Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

температурен датик

kiki снимка kiki 26 юни 2018 - 19:24

Здравейте въпрос към знаещите,накратко колата е вектра Б дизел 82коня и влее в авариен режим забива муцуна. Ходих тая вечер на диагностика и излезе грешка 1505 за температурен датчик който показва -90 и на живи данни показа че ЕГР не работи добре / чистен е преди три години/ ,утре ще го чистя. Обаче не знам къде да търся тоя датчик ,температурата на уреда си показва коректно. Та ако некой знае кой датчик за какво е и ако се знаят некакви стойности в омове и дали датчика за уреда и випросния имат еднакво съпротивление?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 юни 2018 - 19:30

Датчиците са два отделни и нямат нищо общо. Един до друг са върху термостата. Тоя с едното кабелче е за стрелката, другия с двата е за компютъра. Преди да сменяш прегледай инсталацията около датчика, почти съм сигурен, че ти е опадала изолацията при куплунга, или някъде другаде по трасето над главата.
Отговори

kiki снимка kiki 26 юни 2018 - 20:35

благодаря за одговора утре ще огледам , колата е от Австрия , до сега не съм занелязал проблем с изолацийте но винаги има първи път.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 юни 2018 - 20:51

Кабелите са под пластмасовия капак, ако го имаш де, и в тази част не се виждат.
Отговори

kiki снимка kiki 28 юни 2018 - 09:16

Здравейте отново нещата загрубяха, изчистих ЕГР, пробвахме вакумите, сменяхме и дебитомера и след всеки опит колата между 2300 и 3000 оборота започва да притърсва двигателя и трудно вдига оборотите, не успях да я кача на диагностика защото стана вече късно днес ще я качвам, питам за някакви насоки при тия симптоми.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юни 2018 - 09:35

До колко оборота се форсира? Пуши ли бяло като я форсираш и претриса?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 юни 2018 - 09:37
Отговори

kiki снимка kiki 28 юни 2018 - 16:34

когато е на място повечето пъти трудно достига 4000 оборота, като между 2300 и 3000 е много тегаво,но на моменти си се форсира екстра и бърззо достига 5000 но това става когато си иска днес не можахме да я качим на диагностика надявам се утре, но все пак ме гложди какъв може да е проблема
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юни 2018 - 16:40

Единия вариант е аванс или количества от помпата. Това може да е свързано и със задръстване на цедката в резервоара или горивния филтър. Но ако е това трябва да пуши бяло.
Ако не пуши бяло остава нещо да я лъже- я дебитомер, я МАП, я нещо друго.
Вакуум във вакуумната система мерил ли си?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 юни 2018 - 21:45
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 29 юни 2018 - 14:15

А по принцип ако пуши бяло, това бялото какво е? Какво гори, та излиза бяло?
Отговори

kiki снимка kiki 29 юни 2018 - 17:33

Здравейте отново, нещата са ясни и хич не са розави днес я качихме на диагностика при друг майстор действително има проблем с управлението на ЕГР но момчето каза ,че няма смисъл да се разправя с него защото не е наред авансовия клапан и ме прати при помпаджия, като отидох при втория майстор той се обади на първия с диагностиката говориха си за симптоми кой кво видял кой кво чул и се стигна до решение от понеделник да се сваля помпата и да се прави.Искам да уточня за по горните въпроси резервоара го отварях първо него , след това смених горивния филтър ,,после чистене на ЕГР, клапи , проверка на маркучи и т.н. минал съм целия път. Пиша всичко това понеже от както имам колата / 11 години/ следя темите свързани с тия помпи и все излиза електроника , моята електроника не е ремонтирана поне в България / аз съм си я докарал колата от Австрия/ .Като свалят помпата и я отворят ще пиша пак може и снимки да кача, ако някой има интерес да чете. Относно майсторите на помпаджията му имам доверие защото и друг път ми е ремонтирал помпи .
Поздрави
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 30 юни 2018 - 23:13

Интерес има. Разбери каквото можеш повече за симптоми ремонти...кое е задържало, какво са правили майсторята и т.н.
Отговори

kiki снимка kiki 10 юли 2018 - 18:40

Здравейте отново, за тези които следят темата , вчера си взех колата от майстора ,беше профилактирана нафтовата помпа ,оправен авансовия клапан, премахнат клапана за вихровите клапи и откачен механизма който командва клапите, колата за сега върви перфектно няма да светка чек, няма и помен от грешката за температурен датчик за който повдигнах темата, с това мисля да приключвам темата ако някой има въпроси да пита на лично.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg