Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Бензинова помпа Vektra B

banancho_ снимка banancho_ 07 януари 2013 - 18:04

Здравейте колеги,
Искам да ми помогнете като ме упътите къде евентуално се намира релето на бензиновата помпа на Opel Vektra B 1995 1.8 16V.
Проблемът е следния - колата до снощи се караше и вървеше без проблем до тази сутрин, когато се качих чух че помпата подкачи гориво нормално завъртях да запаля само прикашля и повече не посмя да запали, пробвах поне 10-15 пъти ток има достатъчно! Проверих абсолютно всички възможни бушони но не открих проблема, но най-странното е че при всеки опит да запаля помпата повече не се чуваше да подкачва, а до предположението за реле стигнах когато проверих дали изобщо помпата получава захранване и останах приятно изненадан когато там нямаше нищо!
Ще съм ви много благодарен ако успеете да ми помогнете като ме упътите за местоположението на релето което командва помпата и как да стигна до него ;)
Отговори

румънеца снимка румънеца 07 януари 2013 - 20:17

Здравей колега до акумулатора има една правоъгълна кутия там има едни бушони единия е 20А провери го и пиши.
Отговори

banancho_ снимка banancho_ 07 януари 2013 - 20:33

Абсолютно всички бушони съм проверил, дори и тези в двигателния отсек и всичко е здраво.
Този въпросният 20А бушон тойли е предпазителя на помпата че малко се зачудих сега не е ли малко голям за една помпа, не че знам каква мощност има помпата но нали човек с питане се научава.
Очаквам и други предположения колеги, дайте инфо за местоположението на релето което управлява помпата, нека спомена че колата няма аларма за да няма излишни питанки ;)
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 07 януари 2013 - 23:30

В кутията над сервото на помпата мисля че е розовото :)
Отговори

Mилен снимка Mилен 08 януари 2013 - 09:08

Колега,вдигни задната седалка под нея има капак там е бензиновата помпа.Свали капака и пробваи някой да върти да пали а ти с една отверка удряй по металния капак на помпата където влизат двата маруча за бензина,ако запали проблема ти е или в самата помпа или в буксата към нея.При мен буксата не контактуваше добре.УСПЕХ
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 08 януари 2013 - 10:03

http://media.snimka....9422989.jpg?r=0
номер 17 е релето за помпата.
http://media.snimka....9423009.jpg?r=0
http://media.snimka....9423018.jpg?r=0
Мнението беше редактирано от SunMaster: 08 януари 2013 - 10:11
Отговори

Yuni® снимка Yuni® 08 януари 2013 - 12:02

Колега,съвсем наскоро имах проблем с тази помпа.Тя работи,когато се върти коляновият вал.Така,че за да я пробваш на място,трябва да откачиш куплунга,който е с 4 проводника(червеният е "+") и да мериш дали имаш +12V при завъртане на стартер.Другият начин е с пробна лампа - при въртене на стартер лампата трябва да свети ярко.Ако ток идва и(или) лампата свети,то значи помпата е заминала.Свали я внимателно и я замени.Друго което можеш да направиш е да откачиш големият гумен маркуч,която идва от въздушният филтър и влиза в моторчето за празен ход.Там(моторчето за празен ход) пръсни малко бензин и колата би трябвало да запали,ако няма нещо друго.Поздрави!
Отговори

NIKA снимка NIKA 09 януари 2013 - 20:32

И при мен беще на 100% същото, просто колекторите на ротора бяха свършили до пластмаса ина4е електри4ески беше здрава.
Нова помпа и газ................
Мнението беше редактирано от NIKA: 09 януари 2013 - 20:33
Отговори

banancho_ снимка banancho_ 09 януари 2013 - 21:15

Все още не съм открил повредата, надявам се утре вече да открия дефекта но информативно да запитам ориентировъчно колко парички ще струва една нова помпа ???
Не съм пробвал варианта само да въртя на стартер и да видим дали има напрежение към помпата, но утре и това ще стане и ако се окаже че има напрежение следователно помпата си е заминала, но ако пак няма напрежение на извода на буксата проблема ще остане не разрешен защото не мога да разбера тогава от къде ще е ???
Мога да се благодаря само на това че ме докара успешно колата цели 2500км без проблем, цялото това разстояние го измина без никакви ядове за около 30 часа ;)
Отговори

NIKA снимка NIKA 09 януари 2013 - 21:34

Моита е китаиска за 80лв, ве4е трета година за сега никакви проблеми.Купих е от магазин за френски коли, важното е размера и буксата- всички са на 3 бара.За същата само че в магазин за ОПЕЛ ми искаха 140, просто казваш те такава помпа и ........
Сега се сетих 4е помпата нема ток и при прцакан датчик на коляновиа вал, което е 4есто срещан проблем. Така 4е небързаи с смяната на помпата, посто трябва да се закачи на комп и ще си каже.........
Мнението беше редактирано от NIKA: 09 януари 2013 - 21:38
Отговори

румънеца снимка румънеца 10 януари 2013 - 10:06

Виж този сайт аз съм много доволен от техните продукти. http://hornetparts.o...pompi/opel-ford
Отговори

румънеца снимка румънеца 10 януари 2013 - 10:13

Колега аз имах следния проблем помпата работи но не подава гориво беше прекъсната връзката между мотора и турбината.
Мнението беше редактирано от румънеца: 10 януари 2013 - 10:14
Отговори

banancho_ снимка banancho_ 10 януари 2013 - 16:29

Току що проверих и последния вариант - сложих пробна лампа на двата дебели кабела на буксата на помпата и установих че при въртене на стартер има напрежение на изхода на буксата следователно по моята логика помпата си е заминала, ако някъде греша поправете ме, но аз мисля че точно това е проблема. Само едно не мога да си обясня - как изведнъж изгоря тази помпа като до последно работеше, а на сутринта когато станах и реших че трябва да ходя по магазините помпата не заработи повторно ?? Много ми е странно, тъй като абсолютно никакъв признак не даде от никъде !!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 януари 2013 - 16:43

Иди пак до колата почукай помпата от горе, най-добре докато върти стартера ако имаш помощник, колата най вероятно ще запали. За отиването изведнъж-четките свършват и залепят за колектора, с почукването по помпата ще ги отлепиш кратковременно, колкото да си вземеш нова помпа.
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 10 януари 2013 - 16:44
Отговори

banancho_ снимка banancho_ 10 януари 2013 - 16:54

Този вариант колега вече е изпробван и не действа, просто помпата не реагира на никакви външни въздействия ! Остава да се набутам с малко евро тъй като съм в Холандия и да си купя нова помпа, но ме притеснява че малко скъпо ще ми излезе тука :(
Отговори

CH_M снимка CH_M 10 януари 2013 - 18:00

 banancho_, на 10 януари 2013 - 16:29, каза:

Само едно не мога да си обясня - как изведнъж изгоря тази помпа като до последно работеше

За 95-ти набор кола , колко искаш да издържи тая помпа ако е оригиналната? Както каза и Росен в по предния пост,колектора се изяда до последно, ламелите стават на люспа ...колко му е на нагори в момент на завъртане и до там.
Слагаш нова и я подкарваш отново колата ....
Отговори

banancho_ снимка banancho_ 10 януари 2013 - 18:13

Проблемът стана още по сериозен след като току що се върнах от няколко магазина и ме ощастливиха с невероятната сума от 275 евро за помпа ! :( :( :(
Направо ми се приплака като чух, че на всичкото отгоре това е цена без ДДС!
Направо не знам !
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 10 януари 2013 - 20:19

За нов двигател ли :mhihi: Моята е от Шевролет Авео. Свали твоята изкараи я от касетката и тръгваи да търсиш :) Успех :)
Отговори

banancho_ снимка banancho_ 10 януари 2013 - 20:36

Не колега за нова помпа са за жалост тези 275 евро. Като проверих в няколко български сайта останах приятни изненадан от това което видях - за абсолютно същата помпа която тука е на тази цена в България цената е 264 лева,(BOSHC (надявам се да не е реклама на марката)) но проблема е там че аз в събота си тръгвам и цялата работа остава на баща ми на гърба а на него въобще не му се занимава, дори и да му я пратя не знам как ще стане понататъшното развитие на нещата ? :( Ще видим ще го мислим !
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 11 януари 2013 - 09:42

В Холандия сигурно има и морги.Толкова пари за помпа не бих дал.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg