Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Хидравлично масло

Liubeznia снимка Liubeznia 14 март 2010 - 19:06

 mvz, на 14 Mar 2010, 18:30, каза:


И при теб е електрохидравлична. Както при Astra G трябва да се намира зад мотора, между него и стената. Като застанеш пред колата, отзад-леко в ляво ниско. Ще видиш капачката. Под нея е помпата. Представлява едно от двете:
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Отговори

miirro снимка miirro 16 март 2010 - 19:21

Здравейте, нямам някакви особени технически познания, но в хидравличните системи течностите "маслата" не трябва да променят обема си а това, че са "мазни" не е от особено значение.
Отговори

ziposlav снимка ziposlav 19 март 2010 - 21:18

Когато заграе маслото се разширява:)
Отговори

mvz снимка mvz 21 март 2010 - 18:54

 Liubeznia, на 14 Mar 2010, 20:06, каза:




Благодаря, колега! Ника Ти отива :D! Мисля, че моето е от дясно на снимката. Когати извадя капачката и погледна щеката, Тя представлява пилон който в края си, има част с по-малък диаметър и дължина около 10мм. Кой точно белег показва мин. и макс.? При мен нивото на маслото е малко над долното сечение( утеснението на долната част от пилона), сиреч минава в удебелената част.

Отново Ви благодаря за помоща!
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 06 май 2010 - 23:48

колеги а на мойта астра вчера и сипах АТФ червено на кастрол трябва ли да го източа и да търся това зеленото или може и с това да се кара без проблем, ?
Отговори

Emanoil_Trushanov снимка Emanoil_Trushanov 07 май 2010 - 15:58

Колега ATF е за хидравлика . Лично аз карам с такова и съм доволен.
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 09 септември 2010 - 15:14

 Hevy, на 10 Sep 2009, 22:38, каза:

Моето го сменях със спринцовка и маркуче от система, всяка сутрин изсмуквах едно казанче и наливах ново, за да не си играя да въртя гуми на място. Избистри се напълно чак към средата на втория литър.


Добре а въртенето на гуми върши ли работа? Казвате, че се прави при загасен двигател. При наливането и обезвъздушаването пак ли при загасен?

Става въпрос за ел. хидравлика и зелено масло на Зафира А
Мнението беше редактирано от amalexiev: 09 септември 2010 - 16:09
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 10 септември 2010 - 09:00

 Hevy, на 10 Sep 2009, 22:38, каза:

Както може да се види на снимката, ако се отвият тези маркучи ще изтече само маслото което е в помпата. Останалото по тръбите ще си остане, а и нали са по низко - съответно всички мизерий са там...така че е напълно излишно да се пипат тези връзки,

Избистри се напълно чак към средата на втория литър.

Публикувано изображение


Вярно ли е това. Някой ще каже ли кой е правилният начин за смяна на масло на ел. хидравлика на Астра Г, Зафира А?

Колегата го е сменил като е изхабил 2 литра, а аз съм купил само 1 при това на цена от 33 лева.
Мнението беше редактирано от amalexiev: 10 септември 2010 - 09:02
Отговори

deforse снимка deforse 04 октомври 2010 - 15:11

Цитат

amalexiev: Вярно ли е това. Някой ще каже ли кой е правилният начин за смяна на масло .......

И на мен ще ми е интересно да видя отговора.


Аз пък в момнта карам с Хидравлично масло на Приста ойл MHL-32 и не съм имал проблем за сега. Гледам, че и на служебната пак такова наливат. :rulez: Чудя се дали да го сменям или да карам на принципа "ако работи добре не се бара"
Мнението беше редактирано от o.kamenov: 04 октомври 2010 - 15:12
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 04 октомври 2010 - 15:25

Колега тъй като не получих отговор ходих в сервиз. Смениха ми го като развиха гайката на тръбичката която се вижда на снимката долу в ляво. Изтича бавно и тъжно. Като въртиш волана става по-бързо, но много пръска понеже тръбичката е доста тънка.
Отговори

mishko129 снимка mishko129 31 май 2011 - 20:23

 amalexiev, на 04 октомври 2010 - 15:25, каза:

Колега тъй като не получих отговор ходих в сервиз. Смениха ми го като развиха гайката на тръбичката която се вижда на снимката долу в ляво. Изтича бавно и тъжно. Като въртиш волана става по-бързо, но много пръска понеже тръбичката е доста тънка.

на коя снимка колега
Отговори

mishko129 снимка mishko129 03 юни 2011 - 17:56

 siegfrid, на 06 август 2009 - 18:03, каза:

Примера е от Астра Г, но принципът на работа е същия :wave:


Публикувано изображение

не мога да разбера какво приспособление ще ми трябва ЗА ДА НАЛЕЯ МАСЛО В КАЗАНЧЕТО И ДАЛИ ВЪОБЩЕ ЩЕ МИ ТРЯБВА
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 03 юни 2011 - 19:15

Колеги това ли е казанчето за хидравличното масло за волана на Корсата Еasytronic :
http://imageshack.us...3062011739.jpg/
http://imageshack.us...3062011737.jpg/
http://imageshack.us...3062011738.jpg/
има някавка гньоч по капачката отвътре...
а на нея отвъншна страна пише "Brake fluid only" или нещо подобно, но казанчето за спирачната течност си е горе под чистачките така,че не за спирачките това...
И какво значи че трябва да се сипва спирачна течност в хидравликата ли?
Отговори

Hevy снимка Hevy 03 юни 2011 - 20:23

Отвили са захранването на десния цилиндър и от там са го източили,колко е останало вътре кой знае.Като не вярвате ходете по сервизи. Метода който съм описал е не просто смяна а промивка на системата. А като го източваш мизериите си остават утаени из недрата по тръби и цилиндри... За въртенето на гумите - това е ако искаш на един път да го смениш - изпразваш казанчето със спринцовката,наливаш ново, палиш мотора и въртиш пълен ляв и пълен десен, гасиш, пак източваш и пак наливаш и т.н.Има спринцовки от 50мл по аптеките, бързо става.
По въпроса за маслото. Колегата по горе е споменал свойството да не се свива, но те всички течности по принцип не се свиват. При хидравличното масло за електрохидроусилватели най важното е да е максимално рядко/с максимално НИСЪК ВИСКОЗИТЕТ/, защото при температури под -20 започва да се сгъстява и да товари помпата.Затова оригиналното е пълна синтетика.Тука обаче под -20 температурите рядко падат така че може да се кара и с обикновенно, стига на етикета да пише hidrofluide. Аз например ползвам Maxxus/Германско/,с отстъпката го взимам по 10 лева литъра.Така че тия два литра които отиват за промивката излизат евтино. Няма смисъл да се дават пари за някакви превъзнесени марки с надути цени. Друго нужно свойство на хидравличното масло е да смазва, хидравличната помпа е зъбна без лагери - валовете лагеруват направо в алуминиевия корпус. Така че всякакви стари мътни масла с утайки са абсолютно недопустими.Между другото по стандарт маслото има трайност 4 години, но никой не пише срок на годност по тубите за да няма брак по магазините...пък смятайте кво става с маслото в колите което не е пипано 10 години...
Мнението беше редактирано от Hevy: 18 февруари 2018 - 22:14
Отговори

mishko129 снимка mishko129 11 юни 2011 - 05:57

 siegfrid, на 06 август 2009 - 18:03, каза:

Примера е от Астра Г, но принципът на работа е същия :wave:...

Колега какво е то приспособление което ще ми трябва за да налея маслото в казанчето ако може да кажеш
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 11 юни 2011 - 12:43

Предполагам Фуния с доста дълъг маркуч. Сечението на маркуча трябва да отговаря на гърловината на казанчето.
Необходим е при Астра Г, защото казанчето на малко по-интересно място. :newsm05_41:

Поне на моята Астра (Ф, X17DT) казанчето е на сравнително удобно място, т.ч. и само с фунийка ще се реши проблема. :icon_wink2:
Отговори

Hevy снимка Hevy 11 юни 2011 - 21:23

Това "приспособление" е тубата с оригинално масло :biggrin: С фуния и маркуч най много да се улееш, казанчето събира само 150 мл и докато се усетиш айде подмина нивото.Как ще го изтеглиш после? Ще отвиваш нещо отдолу? А което е над нивото считай че се е изляло през капачката... Трябва спринцовка с маркуче от система.И по време на манипулациите трябва да се покрие генератора и ако го има - масметъра...

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Hevy: 11 юни 2011 - 21:30
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 12 юни 2011 - 08:33

Ех..това било казанче при Корсите е нещо за съединителя,а не за сервото на волана,който е EPS-електрически...
Мнението беше редактирано от Opel_Corsa_fan: 23 юни 2011 - 17:00
Отговори

mishko129 снимка mishko129 15 юни 2011 - 14:22

Здравеите колеги днес си смених маслото на АСТРА та Без никаккъв канал а направо на пътя пред гаража Развих маркучите от помпата и от казанчето Пуснах маслото да изтече завъртях 2 3 пъти вляво вдясно да излезе и остатъка от системата Смъкнах и казанчето което има вътре мрежест филтър и се закрепва с ламаринка отгоре Поогледах как може да се извади и да се почисти филтърчето но не става тъи като не излиза през отвора а казанчето не се разглобява Затова го промих цялото казанче с бензин за да излезе мръсотията и после обилно измиване на чешмата с вода Изчаках го да изсъхне и после по обратния ред сглобяване Налях от новото оригинално масло но ОПЕЛ ДЕКСРОН 6 Първо чукнах със стартера 2 3 пъти за да засмуче помпата после запалих за момент изгасих и веднага долях масло до максимума И така докато налях 900гр масло Толкова пое в системата ОБЕЗВЪЗДУШИХ И ГОТОВО Маслото стана бистричко като малинов сироп ТОВА Е ЗА МОЯ Опел сега на другите не знам как е точно но сигурно е единтично с малки разлики както и при мене Успех на всички които ще сменят маслото в рейката :newsm05_41: :newsm05_41: :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от mishko129: 15 юни 2011 - 14:26
Отговори

Hevy снимка Hevy 24 юни 2011 - 20:52

Днес докато карах ми се извади възвратния маркуч /на снимката ми най-горния/, щото бях сложил една кирлива поцинкована скоба, уж временно и съм забравил да я сменя.Чу се, нещо изтрака отпред все едно че гумата метна някаква ламаринка, но бях на скорост и докато се усетя че волана се е втвърдил минах към 200м.Спрях, вдигнах капака и видях какво е станало - всичко в масло. Извадих бушона на помпата - лилав, 80, 2 по ред отпред назад. После към гаража - още 3 км. Долях само 350гр, значи другите 350гр са си останали в системата. Това по въпроса за смяната с откачане на маркучи - половината си остана вътре. Да уточня че колата е с електрохидроусилвател, не като на колегата от предишния пост.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg