Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Гарнитура на клапаните?

DanZKi снимка DanZKi 16 септември 2007 - 11:59

Проблема при мен се яви скоро забелязах,че по двигателя има лек теч и веднага отидох при моя човек да смени гарнитурата на клапаните.Сложихме новата Виктор Рейнц,но проблема си остана макар,че намаля.Тези дни пак го накарах да я сменя,но пак забелязвам сълзене,което ме дразни (понеже съм маняк на тема всичко в колата да е изрядно)Таа въпроса ми е има ли някакво решение на проблема?

Другия ми въпрос е относно една паста.Видях да я слагат на Астра C18NZ и още няколко коли с тоя прблем и течовете станаха мит.Искам да знам ще стане ли и за моята,защото съм с гумена гарнитура,а другите са с коркова?


Благодаря предварително за отговорите :icon_rolleyes:
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 16 септември 2007 - 17:19

Аз лично съм виждал да мажат с едно червеникаво дето му викат херметик, ама то има залепващ ефект иначе е ефективно.С него ми мазаха на една вектра между главата и кожуха на разпределителния вал.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 16 септември 2007 - 17:42

Ами мисля,че тази паста,за която писах по-горе е залепваща и съм виждал също коли без гарнитура на клапаните само с тази паста и не текат.И аз искам да сложа такава,но не съм сигурен става ли за моята кола и не ми се набутва напразно с 50 лева :icon_rolleyes:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 16 септември 2007 - 23:20

:knee: :icon_rolleyes:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 17 септември 2007 - 14:26

:icon_rolleyes:
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 17 септември 2007 - 15:09

Ако ти е крив капака,може да си сменяш колкото искаш гарнитури :icon_rolleyes:
Вземи нова гарнитура, и я намажете само отгоре,където ляга капака,със силикон
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 17 септември 2007 - 15:34

Тая паста е червен огнеупорен силикон. Маже се и под и над гарнитурата и не се стяга после много ... чака се да постегне силикона и после се донатяга. Направих го на корсата ми и до сега около 3к няма теч. На вектрата обаче е протекло , но там е мазано по същия начин преди 40к .
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 17 септември 2007 - 16:36

Това с тея силикони съм чувал че е опасно щтото ако падне вътре отива по клапани и т.н. Така че не ви го препоръчвам.
Аз лично имах този проблем. Майстора ми смени гарнитурката (коркова си беше и коркова сложи). След 2-3 месеца пак протече. След това сам си я смених , като си купих същата от същия магазин. Като отворих обаче, видях че има останали по капака парчета от старата гарнитура. Много внимателно ги махнах с равен пластмасов детайл(за да не надере). След това много старателно почистих контактните повърности на капака и на основата със сух парцал. Не трябва да остава абсолютно никаква мазнина. След всичко това сложих гарнитурката. Затегнах си я шахматно (по учебник :))) и от тогава 1г (10 хил. км) няма нито капка.

Извода - почиствайте старателно преди да сложите новата гарнитура!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 08 декември 2007 - 16:44

Такааа днес вдигам капака и кво да видя.Под капака мат и маскара!Всичко оплискано в масло.Махнах екотек капака и гледам пак от тая загубена гарнитура си тече направо.След като щях да счупя зъбите на идиота,който я прави последния път реших,че ще си я правя сам.Препоръчайте откъде да купувам гарнитура и какво да правя.Парите са без значение :o

P.s Има ли проблем да я карам така няколко дни?Щото направо виждам как цвъка масло,но пък нивото не е паднало
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 декември 2007 - 19:58

Kapa: на водка и домашно
да беше написал какъв е мотора :o
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 08 декември 2007 - 20:01

x14xe
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 декември 2007 - 20:20

 DanZKi, на Dec 8 2007, 07:01 PM, каза:

x14xe

купи си качествена Гумена гарнитура,стегни я равномерно навсякъде и :o
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 08 декември 2007 - 20:35

Сегашната гарнитура е Виктор Реинц,но тъпака сложил силикон и като е паднал силикона и теча пак тръгна.Чудя се дали да не купя от Стефанов възможно най-скъпата и да видим какво ще стане.
Отговори

Speedball снимка Speedball 08 декември 2007 - 21:49

Аз също съм на мнението че корковата е по гадна от една хубава гумена гарнитура.
Отговори

Swing снимка Swing 09 декември 2007 - 13:17

 DanZKi, на Dec 8 2007, 07:35 PM, каза:

Чудя се дали да не купя от Стефанов...

Правилно се чудиш :o Купуваш оригинална GM гарнитура за капака и ще си решиш проблема. За този мотор е гумена, от две части и по мои спомени цената беше от порядъка на 35 - 40 лв. Въобще, когато става въпрос за гарнитури, никога не бих сложил различна от оригинална. Цената е малко по-висока, а качеството е в пъти по-добро.
При монтажа не мажеш с никакъв силикон! Нито е необходимо, нито се препоръчва от производителя. Обаче трябва много старателно да почистиш стария силикон, с който майсторчето е омазал. После монтираш внимателно гарнитурата и стягаш по спирала от вътрешните към външните винтове.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 09 декември 2007 - 17:01

За гарнитурата е изяснен въпроса.Сега ме интересува какви ключове ще ми трябват и откъде да купя.Гледах някакви комплекти в Практикер,но да попитам и тук все пак.
Отговори

beos снимка beos 09 декември 2007 - 17:23

Минах по твоя път,със същият мотор. Доверих се и аз на "майстора" понеже айде може да има чалъм някакъв да го направи както трябва .. и той оплеска работата .. просто посука задната гарнитура заради рейката с инжекторите, който му пречеха .. ( нали са на две за всеки вал .. )
Извод - направи си сам .. за да знаеш, че е както трябва!
Ако ще и оригинална или менте, ако ти я направи "майстор", дето са му завряни и двете ръце в г*за .. :o - няма значение, все ще тече ..
Аз го направих с термо устойчив силикон, бях на път и на зор .. и вече над 5000км нямам проблем с маслото .. тябва ти ТОРСК 10 - това е ключа с който развиваш капака на клапаните .. а това дали да ги купиш от Практикер или някой друг хипермаркет - по-добре недей - само боклуци продават там!

Успех!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 09 декември 2007 - 17:28

 beos, на Dec 9 2007, 04:23 PM, каза:



Като отида в някой магазин да кажа,че ми трябва ключ Торск 10 ?

Много благодарности и :o за всички,които се отзоваха :o
Отговори

beos снимка beos 09 декември 2007 - 20:25

Да :) .. Торск ключовете са мъжки и женски - .. на теб ти трябва женски или гайчен или лула както има казваме .. другите Торкс са като шестограм, и няма да ти вършат работа ..

Успех!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 09 декември 2007 - 20:39

:o :o :o Като я оправя ще пиша как е положението
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg