Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Захранване на касетофон

jorkoto снимка jorkoto 31 януари 2007 - 09:25

Значи мисълта ми е следната. Тъй като много ме дразни че когато въртя на стартер ми се изключва радиото (понеже и двата плюса на касетофона са вързани към захранващия кабел за оригиналния касетофон) ми хрумна следната идея. За усилвателя взимам ток директно от акумулатора, следва бушон и кондензатор....та си мислех да вържа backup плюса (май жълт беше) към кондезатора, което би трябвало да реши проблема.
Питането ми е захранването от кабела за оригиналното радио нарочно ли е направено, като се върти на контакт да се прекъсва или това е резултат от голямата консумация на стартера и недостига на ток, които да захрани радиото.
Какво мислите? :25:
Отговори

death_valley снимка death_valley 31 януари 2007 - 09:48

недостиг на ток,но не заради голяма консумация на стартера а заради не новия акумулатор!И аз бях така,но вече с новата батерия свирката не смее да прекъсва!
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 31 януари 2007 - 10:07

:25:
Ако акумулатора ти има повече стартов ток няма да ти се изключва плейъра при стартиране........
Отговори

jorkoto снимка jorkoto 31 януари 2007 - 12:36

Е не съм толкова зле.....то ако ми е толко слаб акумулатора и лампите по таблото ще гаснат като въртя... :) :25:
Между другото акумулатора е чисто нов (на един месец). 62 Ah със стартов ток 65 Ah.
Така че това отпада, върти като шантав стартера. Просто не съм сигурен дали не прекъсва автоматично веригата за да изключи допълнителните консуматори при максимално натоварване - когато стартера върти.
Отговори

jorkoto снимка jorkoto 31 януари 2007 - 13:46

opel`astra`fen, на Jan 31 2007, 01:20 PM, каза:

jorkoto, на Jan 31 2007, 12:36 PM, каза:

Е не съм толкова зле.....то ако ми е толко слаб акумулатора и лампите по таблото ще гаснат като въртя... :) :25:
Между другото акумулатора е чисто нов (на един месец). 62 Ah със стартов ток 65 Ah.
Така че това отпада, върти като шантав стартера. Просто не съм сигурен дали не прекъсва автоматично веригата за да изключи допълнителните консуматори при максимално натоварване - когато стартера върти.
 

:25: Извинявам се за поправката,но стартовия ток не е ти ли по-малко от 1000mAh!!!Нашата Астра е с 62Ah батерия и е с 540mAh(май толко беше) :25:
 



Ами като се има предвид че батерийте тип ААА са по 2500 mAh се съмнявам...
Отговори

astra_sl снимка astra_sl 31 януари 2007 - 18:18

Аз пък мисля, че радиото има антишок.Проверил съм с уреди, моя стартер не прибира чак толкова много ток, ам прочетох че радиото ми има антишок и мисля че е от това :25:
Отговори

nikal снимка nikal 31 януари 2007 - 18:20

Всичко зависи от това,как е вързан.На Астра 95г. не го прави,видял съмрно на моята Мерива 05г. при въртене на стартер гаси всичко,няма радио,няма парно,просто всичкия ток го взима за палене.Но това може да се преправи.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 31 януари 2007 - 18:31

jorkoto, на Jan 31 2007, 12:36 PM, каза:

62 Ah със стартов ток 65 Ah.
 

Стартовия ток се мери в Ампери, не в ампер часа :25:

За 62Ah нормално стартовия е 540А, но и 650А е възможно :25:

Щом аку-то ти е ново, значи ти спира захранване от системата...
Може да извадиш директен + от акумулатора и да си го вържеш там :25:
(или на кондензатора както си писал, само че нз да не стане нещо :25: )
Отговори

jorkoto снимка jorkoto 01 февруари 2007 - 09:13

Цитат

Стартовия ток се мери в Ампери, не в ампер часа


Абсолютно вярно!

Няма да стане нищо страшно ако е към кондензатора - просто тоя кондензатор изравнява спадове.....би трябвало да е на 6 така. В Събота ако е рекъл Господ ще пробвам да видя дали ще има ефект....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg