Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Джипове

drmapty снимка drmapty 16 май 2008 - 22:15

Хайде да попишем и за джиповете на опел.Аз предлагам някой да започне с ФРОНТЕРА след 2000г.Специално към модераторите -дайте отделен раздел за джипове. :unsure:
Отговори

Biser-79 снимка Biser-79 17 май 2008 - 09:57

здравей те за джиповете може дасе каже че старите бяха много по сполучливи но с новият модел антара много лошо пълна излагация май няма по неустойчив джип в завоите от антарата
Отговори

Rekh снимка Rekh 21 май 2008 - 19:32

Една от колите ми е FRONTERA A (дълга база) с двигател C24NE. Карам я от 1 година и съм доста доволен. Само да спомена да не започват да ме критикуват оффроуд маниаците че фронтерата е скапан джип. На моята идеята е да возя в нея жена ми и нашето бебе. А и хората които са от София знаят колко са ужасни нашите улици и тук шофирането е доста близо до оффроуд. Ако има и други тук с такива джипове нека се обадят, ще обменим инфо опит и тн. Пък ако се намножим както предлага колегата по-горе може и отделен раздел да ни отворят.

поздрави
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 23 май 2008 - 20:31

И вкъщи се подвизава една Фронтерка, къса база X22DTH....това което мога да кажа за нея е, че е просто невероятна....изключително здрава, пъргава и със страхотен разход, за офроуд не съм я юркал особено, но не ме е оставяла до сега никъде....а и вече почти 50-60000км и се направиха и си е пушка.Единствения проблем на тия коли са спирачките...много лесно прегряват....
Отговори

Г.Христов снимка Г.Христов 06 юли 2009 - 18:09

Здравейте колеги,
отскоро съм собственик на Frontera 2.2 TD - производство 2000 г. Шофирането от високо е друга работа, доста е тромавичък и подрусва, но няма идеален автомобил. При рязко потегляне чувам някакво стържене отдолу, което след това изчезва. Закарах го на майстори и след прегледа ми казаха, че е диференциал.
От там нататък е ясно за какво става въпрос. Та, ако някой е патил от такъв проблем, би ли споделил какви варианти има на оправяне, Благодаря предварително.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 06 юли 2009 - 19:25

 Г.Христов, на 06 Jul 2009, 07:09 PM, каза:

Здравейте колеги,
отскоро съм собственик на Frontera 2.2 TD - производство 2000 г. Шофирането от високо е друга работа, доста е тромавичък и подрусва, но няма идеален автомобил. При рязко потегляне чувам някакво стържене отдолу, което след това изчезва. Закарах го на майстори и след прегледа ми казаха, че е диференциал.
От там нататък е ясно за какво става въпрос. Та, ако някой е патил от такъв проблем, би ли споделил какви варианти има на оправяне, Благодаря предварително.

Честита да ти е!Сега малко за обслужването на баба Фронта!Задължително след като си я купил трябва да направиш следните неща:
1.Смяна масло заден диференциал с 75/140 с добавка за LSD - препоръчвам ти Кастрол
2.Смяна масло преден диф с 80/90
3.Смяна масло скорости и раздатка с 10/40 (моторно масло се налива и в двете) тука беше към 4.5л общо...
Отговори

Г.Христов снимка Г.Христов 06 юли 2009 - 20:59

 s7ifl3r, на 06 Jul 2009, 08:25 PM, каза:

Честита да ти е!Сега малко за обслужването на баба Фронта!Задължително след като си я купил трябва да направиш следните неща:
1.Смяна масло заден диференциал с 75/140 с добавка за LSD - препоръчвам ти Кастрол
2.Смяна масло преден диф с 80/90
3.Смяна масло скорости и раздатка с 10/40 (моторно масло се налива и в двете) тука беше към 4.5л общо...


мислиш, че проблема ще се реши само със смяна на маслата, ако е така - ще черпя
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 07 юли 2009 - 12:01

 Г.Христов, на 06 Jul 2009, 09:59 PM, каза:

мислиш, че проблема ще се реши само със смяна на маслата, ако е така - ще черпя

Ами много често така става...Като за начало иначе можеш да видиш дали ЛСД-то работи...демек дигаш гъза на Фронта, вкарваш 1-ва и виждаш дали и двете се въртят, ако да значи при него почти сигурно всичко е ОК...
Отговори

Г.Христов снимка Г.Христов 07 юли 2009 - 16:05

 s7ifl3r, на 07 Jul 2009, 01:01 PM, каза:

Ами много често така става...Като за начало иначе можеш да видиш дали ЛСД-то работи...демек дигаш гъза на Фронта, вкарваш 1-ва и виждаш дали и двете се въртят, ако да значи при него почти сигурно всичко е ОК...


благодаря колега
има ли някакъв сайт от където може да се прочете нещо за Фронтерката, технически характеристики, описание и т.н.
Отговори

Debeliya снимка Debeliya 07 юли 2009 - 17:05

 s7ifl3r, на 07 Jul 2009, 01:01 PM, каза:

Ами много често така става...Като за начало иначе можеш да видиш дали ЛСД-то работи...демек дигаш гъза на Фронта, вкарваш 1-ва и виждаш дали и двете се въртят, ако да значи при него почти сигурно всичко е ОК...


ЛСД - шпер ли имаш впредвид? Защото ако е така това не е начина да разбере дали работи. Когато колелата имат еднакво съпротивление, в случая никакво, се въртят с еднаква ъглова скорост! Това също не е гаранция, че колата има шпер въобще.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 07 юли 2009 - 19:10

 Debeliya, на 07 Jul 2009, 05:05 PM, каза:

ЛСД - шпер ли имаш впредвид? Защото ако е така това не е начина да разбере дали работи. Когато колелата имат еднакво съпротивление, в случая никакво, се въртят с еднаква ъглова скорост! Това също не е гаранция, че колата има шпер въобще.

LSD - Limited Slip Dif....демек диференциал с ограничено приплъзване...принципа е близък до тоя на шпера, но не баш същия...
Иначе за повече инфо за Фронтерите: http://forum.offroad...isplay.php?f=80
Всичко си е на български, а момчетата са супер точни и винаги са готови да окажат помощ!
Отговори

Fronter снимка Fronter 10 август 2009 - 16:15

Колеги само над 2000г. ли ще разузнавате?Ами фронтери "А",предполагам повечето имат "А".
Отговори

drmapty снимка drmapty 06 януари 2010 - 09:32

КОлеги,дайте съвет, 2.2 бензин или дизел,но след99 год.или кой мотор бихте препоръчали може и фронтера А, но след фейса? :icon_wink2: Мисля да търся джипка,ако има оферти споделете! :mhihi:
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 08 януари 2010 - 21:19

И аз имам фронтрка А c20ne къса база, голям звар е в лошите пътища и оффроуда много съм доволен,сипер лесно се кара а разхода и е доста добър за джип.
Отговори

drmapty снимка drmapty 09 януари 2010 - 09:09

Колега, малко цифри относно разхода?Специфични проблеми по трансмисия, ходова част,какво да гледам при покупка,хайде и другите малко да се включат?
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 10 януари 2010 - 14:54

Добре колега щом те интересува ще споделя опита си, от моите наблюдения оптималната скорост на фронтерката е 90 с нея разхода ми идва 9, на дълго (5 та предавка на 2500об.) , иначе за максимална скорост е около 160 но разхода при нея ще е +++, в градски условия наи много да стигне 12 даже е много, трансмисията и за сега не съм чул някои да има проблеми, налива се двигателно масло в нея и раздатката, задният мост ако е ЛСД по добре да се налива по хубаво масълце,моят нее ЛДС обикновен си е.Моята отзад е с ресьори, за мен ресьра е по здрав от пружината,А моделите след 95'та са с пружини от зад , а отпред (мисля) всички модели са на торсион, моята вози прилично меко,а ако решиш да си я повдигаш не е толкова трудно има тема в оффроуд форума,А бензиновият двигател на опел фронтера А къса база (ОФАКБ) е един от наи здравите опелски - C20NE,
Дългите бази имат различни мотори,2.4и т.н.. аз повече инфо регни се във оффроуд форума там има раздел фронтера ще има да четеш с дни има страшно много полезна информация за джипера :)
П.П - фронтерата е с цяло поцинковано шаси,не гние лесно освен ако няма удър,най-добре прочети в оффроуд форума има секция опел/фронтера има страшно много информация за джипера
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 10 януари 2010 - 15:13
Отговори

Alexy Bodom снимка Alexy Bodom 03 декември 2011 - 16:52

:4x4: Здравей колега аз имам Фронтера 98г. с двигател на италиянската компания VM Motori R 425 DOHC и съм доста доволен от джипчето не тропа не скътца разхода ми в населено място е 10л/100км. а извън населено място ми пада некаде към 7-8л/100км. но ако я натискам здраво ми е горяла и 14 на сто но иначе си е пушка. Колкото за оффф роуд баща ми има същата и с неговата (разбирасе) кадето съм поискал там е отишла но според мен на тази кола трябваше да и сложат некои по мощен двигател нещо от типа на 4.5 TDI 200-250 коня, много слабичък ми се струва този мотор :4x4:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg