Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Инжектори - време на реакция?

fantoms снимка fantoms 31 юли 2010 - 15:51

Колеги, чрез диагностиката на газовата ми уредба, забелязах, времето на реакция на инжекторите е малко над 5 ms. Гледам в аутодата дават 2.8 ms.
Какво мога да направя за решаване на проблема?
Отговори

titan22 снимка titan22 31 юли 2010 - 16:05

колега,най-вероятно си със бавни дюзи,или нормални,незнам точно как ги водят.има два вида дюзи,и поразпитай от кой вид са ти сложени.
Мнението беше редактирано от titan22: 31 юли 2010 - 16:07
Отговори

fantoms снимка fantoms 01 август 2010 - 14:07

Горовя за бензиновите инжектори.
Отговори

fantoms снимка fantoms 31 август 2010 - 10:29

Ето това ми дава опел скенера като време на реакция на инжекторите.
Публикувано изображение
Някакви идей за корекция, или трябват нови?
Отговори

dionisi снимка dionisi 31 август 2010 - 10:59

Здравей
Според това означава, че може би е бедна сместа и ЕКУ-то се старае да я обогати. Ламбда сондата как е на графиката?
А прблема може и да е друг това е просто предположение

Поздрави.
Отговори

fantoms снимка fantoms 31 август 2010 - 11:14

Според мен е богата (повече бензин) съдейки как мирише от ауспуха. Или "аромата" от ауспуха се дължи на недоброто горене, в следствие на закъснялата реакция на инжекторите.
Какво ви е мнението?
Отговори

dionisi снимка dionisi 31 август 2010 - 13:20

Ами възможно е да е богата. Аз имам в предвид че според ЕКУ-то сместа е бедна и затова вдига времената на бенз инжекторите за да може да я компенсира. Виж си ламбда сондата какви показания дава, че е възможно тя да е заминала. Ако тя постоянно отчита че и бедна сместа затова ЕКУ-то вдига времената на инжекторите за да я компенсира, а реално тя е нормална и като се вдигната времената на инжекторите става богата - обаче ламбда сондата неможе да го отчете /ако е заминала/ и затова отзад ти мирише на бензин.
Незнам дали успях да го обясна като хората, дано си ме разбрал.
Дай една графика от опел скенера на ламбда сондата да видиме какво показва също така ще свърши работа от кабела за ГИ-то ако може да я отчита.

Поздрави.
Отговори

speedo снимка speedo 31 август 2010 - 13:28

При мен на C20NE имах 2,8мс и след като почистих дюзите падна на 2,61мс. Завишеното време може да идва от една запушена дюза. Ако ще ги сваляш можеш да познаеш коя е запушена като огледаш под О-пръстените за посиняло стебло. Проверка първо на Ламбда сонда и температурен датчик за ЕКУ-то.
Ако гледаш времето за реакция на бензиновите дюзи,когато колата работи на газ, не правиш нищо. Ако на бензин имаш 3мс а на газ 5мс то значи настройката на ГИ е ужасно бедна.
Мнението беше редактирано от speedo: 31 август 2010 - 13:33
Отговори

fantoms снимка fantoms 31 август 2010 - 19:03

Ламбдата не е наред - да. Имам една друга и ще сложа нея за да пробвам дали ще работи по-добре. С опел скенера ще пробвам да пусна тест на дюзите (изключва избрана дюза за около 3 сек) и ще следя показанията. Тези показания ги прави на бензин. Интересното е, че първо в софта на газовата видях че бензиновите са на 5,8 мс. а газовите са към 3 мс.
Отговори

dionisi снимка dionisi 31 август 2010 - 20:21

И какви са показанията на ламбда сондата - бедна или богата смес ?
Иначе изглежда че газаджията е стоплил, че нещо не е наред по колата щом е оставил така газовите инжектори. По принцип тяхното време на отваряне почти винаги е по-голямо от това на бензиновите.
А с теста на инжекторите какво целиш да направиш, че нещо не разбирам.

Поздрави.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 31 август 2010 - 20:37

Мисля,че времето не е време за реакция а време на задържане на отворената дюза,това време се влияе от обороти и температура на двигателя,дебитомер,температура на въздуха и ламбда сонда! :icon_smile2:
Отговори

speedo снимка speedo 31 август 2010 - 20:40

Точно за това става въпрос.
Отговори

spasito снимка spasito 31 август 2010 - 21:44

 ОМЕГА, на 31 Aug 2010, 21:37, каза:

Мисля,че времето не е време за реакция а време на задържане на отворената дюза,това време се влияе от обороти и температура на двигателя,дебитомер,температура на въздуха и ламбда сонда! :icon_smile2:

Много точен отговор само да допълня че тук има значение също и налягането на горивото-колега провери и какво налягане ти дава помпата на вектра б е 3 атмосфери ако е по ниско нормално е компа да увеличи времето за впръскване за да достигне нужната смес.
Отговори

dionisi снимка dionisi 01 септември 2010 - 10:45

То и аз това има предвид - време на отворена дюза, но съм се изказал грешно ... както и да е.

:icon_smile2: Някой има ли идея как мога да премеря налягането на горивната рейка. Манометъра специален ли трябва да, защото ме съмнява с обикновен манометър да стане, понеже в него ще влезе течност, а не газ както е по принцип, то ако става дори и да съсипя манометъра само от 1-2 мерения ми е все тая. Тъй като на едната Вектра която имаме времето на отворени на дюзи също е височко и ме съмнява, да не би да не вдига достатъчно налягане, тъй като ламба сондата и другите параметри са в норма.

Поздрави.
Отговори

spasito снимка spasito 01 септември 2010 - 11:14

Има една капачка на горивната рейка до регулатора за налягането като я отвиеш вътре има игличка като от винтил на гума там се мери налягането ако нямаш такъв накрайник може да отвиеш иглата и да наденеш отгоре и маркуч да го стегнеш с обикновена скоба и на другия край да сложиш манометъра аз съм пробвал и с обикновен манометър и няма проблем поне при мен е така на x18xe
Отговори

dionisi снимка dionisi 01 септември 2010 - 12:29

Мерси значи ще го пробвам почивните дни иначе знам къде трябва се мери, даже наскоро сменях игличката, че от там църцореше и се чудех къде ми отива бензина :icon_smile2:

Поздрави.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 06 септември 2010 - 22:34

При работещ двигател налягането на бензина е 3 бара спрямо колекторното!!! на празен ход колекторното е около -0.5 бара което ще рече че с обикновен манометър закачен само на рейката ще ти дава 2.5 бара а не 3. Пиша ти го за да не решиш че ти е дала фира помпата или регулатора, пък те да са здрави. И като подаваш газ това налягане се променя в тия граници 2.5-3 бара.
Този двигател има и поблем в буксата за температурния датчик - има пуснат бюлетин, охлабва се и компютъра си мисли че ти е студен двигателя - пуска повече гориво, провери и това, би трябвало да се види през опелскенера
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg