Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въпрос За Ангренаж

mart снимка mart 28 март 2008 - 19:08

Здравейте колеги време е за малко профилактика на колата, нещо дигна разхода и ще сменям филтрите горивния и въздушния искам да попитам на колко хиляди се сменя ангренажа и какво още е хубаво да се смени с него.Благодаря и предварително

ПОЗДРАВИ

П.П. Колата е астра Ф 1.7D(немския) 1992 година.
Отговори

чук снимка чук 28 март 2008 - 19:16

50 хил км. + ролка + свещи в черквата - да не случиш менте
Отговори

mart снимка mart 28 март 2008 - 19:38

магазина дето пазарувам сичко е ОК хората са супер готини и никога до сега не са ме лъгали с части и винаги са ми давали качествени части.И свещите мисля от тях да си зема ама на есен ще са те заедно с ангренажа значи има още живот в него сега е на 32 000 км ще го карам до 40 и тогава ще го смена. Благодаря и поздрави

ПОЗДРАВИ
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 28 март 2008 - 22:19

 mart, на Mar 28 2008, 06:38 PM, каза:

магазина дето пазарувам сичко е ОК хората са супер готини и никога до сега не са ме лъгали с части и винаги са ми давали качествени части.И свещите мисля от тях да си зема ама на есен ще са те заедно с ангренажа значи има още живот в него сега е на 32 000 км ще го карам до 40 и тогава ще го смена. Благодаря и поздрави

ПОЗДРАВИ


сменяй свещите само когато ти изгорят
няма смисъл ако ти работят да ги сменяш
Отговори

чук снимка чук 28 март 2008 - 22:47

1.7, стаа дума за восъчни свещи...

дизелджии - кво да ги прайш, чуят свещи и се сещат за подгревни...
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 28 март 2008 - 23:05

свещите трябва да се проверяват на всеки 20хил. :newsm05_41:
Отговори

mart снимка mart 29 март 2008 - 00:26

еми аз мислех за подгревателните какви са тези восъчни къде се намират за какво служат иначе подгревните ще ги сменя само ако има нужда мисля че имам една изгоряла или по точно една дето не работи както трябва но лятото няма да я пипам на есен като я подготвям за зимата тогава живи здрави ще я оправя. Та какви за тези восъчни свещи???
Отговори

чук снимка чук 29 март 2008 - 00:52

...да запалиш в черквата и да помолиш Всевишния да не случиш на менте ремък и менте ролка...
ментето ремък прескача или се къса, и с цел "да се запази" двигателя - се трошат кобилици...
по-големите каръци стигат и до изкривяване на клапани.
Пази Боже!

в края на миналия век ми се случи с бензинова астра 1.4. Ангр. ремък беше на около 30хил., тогава пък един майстор рече, че немските дизели били с фрезенк (дупка в буталото дето ще потъне шииката на клапана ако прескочи ремъка) но явно не е така....
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 29 март 2008 - 00:57

 mart, на Mar 28 2008, 11:26 PM, каза:

еми аз мислех за подгревателните какви са тези восъчни къде се намират за какво служат иначе подгревните ще ги сменя само ако има нужда мисля че имам една изгоряла или по точно една дето не работи както трябва но лятото няма да я пипам на есен като я подготвям за зимата тогава живи здрави ще я оправя. Та какви за тези восъчни свещи???

Aми восъчните предимно се леят в така наречените свещоливници към различните щърковни епархии.И ако си православен християнин -запали си восъчна свещ след всяка смяна на ангренажен ремък,прекръсти се(от дясно на ляво)и се моли да не се скъса ремъка!!!!!!ТОВА ГО ПрАВИШ В цЪрКВА-ТАм ЩЕ НАмЕрИШ И ВОСЪчНИ СВЕЩИ!!!!!! :newsm05_41:
Отговори

andreyfa снимка andreyfa 29 март 2008 - 00:58

 чук, на Mar 28 2008, 11:52 PM, каза:

...да запалиш в черквата и да помолиш Всевишния да не случиш на менте ремък и менте ролка...
ментето ремък прескача или се къса, и с цел "да се запази" двигателя - се трошат кобилици...
по-големите каръци стигат и до изкривяване на клапани.
Пази Боже!

в края на миналия век ми се случи с бензинова астра 1.4. Ангр. ремък беше на около 30хил., тогава пък един майстор рече, че немските дизели били с фрезенк (дупка в буталото дето ще потъне шииката на клапана ако прескочи ремъка) но явно не е така....

Миналата седмица скъсах ангренаж....бях пребледнял докато ме теглиха към сервиза...сложиха нов , запалих и тръгнах ебаси. Още черпя .Явно има защита да не се прецаква клапана.
По този повод търся капак за ангренажен ремък....Никъде не мога да намеря , нов или втора ръка няма значка
При дизела май няма такъв шанс....
Отговори

чук снимка чук 29 март 2008 - 01:05

...ето! Паленето на свещ дава резултат.
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 29 март 2008 - 01:05

Навутал си се с черпането брато .ц16нз не удря клапани :newsm05_41:
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 29 март 2008 - 01:22

 andreyfa, на Mar 28 2008, 11:58 PM, каза:

 чук, на Mar 28 2008, 11:52 PM, каза:

...да запалиш в черквата и да помолиш Всевишния да не случиш на менте ремък и менте ролка...
ментето ремък прескача или се къса, и с цел "да се запази" двигателя - се трошат кобилици...
по-големите каръци стигат и до изкривяване на клапани.
Пази Боже!

в края на миналия век ми се случи с бензинова астра 1.4. Ангр. ремък беше на около 30хил., тогава пък един майстор рече, че немските дизели били с фрезенк (дупка в буталото дето ще потъне шииката на клапана ако прескочи ремъка) но явно не е така....

Миналата седмица скъсах ангренаж....бях пребледнял докато ме теглиха към сервиза...сложиха нов , запалих и тръгнах ебаси. Още черпя .Явно има защита да не се прецаква клапана.
По този повод търся капак за ангренажен ремък....Никъде не мога да намеря , нов или втора ръка няма значка
При дизела май няма такъв шанс....

За капак питай колегата PEPEL или на 0898739730-Хасково авто-морга
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg