи4ане на таван няма да издържи :(
Отговори

Гостdeid_* 22 септември 2005 - 01:15

искам да питам DJ IMC,видях 4е си от П-к и аз също.Та да те питам каде в П-к има добър тапицер.Триабва ми за дръжките на вратите и тавана.Ти къде си си правел твоите.
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 22 септември 2005 - 13:09

deid, на Sep 22 2005, 01:15 AM, каза:

искам да питам DJ IMC,видях 4е си от П-к и аз също.Та да те питам каде в П-к има добър тапицер.Триабва ми за дръжките на вратите и тавана.Ти къде си си правел твоите.
<{POST_SNAPBACK}>


Аз още не съм ги направил. Пича ме записа за 20 Октомври. Иначе ателието му е като тръгнеш от театъра към бул. "Ал. Стамболийски", където тролея завива на дясно към адвокатурата ти завиваш на ляво. После си в първата пряка на дясно и на 20-на метра е ателието. Има си табела (пада се от лявата страна на уличката). Ако не го откриеш ми звънни да те заведа. 088 8944 049 ми е номера. Илиан.
Отговори

pagerist снимка pagerist 26 септември 2005 - 08:56

грешка при изпращане?
Отговори

pagerist снимка pagerist 26 септември 2005 - 08:56

Doitcho, на Sep 20 2005, 03:22 PM, каза:

Щом ти харесва така давай. Имай предвид оба4е, 4е тая Прома не е топлоустой4ива и при напи4ане на таван няма да издържи :(
<{POST_SNAPBACK}>


АБЕ, за харесване - не ми харесва, обаче при липса на време и толкова бива. Като стане топло през лятото, ако се отлепи,ще го мислим отново.
Отговори

pagerist снимка pagerist 26 септември 2005 - 08:58

Doitcho, на Sep 20 2005, 03:22 PM, каза:

Щом ти харесва така давай. Имай предвид оба4е, 4е тая Прома не е топлоустой4ива и при напи4ане на таван няма да издържи :(
<{POST_SNAPBACK}>


АБЕ, за харесване - не ми харесва, обаче при липса на време и толкова бива. Като стане топло през лятото, ако се отлепи, ще го мислим отново.
Просто не ми се дават 80 лева за козметичен ремонт на кола, която скоро ще има право да гласува даже и в САЩ :) :) :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg