Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Бензинова помпа Vektra B

banancho_ снимка banancho_ 11 януари 2013 - 18:37

Аз вече съм я свалил помпата и ще я взема с мен в Бг за да си купя от там и после ще я пратя обратно тук за да се монтира на мястото и, тъй като и аз не бих дал толкова пари за помпа защото същата оригинална помпа в Бг струва 264лв, а и да не забравяме че там има и по евтини варианти ;)
Благодаря на всички колеги които се отзовах с мнения и препоръки за да ми помогнат !
Поздрави и безаварийни километри на всички ;)
Отговори

generala_30 снимка generala_30 19 октомври 2013 - 19:42

Какво да ви кажа, щом пиша тука значи имам проблем. Вектра 1,6 101 коня 1999г. газов инжекцион. Колата я имам от преди 3 години и още в началото и сложих газ. Тук последната година и половина при запалване на бензин на студен двигател беше доста мудно подаването на газ и така леко набиване на предницата, но това ставаше докато загрее двигателя малко.Иначе проблеми при самото запалване нямах.
Преди два месеца ми спря бензиновата помпа и то точно на морето. Страхотия. С един познат извадихме помпата и директно на акумулатора. Не работи. Обаче с леко потръскване и почукване по корпуса на помпата и с една тънка отвертка през входа за бензин раздвижихме ротора и след поредица подаване на ток от акумулатора взе че проработи, обаче ми се стори че изхвърли така фини боклуци и мръсен бензин. Монтирахме помпата, обаче мене ме гризе мисълта да не спре да работи точно като се прибирам някъде и да си бия главата по пътищата. Така че през целия ден я пробвах колата как пали, нямаше никакви проблеми. Само дето първоначално запали на 10-то завъртане докато обезвъздуши системата. Е на сутринта помпата пак не работеше. Един познат от Стара Загора ми прати нова помпа по Еконт, като предварително се разбрахме да не е някакво менте там Китайско. Та монтирах новата помпа, двигателя запали много трудно 9-10 завъртане като да речем е така за да се обезвъздуши системата. Но какво се оказа после. Колкото по седи угасен двигателя след последното работене токова по трудно пали. Сутрин пак на 9-10 завъртане палеше. Побеля ми главата да се чудя какво става и какво не е наред. Та след консултации по тел се стигна до извода че или има нарушена херметичност на горивопровод или има някой температурен датчик подаващ инфо на компютъра. Но аз лично се спрях на горивопровода. То така и стана при отваряне на люка на резервоара видях че маркуча свързващ помпата с капачката на резервоара е леко пукнат и от там се излиза бензина. Смених маркуча. И като че ли двигателя се оправи ама за кратко. Почна пак трудно да пали по някога на 3-то завъртане по някога на 7-мо завъртане на ключа. Ходих на диагностика и от там ми казаха че помпата си работи нормално и си държи 3 атмосфери и при спряло положение също си задържа налягане. Също че всичко по инжекцията е без проблеми. Проблема бил в полузадръстени дюзи които не сработват правилно при студен двигател. Споменаха че с ултра звук ще се постигне временен ефект и не съм ги подлагал на таковата. Обаче днес при палене двигателя не заработи. Помпата изобщо не се чуваше. Какво ли стана мама му и теглото му. Утре ще разглобявам да видя дали някой бушон ли изгоря или кабел към помпата се извади. Преди дни като показах кутията на новата помпа дето бях взел „HOFFER PRODUCTS” ми заявиха че това са големи китайски ментаци, давали големи дефекти и в магазините вече не ги продават…..
Много ме е страх да не отърват бързите връзки на двата пластмасови маркуча свързващи капака на резервоара, защото тук за месец стана над 10 пъти ги свалям. Ако там стане нещо мамата си трака става….
Отговори

generala_30 снимка generala_30 20 октомври 2013 - 19:04

Тяхната мама и боклуците му. Вдигнаха ми токова много нервите през последния месец че не съм на себе си...
Може ли да продават такива фалшиви помпи дет да не работят както трябва а и ми да спрат да работят....
Днес сутринта започнах от най- елементарното проверка на бушоните в купето и извън купето. Всичко е здраво. Свалих буксата на помпата там при люка на резервоара. И там има ток. Свалих помпата и я разглобих от кошницата и директно подадох ток от акумолатора. И естествено че не работи. Маминката им ментаци изродски да ме докарат до полуда и да ми стопят акомулатора от въртене. Добре че имаше днес отворен магазин та купих уж по свястна и нали за месец над 10 пъти свалям помпа та за 15 минути разглобявам и сглобявам, толкова добъър съм станал. Та от мене да знаете не вземайте помпа от Евро 07 с марка „HOFFER PRODUCTS”....
И тъй като от скоро започнаха проблемите с Вектрара искамда попитам нещо. Тук от форума намерих означения и позиции на бушоните които се намират в купето там над педалите и при двигателя. Обаче какво стана като сравних с моята кочина:
- в ръководството пише че номер 19 е 20А (сътветно трябва да е жълт цвят) и е за бензиновата помпа. Обаче при мене не така, той е 10А (червен цвят) и най интересното е че и самото гнездо е боядисано червено. Дори съседните бушони не са 20А...
- При двигателя трябва да има кутия с 4 релета и два бушона като единие е 20А и е за бензиновата помпа. Аз имам няклко кутии обаче нямам подобна. Има кутия в която има 2 или 3 релета по дължина разположени и до тях два бушона 30А....
Някой може ли да сподели какво става с тези разминавания и ако може да даде правилен лин за това че да знам къде да гледам....
Отговори

stoiann снимка stoiann 27 ноември 2013 - 19:12

Колега generala_30, след като сложи другата(по-качествената)помпа, колата оправи ли се? Защото и при мен от известно време помпата ми създава ядове. При мен като запаля колата, независимо двигателя дали е студен или топъл, колата работи много неустойчиво. Работи сякаш на 2 цилиндъра, някой път дори гасне. Като й подам газ трудно се форсира, все едно прекъсва. Ходих при един майстор и той каза, че дори да е здрава електрически помпата, не правела налягане и затова така се държи колата. А някой път, дори за кратко се оправи и си държи нормални обороти на празен ход. Възможно ли е да е от това или има друга причина?
Отговори

Stoqnov снимка Stoqnov 19 януари 2024 - 14:38

 SunMaster, на 08 януари 2013 - 10:03, каза:

Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg