Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Губи антифриз, пукат се маркучи...

pavkata-sv снимка pavkata-sv 10 октомври 2007 - 12:56

Не надува маркучи всичко е меко като ц...а хех :) само водата некаде ... незнам

теми казаха видяха я и казаха покараи 2 3 дена и ела да ти видим всичко ремонта ние го поемаме ако има нещо за правене по това което те са правили ...точни са и си вършат работата ноо .. винаги има и малко мързел
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 10 октомври 2007 - 13:18

Може да ти сълзи по радиатора и да се изпарява. Огледай радиатора като загрее.
Това 4е я караш само с вода не добре, антифриза по принцип е по гъст.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 10 октомври 2007 - 13:31

Е да де то антифриз ще има само да се разбере от каде сълзи ама радиатора и радиатора на интеркулера и двата са чисто нови .. но няма гаранция може и така да е ама малко се съмнявам .
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 10 октомври 2007 - 13:52

 maistorabg, на Oct 10 2007, 01:10 PM, каза:

Колега,ти май докато не нацепиш и главата,няма да мирясаш :mhihi:
Колко хора още да напишат че си за смяна на гарнитура. :crazy:
Ама то колата си е твоя :19a:
Пробвай колко може да изкара още :2angry1:

Да колега ама не - двама майстори я гледаха и двамата казаха "Нищо ти няма на колата, карамела е от късите разстояния". А тук във форума всички без 1 казват "гарнитура" Един каза че просто като им е дошло времето на маркучите се цепят един по един докато не смениш всички. И затова сумати народ си сменял гарнитурата на вятъра. И явно няма как да съм сигурен освен с газ анализатор - къде мога да го направя това в София ?
Отговори

blagom снимка blagom 10 октомври 2007 - 15:47

 Astra 1.4mi, на Oct 10 2007, 02:52 PM, каза:

Да колега ама не - двама майстори я гледаха и двамата казаха "Нищо ти няма на колата, карамела е от късите разстояния". А тук във форума всички без 1 казват "гарнитура" Един каза че просто като им е дошло времето на маркучите се цепят един по един докато не смениш всички. И затова сумати народ си сменял гарнитурата на вятъра. И явно няма как да съм сигурен освен с газ анализатор - къде мога да го направя това в София ?

това много хора са го казвали - в бояна ауто има лакмусче и срещу 20 кинта ти проверяват. ама много ме съмнява само там да го има и само там да могат да правят този тест. дали в аптеки или нещо подобно няма да има лакмус ... или в някоя лаборатория :mhihi:
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 01 януари 2008 - 14:20

Малко да събудя темата...
Та колата си я оправих отдавна ама все се каня да напиша изводите от приключението и все не остава време. Ето сега накратко обеснението на всичките ми въпроси за хората които още не са минали по този път. :beer:

Първо - наистина се оказа гарнитура от което идва извода, че колегите съфорумци :beer: правят много по точна диагноза от трима много уважавани (до сега) от мен "майстори" :beer: . А може би просто не им се занимава, щото като ги питам "кво не е у ред" отговора е "нищо и няма". А като отидох и казах "сменяй гарнитура" отговора беше "няма проблем", а не редовния "нищо й няма". Та извод номер 2 - майстора иска да сменя, а не да прави диагноза. За диагноза никой не взема пари все пак...

Второ - явно гарнитурата е била много леко избила и затова теста който някой от колегите ми препоръча да направя (на топъл мотор изпускам налягането и пак затварям и форсирам 10 мин.) изкара че колата е наред. Налягане при студен мотор НЕ трябва да има. При мен се получаваше след една седмица каране и затова за 10 мин. нищо не стана.

Трето - карамела по капачката доста намаля след ремонта, въпреки че пак си я карам на кратки разстояния. На дълги разстояния го няма! Извод - да карамела е от гарнитурата, но се появява само на кратки разстояния! Предполагам че като сменя маслото вече няма да го има изобщо.

Четвърто - нялягането в системата. То е само и единствено от топлинното разширение, затова на студен мотор може малко да "фъсне", но не и да изкача антифриза като развиете рязко капачката. Клапите в капачката отварят на много по-високо налягане от нормално-работното. При мен маркучите ставаха доста твърди и затова протичаха връзките една след друга, това го правеше и с новата капачка. Т.е. клапите в капачката са само за крайна защита на системата, те НЕ определят налягането в нея :beer: .

Пето - поне при мен загубите на антифриз бяха само от течове. Карах около 150 км с много добре завита капачка - имаше загуба около 200-300грама. На връщане завих съвсем леко капачката за да изпуска по малко. Като пристигнах нивото не беше мръднало щото нялягането беше много по-ниско. Така че опасност от "воден чук" при мен реално не е имало. Може би е визало малко в единия цилиндър щото палеше на 3 цилиндъра, но не е било опасно(предполагам :)).

След ремонта вече всичко е 6 - не губи нито капка, не помпи маркучите... няма никакви забележки.

Ако някой го е домарзяло да чете цялата тема обобщавам - не търсете майстори за диагностика. Питайте тук. :beer: Майстора иска само да ти чопли колата че да изкара някой лев.
Отговори

imitev снимка imitev 01 януари 2008 - 14:25

 Astra 1.4mi, на Jan 1 2008, 02:20 PM, каза:

Малко да събудя темата...
Та колата си я оправих отдавна ама все се каня да напиша изводите от приключението и все не остава време. Ето сега накратко обеснението на всичките ми въпроси за хората които още не са минали по този път. :beer:

Първо - наистина се оказа гарнитура от което идва извода, че колегите съфорумци :beer: правят много по точна диагноза от трима много уважавани (до сега) от мен "майстори" :beer: . А може би просто не им се занимава, щото като ги питам "кво не е у ред" отговора е "нищо и няма". А като отидох и казах "сменяй гарнитура" отговора беше "няма проблем", а не редовния "нищо й няма". Та извод номер 2 - майстора иска да сменя, а не да прави диагноза. За диагноза никой не взема пари все пак...

Второ - явно гарнитурата е била много леко избила и затова теста който някой от колегите ми препоръча да направя (на топъл мотор изпускам налягането и пак затварям и форсирам 10 мин.) изкара че колата е наред. Налягане при студен мотор НЕ трябва да има. При мен се получаваше след една седмица каране и затова за 10 мин. нищо не стана.

Трето - карамела по капачката доста намаля след ремонта, въпреки че пак си я карам на кратки разстояния. На дълги разстояния го няма! Извод - да карамела е от гарнитурата, но се появява само на кратки разстояния! Предполагам че като сменя маслото вече няма да го има изобщо.

Четвърто - нялягането в системата. То е само и единствено от топлинното разширение, затова на студен мотор може малко да "фъсне", но не и да изкача антифриза като развиете рязко капачката. Клапите в капачката отварят на много по-високо налягане от нормално-работното. При мен маркучите ставаха доста твърди и затова протичаха връзките една след друга, това го правеше и с новата капачка. Т.е. клапите в капачката са само за крайна защита на системата, те НЕ определят налягането в нея :beer: .

Пето - поне при мен загубите на антифриз бяха само от течове. Карах около 150 км с много добре завита капачка - имаше загуба около 200-300грама. На връщане завих съвсем леко капачката за да изпуска по малко. Като пристигнах нивото не беше мръднало щото нялягането беше много по-ниско. Така че опасност от "воден чук" при мен реално не е имало. Може би е визало малко в единия цилиндър щото палеше на 3 цилиндъра, но не е било опасно(предполагам :)).

След ремонта вече всичко е 6 - не губи нито капка, не помпи маркучите... няма никакви забележки.

Ако някой го е домарзяло да чете цялата тема обобщавам - не търсете майстори за диагностика. Питайте тук. :beer: Майстора иска само да ти чопли колата че да изкара някой лев.


Хаирлия да е.

Ти където отиде аз няколко пъти съм се връщал от там на 1,4моно.

Да знаеш че при каране на газчица на всеки около 50 000 км сменях гарнитура на Кадетора...
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 01 януари 2008 - 14:45

 imitev, на Jan 1 2008, 02:25 PM, каза:

Хаирлия да е.

Ти където отиде аз няколко пъти съм се връщал от там на 1,4моно.

Да знаеш че при каране на газчица на всеки около 50 000 км сменях гарнитура на Кадетора...


Ама мойта не знае кво е газ - само на бензин е карана.
Отговори

anew снимка anew 01 януари 2008 - 15:25

егати кви приключения си се хвърлил :)
А можеше просто да отидеш до пътвия сервиз, това с изпускането на налягането и стискането на маркучите щяха те да ти го направят и нямаше да ти вземат нито стотинка! :)
Поне така направиха с мен в сервиза за който съм писал някъде по темите!!
Няма втори толкова съвестни и печени монтьори ;)

По това което прочетох не е гарнитура на главата /Май/ ама най-добре иди на сервиз да ти кажат, аз лично няма доверия на тия самодиагностики.. :) особенно ако не съм сигурен кво правя, доверявам се на себеси само за неща в който съм 100% убеден.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 01 януари 2008 - 15:33

 anew, на Jan 1 2008, 03:25 PM, каза:

егати кви приключения си се хвърлил :)
А можеше просто да отидеш до пътвия сервиз, това с изпускането на налягането и стискането на маркучите щяха те да ти го направят и нямаше да ти вземат нито стотинка! :)
Поне така направиха с мен в сервиза за който съм писал някъде по темите!!
Няма втори толкова съвестни и печени монтьори ;)

По това което прочетох не е гарнитура на главата /Май/ ама най-добре иди на сервиз да ти кажат, аз лично няма доверия на тия самодиагностики.. :) особенно ако не съм сигурен кво правя, доверявам се на себеси само за неща в който съм 100% убеден.

Е те точно за нея гарнитура говорим - от нея беше.
А иначе за кои майстори става дума, че като гледам ще се пренасоча към тях за в бъдеще...
Отговори

anew снимка anew 01 януари 2008 - 15:38

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...mp;#entry369658

ето линк към темата за този сервиз, ходил съм по доста сервизи и чесно казано се виждат еьидните им усмивки като влезна, по лицето им личи как си казват " Е са на тоя ще му зееме парите" много са нагли, а във въпросния сервиз подходиха мноо мило и всичко стана супер бързо и добре свършено..
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 11:27

 Astra 1.4mi, на Jan 1 2008, 02:20 PM, каза:

Малко да събудя темата...
Та колата си я оправих отдавна ама все се каня да напиша изводите от приключението и все не остава време. Ето сега накратко обеснението на всичките ми въпроси за хората които още не са минали по този път. :clap:

Първо - наистина се оказа гарнитура от което идва извода, че колегите съфорумци :beer: правят много по точна диагноза от трима много уважавани (до сега) от мен "майстори" :beer: . А може би просто не им се занимава, щото като ги питам "кво не е у ред" отговора е "нищо и няма". А като отидох и казах "сменяй гарнитура" отговора беше "няма проблем", а не редовния "нищо й няма". Та извод номер 2 - майстора иска да сменя, а не да прави диагноза. За диагноза никой не взема пари все пак...

Второ - явно гарнитурата е била много леко избила и затова теста който някой от колегите ми препоръча да направя (на топъл мотор изпускам налягането и пак затварям и форсирам 10 мин.) изкара че колата е наред. Налягане при студен мотор НЕ трябва да има. При мен се получаваше след една седмица каране и затова за 10 мин. нищо не стана.

Трето - карамела по капачката доста намаля след ремонта, въпреки че пак си я карам на кратки разстояния. На дълги разстояния го няма! Извод - да карамела е от гарнитурата, но се появява само на кратки разстояния! Предполагам че като сменя маслото вече няма да го има изобщо.

Четвърто - нялягането в системата. То е само и единствено от топлинното разширение, затова на студен мотор може малко да "фъсне", но не и да изкача антифриза като развиете рязко капачката. Клапите в капачката отварят на много по-високо налягане от нормално-работното. При мен маркучите ставаха доста твърди и затова протичаха връзките една след друга, това го правеше и с новата капачка. Т.е. клапите в капачката са само за крайна защита на системата, те НЕ определят налягането в нея :beer: .

Пето - поне при мен загубите на антифриз бяха само от течове. Карах около 150 км с много добре завита капачка - имаше загуба около 200-300грама. На връщане завих съвсем леко капачката за да изпуска по малко. Като пристигнах нивото не беше мръднало щото нялягането беше много по-ниско. Така че опасност от "воден чук" при мен реално не е имало. Може би е визало малко в единия цилиндър щото палеше на 3 цилиндъра, но не е било опасно(предполагам :)).

След ремонта вече всичко е 6 - не губи нито капка, не помпи маркучите... няма никакви забележки.

Ако някой го е домарзяло да чете цялата тема обобщавам - не търсете майстори за диагностика. Питайте тук. :beer: Майстора иска само да ти чопли колата че да изкара някой лев.




А кой е казал,че тука няма майстори???? :bou: :beer: :beer: :beer: :beer: и че няма да поставят диагнози? :))
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg