Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Място за FM Transmiter

Тази тема е заключена « Prev

becinko снимка becinko 31 октомври 2009 - 22:23

Колеги,поради финансови съображения за сега не мога да си взема CD,ама едно трансмитерче ще си позволя :newsm05_41: .Та всички знаем ,че на астра ф запалката е при пепелника,а не ми се иска постояно да седи отворен и да ми мирише на цигари и от него,няква идея имате ли къде да инсталирам една запалка,пък и фабричната работи само на контакт,аз искам да си сложа още една с постоянен ток защото не върви ако съм спрял и колата постояно на контакт заради таз джаджа,и седа и гледам по колата къде да сложа запалка и не мога да го измисля някви идей.Поздрави !
Отговори

Hercules4o снимка Hercules4o 31 октомври 2009 - 22:55

с извинения, че се намесвам в темата, но да не пускам нова... наистина какво трябва да се направи, за да ти е постоянно работеща запалката, а не само на контакт, че и аз имам същия проблем като колегата, но на вектора :)
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 31 октомври 2009 - 23:03

В жабката
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 31 октомври 2009 - 23:09

Боцкаш бушоните един по един и търсиш къде има постоянен + без да е подаден контакт. Примерно бушона за ел.стъкла или този на радиото.
Прекарваш кабелче до "новата" запалка и ще работи.

Пластмасата около скоростния лост ще е добро място за монтиране.
Отговори

becinko снимка becinko 31 октомври 2009 - 23:30

Някак си не го виждам как да стане около скоростите,там под ръчната го мислех,но мястото не е достатъчно дълбоко.
А до колегата с непостоянния ток-примерно по един от кабелите на дисплея ми има постоянен + предполагам че и по твоя е така (ако си с дисплей) дърпаш едно кабелче слагаш го на мястото на запалката и си готов.
Отговори

becinko снимка becinko 01 ноември 2009 - 22:11

Айде бря колеги,не може никой да не вижда подходящото място за втора запалка
Отговори

Jasper80 снимка Jasper80 02 ноември 2009 - 13:29

Здравей колега,
точен отговор немога да ти дам относно въпроса ти , но това е въпрос на избор къда ще го сложиш.Мога да ти дам това линкче http://www.vectra-club.ru/forum/viewtopic....16&t=105280 и ако ти харесва идеята и не слушаш касетки можеш да се възползваш от него.
С :mhihi: Jasper80.
Отговори

jikata снимка jikata 02 ноември 2009 - 13:57

Здравей колега, относно питането ти къде да сложиш ново гнездо на запалка на астра Ф бих те посъветвал или в жабката или долу до пепелника на десния горен ъгъл на кожуха на скоростния лост (та мястото под пластмасата е дълбоко). по отношение на захранването бих те посъветвал да си вземеш "+" от буксата на касетофона. там има извод 12V, който служи за захранване на ел.антена, и работи при пускане на касетофона независимо дали си на контакт или не. Желая ти успех в начинанието:))))))
Отговори

jikata снимка jikata 03 ноември 2009 - 09:54

Пробвай с такива щипки да го извадиш. Правят се най-лесно от електрод 2,5мм. или 3мм. дебелина.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

becinko снимка becinko 03 ноември 2009 - 14:42

Колега,опитах не стана,свалих конзолата и отстрани се виждат въпросните щифтове прибрах ги навътре да не сеедно ги няма,обаче ефекта е нулев,даже и буксите отзад не мога да откача и те са супер чишити ...иначе имам едно друго касетофонче което свети червено (а това ме устройва заради цялостното осветление в колата) и не мога да махна тоя за да сложа другото :( ако някой може да помага,или пък навитак от Пз да го махне
Отговори

Petio снимка Petio 03 ноември 2009 - 15:47

Ако си успял да свалиш касетофона горе в дясно на самата шина имна едно краче изправи го с една отверка и после напани шеината и тя че излезне а буксите излизат лесно после
Отговори

becinko снимка becinko 03 ноември 2009 - 16:32

Колега,аз искам да сваля касетофона а той неще сякаш е заварен за шината,а тя за таблото ...

П.С.Ако идвам до пнг ще ти звънна да го свалиш ;)
Мнението беше редактирано от becinko: 03 ноември 2009 - 16:33
Отговори

Petio снимка Petio 03 ноември 2009 - 19:51

аз моя го напънах с отверката ( с две отверки) и той излезна заедно с шеината много лесно за 5 мин
Отговори

becinko снимка becinko 03 ноември 2009 - 22:26

Ще го пробвам и така,дърпах го през отвора за касетката,ама щеше да му се отскубнат пластмасите отпреде

Колеги,някой може ли да ми каже как да намеря инфо за този касетофон Цък
На снимката не се вижда ,долу в ляво на дисплея пише "403" ,ако някой ми помогне ...
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 07 ноември 2009 - 17:55
Отговори

CH_M снимка CH_M 05 ноември 2009 - 17:25

Преди време беше писал тема за този касетофон и ти отговорих че не е нещо особено . Но като си се влюбил в червеното светене на бутони и дисплей -слагай го . Само че ще ти се наложи да си срежеш оригиналната букса на колата май - на това радио няма място за третата секция ,тази която е за инфото за дисплея ти .
Отговори

becinko снимка becinko 05 ноември 2009 - 17:41

Колега,не е проблема във влюбването,а в това че вчера следобяд нямаше какво да правя,и си викам "Бе я пробвай да свалиш радиото с отверки" и то взе ,че излена,но естествено с последици.
1.прецака му се панела на оригиналното и сега копчетата не ловят
2.разчекнах буксата на антената и сега не мога да сложа нито едно от 2-те,тряа букса да взема
3.ако мога да искарам кабелите с обувките от буксата няма да я режа ,но евентуално ще се наложи.

И все пак си мисля че макар и малко тоя филипс е по добър от оригиналния касетофон ...
Отговори

CH_M снимка CH_M 05 ноември 2009 - 17:45

Срежи буксата без да вадиш кабелите за дисплея - утре ще ти попадне Опелско радио и ще почнеш с писанията тук -" колеги ,ама кое кабелче за дисплея къде беше ? " и т.н. П.П. Срязвай смело и я оставяш да си виси отзад на радиото !
Мнението беше редактирано от CH_M: 05 ноември 2009 - 17:46
Отговори

becinko снимка becinko 05 ноември 2009 - 18:06

Колега в какъв смисъл да не вадя кабелите на дисплея ?От къде да не ги вадя от буксата ли ?Сори ама съм леко недосетлив,а иначе сигорна ще я режа и ще слагам обувки на нужните ми кабели,щото няма да слагам нито - ,нито + през контакта,то си взема - от антената ,а напрао с директния +
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 05 ноември 2009 - 19:01

Защо искаш толкова да сложиш това грозното радио ? Няма да ти се пуска с паленето на колата , няма да ти пасва добре на интериора , какъв е смисълът ? Направи подсветката на сц202-то червена и си готов. С това червеното си развали половината работи в колата :Д .
Отговори

becinko снимка becinko 05 ноември 2009 - 19:29

Еми да,обаче май го счупих оригиналното :pardon: трябва да проверя,пък и първо трябва да направя буксата за антената и тогава а пък и нямам диодчета иначе щях още сега да го направя да свети червено.Май ще ходя до моргата за букса (ама как ще я правя и как ще я запоявам от 7-я етаж нз просто)...
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg