Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Отваряне на газова бутилка?

floyd снимка floyd 06 юли 2009 - 19:25

Здравейте, пичове! Нивомера нещо зацикли и сега нито показва, нито изключва на газостанцията. И аз си мисля, че ме лъжат на Лукойл, като ми набиха 38 литра в 40 литрова бутилка, и ги нахраних без да заслужават. Та сега трябва да се отваря сондата и да го мъча нещо тоя нивомер - ще го смазвам ли, ще го раздвижвам ли само, не знам. Та въпроса ми е има ли нещо по-особено, за което да внимавам. Не съм много вързан в ръцете, та мисля сам да се пробвам, ама ако има нещо опасно, ще се откажа. Процедурата ще се извърши на празна бутилка, естествено, и даже ще натисна съчмата на пълначката да излезе нещо ако е останало. Нивомера е Ловато, механичен, а бутилката е българска, цилиндрична, 40 литрова. Предполагам има уплътнение някакво - сменява ли се задължително? Тя уредбата няма и година. Забелязах, че под разграфената лепенка под стрелката се напипват май 2 дупки - има ли и там винтове, или са само тия по периферията? Моля някой, който го е правил, да сподели опит! Предварително благодаря!

P.S. Търсих с търсачката, ама не намерих нищо, което да ми свърши работа.
Отговори

as_vectra снимка as_vectra 06 юли 2009 - 19:52

здрасти колега.
1.загаси цигарата.
2.съчмите са 2 и като натиснеш тази на зарядното ще изпуснеш газта м/у двете.
3.съветвам те да завъртиш кранчетата и да отсъединиш тръбичките само внимавай защото в тях сигурно има още газ,след това бавно развиваш кранчетата да се изфъщят и можеш да започваш.под разграфената лепенка под стрелката НЕ барай(за сега).първо развий леко болтчетата и виж за вс. случай да няма още газ.

дано съм помогнал и аз.поздарави
Мнението беше редактирано от as_vectra: 06 юли 2009 - 19:55
Отговори

Васето снимка Васето 06 юли 2009 - 19:54

аз преди 3 дни демонтирах сонда от същата бутилка без да е изпразнена.газта си стоеше вътре и се изпаряваше бавничко. нее страшно ако е на проветриво и няма искра.оплътнитела няма смисъл да го сменяш.
само развиваш с шестограмчето и изтегляш около 20тина см. след което внимаваш за поплавъка който е на 90* механизма е елементарен
при монтажа затегни няколко пъти болчетата равномерно.и задължително провери за теч със сапунена вода :mhihi:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 юли 2009 - 19:54

Обърни се към колегата 2.0 16v , за да няма после обява в Купува :mhihi:
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 06 юли 2009 - 19:59

Или на друго място :mhihi: (в кръга на шегата естествено)
Отговори

kalin09 снимка kalin09 06 юли 2009 - 20:22

Внимаваи,защото изпарената газ е по-тежка от въздуха,наслоява се в ниските места и си чака.Аз бих го направил в открито поле(ливада) без присъствие на хора.Пожарникар съм,и скоро ходихме на взрив на газ-източвали бутилка,но пред къщата,газта по ниското,та в мазето,а там котле.Трима отидоха в болница с тежки изгаряния.Това в Банкя
Отговори

blagom снимка blagom 07 юли 2009 - 08:18

демонтажа и монтажа ок.
според мен е по - важно някой да сподели дали изобщо се поправят тези нивомери, за да се знае дали си заслужава демонтажа. аз от 2г. карам с прецакана сонда - в 36л. (според мен е 35) събира около 34 литра газ. а нивомера не е показвал никога правилно...никога не е показвал.
и аз съм си мислил да е свалям, но...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 юли 2009 - 08:40

Моя нивомер също беше зациклил,отидох до газаджиите и го оправиха.Но след три месеца пак се развали и почна да изпуска газ от баланс винтилчето.Отидох купих си нов за 35лв в комплекта влизат всички гарнитурки,клапана за зареждане,буренцата и пластмасовите капаци.Покарах на газ докато свърши,спрях в полето и разхлабих фланеца на нивомера,разклатих го да изпусне налягането и го свалих.Имаше доста останала газ в бутилката.Поздрави и успех с ремонта
Отговори

floyd снимка floyd 07 юли 2009 - 08:54

Благодаря за напътствията, колеги! Разбира се, ще гледам максимално да се изпразни газта, преди да отварям. И няма да е пред блока. :mhihi: Вижда ми се елементарен ремонта, за да ходя да го занимавам Мишо. Или на друго място. :mhihi: :blink: Имам още газ за харчене, така че ще пиша за резултата след 2-3 дни.
Отговори

Васето снимка Васето 07 юли 2009 - 17:08

механизма е прост да не казвам първобитенизмерването на нивото е относително точно в зависимост как си нагласиш нивомера и градуса под който е разположена бутилката.нивомерите дефектират защото при нищожни количества газ поплавъка остава да виси и от друсането се троши една фина пласмаска (не винаги) просто това е ловато. създадено е да е евтино.ако го направят да е здраво пак щее евтино но нямат интерес да е вечно. нали ако не успееш да си го оправиш пак ще си купиш ловато чее най евтино :mhihi:
Отговори

floyd снимка floyd 11 юли 2009 - 22:19

Нивомера взе, че се оправи. Явно газта като е намаляла под нивото, на което беше запецнал, от прекрасните ни улици се е раздвижил. Аз за всеки случай с един силен магнит пообиколих около стрелката. Та засега отварянето на бутилката се отлага. Със сигурност по-натам пак ще блокира и ще се възползвам от съветите ви. Благодаря!
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 12 юли 2009 - 15:23

 floyd, на 06 Jul 2009, 08:25 PM, каза:

Тя уредбата няма и година.

Нямаш ли гаранция? Ходи да ти сменят сондата и не се занимавай с глупости. Като пълниш догоре се прецакват, щото са много Убави.
Отговори

floyd снимка floyd 12 юли 2009 - 20:48

Аз гаранция имам, ама сервиза го няма там, дето го оставих. :flag: Трябва да ги търся с милиция.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg