Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Опел Астра 1,6 СС

dimko 7308 снимка dimko 7308 28 ноември 2021 - 10:32

Здравейте колеги ! Карам Опел Астра 2001 година 1,6 СС 75 коня . От известно време в купето при развъртане на 1 , 2 , 3 скорост се чува един пиукащ звук който много ме дразни . Всичко по колата работи перфектно карах я на диагностика имаше няколко грешки които бяха изчистени , но този звук остава . Колата върви безупречно мотора е от вечните старият на Опел 1,6 пълен инжекцион никакви проблеми не съм имал вече три години , смених свещи съединител и нормалното обслужване ролки ремъци масла ! Ако някой е имал такъв проблем или инфо за подобен да ми пише ! Благодаря предварително !
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 28 ноември 2021 - 10:43

Ами локализирай мястото де. Така с тва пиукане онлайн е все едно Стиви Уондър да търси игла, в купа сено. Някои неща не стават с онлайн насоки!
Отговори

dimko 7308 снимка dimko 7308 28 ноември 2021 - 11:06

Шума се чува вътре в купето само около шофьорското място близо до панела с копчето за парното
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 ноември 2021 - 11:21

А при включен вентилатор на парното ли се чува.
Отговори

dimko 7308 снимка dimko 7308 28 ноември 2021 - 11:50

Не шумът е подобен на този при смяна на горивото от бензин на газ не толкова силно но колата ми никога не е имала газова уредба
Отговори

ufer снимка ufer 28 ноември 2021 - 14:36

При диагностика на мотора не се вижда скоростната кутия, която е от страната на шофьора. За мен според описанието това е начално износване на някое лагерче или синхронизатор при споменатите скорости или маслото е недостатъчно. Така може да се кара с години, докато проблемът стане значителен...
Отговори

dimko 7308 снимка dimko 7308 28 ноември 2021 - 19:05

 ufer, на 28 ноември 2021 - 14:36, каза:

При диагностика на мотора не се вижда скоростната кутия, която е от страната на шофьора. За мен според описанието това е начално износване на някое лагерче или синхронизатор при споменатите скорости или маслото е недостатъчно. Така може да се кара с години, докато проблемът стане значителен...

Маслото на скоростната кутия е сменено преди 2000 километра майстора каза че е в ред кутията пиукането е по скоро като от чип и не всякога се чува
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg