Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Не превключва на газ при топло време

mikman снимка mikman 16 август 2012 - 19:47

Здравейте! Имам странен проблем с газовата уредба. При температура на въздуха около и над 25 градуса не ще да превключи на газ. Като това става по следния начин - сутрин си работи на газ, но след 2-3 гасене палене не превключва, чува се щракане, но оборотите падат и колата гасне. Газовата е Ловато, обикновено АГУ, пали на бензин, след 2 хил. обороти минава на газ. В момента съм в Украйна и тук през деня е около 20 градуса, на ден минавам по 80-100км градско с многократни спирания на двигателя и си работи перфектно. Наблюдавам го от месец и съм абсолютно сигурен, че причината е в околната температурата, затопли ли се времето и се появява проблема. Дайте идеи какво може да е?
Мнението беше редактирано от mikman: 16 август 2012 - 19:47
Отговори

titan22 снимка titan22 16 август 2012 - 20:28

Профилактика правена ли е на газовата и ако да,преди колко време?Изпарителя чистен ли е,в смисъл дали си пускал от пробката мръсотиите които се събират там,на газовия клапан дали е сменян филтъра?
Отговори

mikman снимка mikman 17 август 2012 - 13:00

Не е правена профилактика, не е чистен изпарителя нито е сменян филтъра.
Отговори

titan22 снимка titan22 17 август 2012 - 13:38

Двете най-лесни неща които можеш да направиш сам е да отвориш пробката на изпарителя отдолу(черна пластмасова е обикновено)да изтече една черна като катран течност и пак я завиваш,отвори чашката на газовия клапан и я почисти,ако имаш възможност вземи и съответния филтър да смениш,ако ли не,когато можеш.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg